Sportas

2015.11.20 10:04

FIFA techninis konsultantas H. Hansruedi: „Turite įdiegti bendrą jaunimo ugdymo filosofiją“

LRT.lt2015.11.20 10:04

Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) apsilankė buvęs Šveicarijos futbolo federacijos techninis direktorius, dabartinis FIFA techninis konsultantas Hasleris Hansruedis. Dvi dienas vykusio techninio seminaro metu svečias su jo dalyviais dalijosi savo patirtimi, patarimais ir rekomendacijomis jaunimo futbolo klausimais, rašoma LFF pranešime spaudai.

„Esu čia tam, kad padėčiau Lietuvos futbolo federacijai ir seminaro dalyviams analizuoti dabartinę jaunimo futbolo situaciją jūsų šalyje. Norime, jog futbolas Lietuvoje augtų, galvojame apie žingsnius, kuriuos reikia žengti artimiausiais metais, norint tobulėti“, – pasakojo šveicaras.

Teorinių ir praktinių užsiėmimų metu svečias iš FIFA papasakojo apie sprendimus, leidusius Šveicarijos futbolui sėkmingai kilti į viršų. Šveicaras pabrėžė, jog labai svarbus yra masinis futbolas. Didesnis kiekis vaikų užsiiminėjančių masiniu futbolu ateityje leistų išugdyti ne vieną aukštos klasės futbolininką.

Taip pat H. Hansruedis kalbėjo ir apie futbolo filosofijos svarbą ir kaip bendra filosofija pakeitė Šveicarijos futbolą. Futbolo mokykloms, klubams ir akademijoms dirbant pagal vieningą sistemą, galima pasiekti geresnių rezultatų.

„Buvo sunku įtikinti Šveicarijos futbolo klubus, kad jie turi pakeisti filosofiją, nes 20 metų dirbo sėkmingai ir dabar turi viską pakeisti. Bet tai padarėme. Du metus tai darėme su klubų techniniais direktoriais – susirinkdavome, diskutuodavome ir galiausiai tai davė rezultatus. Link bendros mąstysenos pradėjome eiti nuo pat masinio futbolo, vėliau pereidami į elitinį jaunimo lygį. Kaip padėti klubams įsisavinti filosofiją? Manau, tik per trenerių kvalifikacijos kėlimo seminarus“, – savo pastebėjimais dalijosi svečias.

Šveicaras džiaugėsi dalyvių aktyvumu ir rekomendavo artimiausiu metu įdiegti vieningą programą klubuose leisiančią pagerinti talentų ugdymą visoje šalyje.

Patyrusio svečio patarimais pasinaudoti ir vienas iš jauniausių techninio seminaro dalyvių Gargždų „Bangos“ jaunimo ugdymo programų vadovas Pavelas Kozlovas.

„Man čia teko dirbti su daugybę motyvuotų ir kompetentingų žmonių. Čia vyksta įdomi masinio futbolo veikla, taip pat veikia futbolo akademija. Tačiau turite pagerinti dabartinę sistemą ugdymo įstaigose, o tai priklauso ir nuo šalies valdžios. Privalote įdiegti vieningą programą klubuose, nes talentai gali atsirasti visur“, – kalbėjo FIFA konsultantas.

Patyrusio svečio patarimais žada pasinaudoti ir vienas iš jauniausių techninio seminaro dalyvių Gargždų „Bangos“ jaunimo ugdymo programų vadovas Pavelas Kozlovas.

„Džiaugiamės garbingo svečio apsilankymu ir jo teoriniais bei praktiniais patarimais. Tai žmogus, kuris prisidėjo prie to, kad šiuo metu galėtume gerėtis Šveicarijos rinktinės žaidimu. Privalome mokytis iš geriausių. Aišku, rezultato negalime tikėtis tuoj pat ar per artimiausius metus, bet reikia nusiteikti ilgam ir nuosekliam darbui ir visą laiką žinoti tikslą“, – kalbėjo P. Kozlovas.

FIFA techninio seminaro metu taip pat buvo aptartos moterų futbolo, paplūdimio futbolo ir salės futbolo vystymo strategijos.

Lietuvos futbolo federacija kiekvienais metais organizuoja techninius seminarus, kurie yra skirti įgyvendinti ilgalaikėje Lietuvos futbolo strategijoje iki 2020 metų užsibrėžtus tikslus.