2015.11.25 20:55

Lietuvės išbarstė 15 taškų persvarą ir gali likti be Europos čempionato

DELFI.lt2015.11.25 20:55

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (0/2) tęsia kovą dėl vietos 2017 metų Europos krepšinio čempionate. Rimvydo Samulėno auklėtinės Kėdainiuose išbandė jėgas su Slovėnijos komanda (1/0) ir netikėtai nusileido varžovėms rezultatu 64:73 (9:11, 23:16, 14:19, 18:27).

Sunkiai įsivažiavusios lietuvės trečio kėlinio viduryje buvo susikrovusios 15 taškų persvarą (42:27), tačiau vėliau pralaimėjo atkarpą 0:15 ir leido slovėnėms sugrįžti į kovą dėl pergalės.

Viešnios šia proga puikiai pasinaudojo ir ketvirtame kėlinyje perėmė iniciatyvą bei pasiekė svarbią pergalę.

Rimvydo Samulėno auklėtinės šiame mače padarė net 27 klaidas, kai slovėnės – tik 15-a.

Lietuva: Eglė Šulčiūtė 16, Gabrielė Gutkauskaitė 11, Kamilė Nacickaitė 10, Gintarė Petronytė ir Santa Okockytė po 8, Vita Kuktienė 7, Marina Solopova 4 taškai.

Slovėnija: Maja Erkič 19, Teja Oblak 16, Eva Liseč 12, Nika Barič 11, Sandra Piršič 9 taškai.

Kvalifikacinio turnyro A grupės varžybas lietuvės pradėjo nesėkme Rygoje – čia po dramatiškos kovos 62:65 nusileista Latvijos krepšininkėms.

Šiemet atrankos varžybos vyksta pagal naują formatą – išskyrus šeimininkes čekes, jose klubinio sezono metu turi dalyvauti visų šalių rinktinės.

Finaliniame etape 2017-ųjų vasarą kartu su Čekija varžysis devynių grupių nugalėtojos ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios ekipos.

Atsakomieji mačai vyks 2016 metų vasario 20 ir 24 dienomis.