Sportas

2015.10.14 13:28

Kirtis FIBA: Lietuvos rinktinė – ne tik be NBA, bet ir be Eurolygos žaidėjų?

15min.lt2015.10.14 13:28

Eurolyga ir NBA priešinasi FIBA užmojams. Rinktinių rungtynių langus sezono metu užsimoję atverti FIBA vadovai gavo dar vieną smūgį. Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu Rusijos žiniasklaidai prasitarė, kad Eurolyga seks NBA keliu ir sezono metu neketina išleisti savo žaidėjų į nacionalines komandas rudenį arba žiemą.

„NBA pranešė, kad neišleis žaidėjų į rinktines sezono metu, o tuo pačiu keliu seks ir Eurolyga bei mūsų klubai“, – sports.ru pareiškė J. Bertomeu.

Oponuodamas FIBA, Eurolygos vadovas rėmėsi FIFA pavyzdžiu.

„Toks rinktinių langų atvėrimas labai kenkia lygoms ir komandoms. Tas pats futbole. Visi tik ir skundžiasi, kad svarbiausiu sezono metu turi išleisti geriausius savo žaidėjus į rinktinę. Ne gana to, juk kas nors gali susižeisti, o tai gali nulemti klubo sezoną“, – rusų žurnalistui pasakojo J. Bertomeu.

Jis tikino, kad Eurolyga FIBA vadovams siuntė du pasiūlymus, bet į nė vieną iš jų nebuvo atsakyta. Pagal vieno iš pasiūlymo scenarijų, Eurolygos sezonas prasidėtų vėliau ir baigtųsi anksčiau.

„Tai padėtų rinktinėms pritraukti geriausius žaidėjus“, – tikino J. Bertomeu.

Jeigu naujoji FIBA sistema įsigaliotų jau dabar, o Eurolyga ir NBA neišleistų savo žaidėjų į nacionalinę komandą, kvalifikaciniame turnyre Lietuvos rinktinei nepadėtų nė vienas Europos čempionate sidabrą iškovojęs krepšininkas.

Ispanas taip pat piktinosi, kad FIBA savo revoliucinius sprendimus bando įteisinti grasindami stipriausiems klubams.

„Mūsų santykiai su FIBA turi būti paremti pagarba, bendradarbiavimu ir dialogu. Iš krepšinio kultūros turėtų išnykti tokie dalykai kaip grasinimai ar bausmės“, – tikino J. Bertomeu.

Kaip atrodytų Lietuvos rinktinė?

Jeigu naujoji FIBA sistema įsigaliotų jau dabar, o Eurolyga ir NBA neišleistų savo žaidėjų į nacionalinę komandą, kvalifikaciniame turnyre Lietuvos rinktinei nepadėtų nė vienas Europos čempionate sidabrą iškovojęs krepšininkas.

Visi jie žaidžia NBA, NCAA, Eurolygoje arba tai pačiai organizacijai priklausančioje Europos taurėje.

FIBA sustrateguotame 2017–2021 metų tarptautinio krepšinio cikle rinktinių langai numatyti 2017 m. rudenį (11.20–11.28), 2018-ųjų žiemą (02.19–02.27) bei rudenį (09.17–09.25 ir 11.26–12.05). Taip pat – 2019-ųjų žiemą (02.18–02.26).

Pasaulio čempionatas vyktų 2019-ųjų rudenį.

J. Kazlausko kritika

Dar Europos čempionato metu Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas dalijosi savo kritišku požiūriu į naująją FIBA sistemą. Tik tada apie Eurolygos ketinimus neišleisti savų žaidėjų užuominų nebuvo – buvo aišku tik dėl NBA ir NCAA.

„Tai nėra gerai. Visada čempionatuose turi žaisti geriausi. Tada tai yra tikros rinktinės, tikros varžybos“, – komentavo J. Kazlauskas.

J. Kazlauskui naujoji sistema dvelkė interesų konfliktu.

„Jau seniai reikia išspręsti tą klausimą. Jis nėra išspręstas. Matau grynai interesų kovą tarp Eurolygos, FIBA, dar kažko. Tai nepadeda krepšiniui“, – neabejojo J. Kazlauskas.

Netvarka tarptautinio krepšinio padangėje tęsiasi. Su stipriausiomis lygomis nepasitarusi FIBA bando nurodinėti, kaip elgtis krepšinio milžinams, bet nei NBA, nei Eurolyga pagal jų dūdelę šokti nesiruošia.