2015.11.09 09:52

Fantastiškai rungtynes pradėjęs J. Valančiūnas nusvilo Majamyje

15min.lt2015.11.09 09:52

Jonas Valančiūnas Majamyje per du kėlinius pelnė net 16 taškų, bet po pertraukos nebegavo perdavimų ir su „Toronto Raptors“ (5/2) visiškai paleido rungtynes iš rankų. Lietuvio klubas NBA pirmenybėse patyrė antrąją nesėkmę iš eilės – 76:96 (24:22, 23:22, 16:30, 13:22) nusileido „Miami Heat“ ekipai (4/3).

Fantastiškai susitikimą pradėjęs J. Valančiūnas dar iki pertraukos savo sąskaitoje turėjo 16 taškų, o „Raptors“ pirmavo 47:44.

Vis dėlto 17-ąjį, paskutinį savo tašką, „centras“ jau pelnė tik ketvirtajame kėlinyje.

Per 28 minutes 23-ejų 213 cm ūgio krepšininkas pataikė 8 dvitaškius iš 12, 1 baudą iš 2, atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, sykį prasižengė.

Lietuvis buvo rezultatyviausias „Raptors“ komandoje.

Trečiąjį kėlinį „Raptors“ pralaimėjo 16:30. Kai Toronto krepšininkai pabandė priartėti septyniais taškais, „Heat“ spurtavo 18:3 ir galutinai pribaigė atvykėlius iš Toronto.

„Tai buvo įkvepianti antroji rungtynių pusė, – sakė „Heat“ treneris Erikas Spoelstra, – atsarginių suolas įnešė daug energijos, kuri mus labiausiai maitino ginantis“.

„Jie pričiupo mus gynyboje. „Heat“ agresyvumas trečiajame kėlinyje lėmė rungtynių lūžį“, – teigė „Raptors“ strategas Dwane`as Casey.

„Heat“ pradėjo septynerių namų rungtynių seriją. Trijuose susitikimuose karių garbei Majamio žaidėjai vilkės kamufliažinę aprangą su užrašu „Namai stiprūs“.

Beje, tai buvo 250-osios „Heat“ rungtynės iš eilės, kuriose „American Airlines“ arenoje buvo išpirkti visi bilietai.

„Raptors” užbaigė keturių rungtynių išvyką ir artimiausias rungtynes lapkričio 10-ąją su „New York Knicks“ jau žais namuose.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 17, DeMaras DeRozanas 16 (5/14 met.), Kyle`as Lowry 15 (4/6 met., 8 rez. perd.), Luisas Scola ir Jamesas Johnsonas po 7.

„Heat”: Chrisas Boshas 23, Hassanas Whiteside'as 20 (11 atk. kam., 6 blk.), Dwyane`as Wade`as 12 (4/13 met.), Tyleris Johnsonas 10.

„Heat” žvaigždė D. Wade`as rezultatyviausių visų laikų NBA žaidėjų sąraše su 18 tūkst. 942 taškais aplenkė legendinį Scottie Pippeną ir pakilo į 51-ąją vietą.

Beje, tik penki NBA žaidėjai – Kareemas Abdul-Jabbaras, Kobe Bryantas, Michaelas Jordanas, Johnas Havličekas ir Larry Birdas, per karjerą surinko tiek taškų, tiek atkovotų kamuolių, rezultatyvių perdavimų ir čempionų žiedų, kiek D. Wade`as.

„Raptors“ šiame susitikime vertėsi be pagrindinio lengvojo krašto puolėjo DeMarre Carrollo.