Sportas

2013.01.17 17:54

T. Zubčičius: sutartis su „Lietuvos rytu“ – geriausia gimtadienio dovana

Rokas Buračas, basketnews.lt2013.01.17 17:54

Ketvirtadienį į Lietuvą atvykęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos naujokas Tomislavas Zubčičius sostinės oro uoste jį pasitikusiems žurnalistams tvirtino, kad Lietuvos vicečempionų klubo pasiūlymas jam buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus.

Ketvirtadienį į Lietuvą atvykęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos naujokas Tomislavas Zubčičius sostinės oro uoste jį pasitikusiems žurnalistams tvirtino, kad Lietuvos vicečempionų klubo pasiūlymas jam buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus.

„Persikėlimas į Vilnių man buvo labai netikėtas. Viskas įvyko vos per vieną dieną – vakar paskambino agentas, pranešė apie galimybę išvykti, pasirašiau kontraktą, susidėjau lagaminą ir šiandien jau esu čia, – pasakojo 212 cm ūgio kroatas. – „Cibona“ ekipai šis sezonas nesiklosto gerai – komanda nepasiekia pergalių, neturi pinigų, todėl kontraktas su „Lietuvos rytu“ man buvo pati geriausia gimtadienio dovana.“

Nuo 2008-ųjų Zagrebo „Cibona“ komandoje rungtyniaujantis T. Zubčičius pripažino, kad legendinį Kroatijos klubą kamuoja didžiulės problemos. Anot aukštaūgio, „Cibona“ šį sezoną nedemonstruoja nei gerų rezultatų, nei turi pinigų.

Būtent pastaroji priežastis 2012 metų NBA naujokų biržoje 56-uoju šaukimu pakviestam kroatui padėjo apsispręsti atvykti į Lietuvą.

Tomislavai, ar persikėlimas į „Lietuvos ryto“ komandą jums buvo labai netikėtas? – žurnalistai paklausė T. Zubčičiaus.

Taip, persikėlimas į Vilnių buvo labai netikėtas. Viskas įvyko vos per vieną dieną. Turėjau tik susipakuoti lagaminus ir atvykti į Lietuvą. Man buvo labai sunku palikti „Cibona“ komandą, tačiau esu laimingas turėdamas galimybę žaisti tokiame garsiame klube, koks yra „Lietuvos rytas“. Prieš kelerius metus su „Cibona“ prieš „Lietuvos rytą“ žaidėme Vilniuje vykusiame Eurolygos atrankos turnyre, todėl jau šiek tiek pažįstu savo naująją komandą. Kaip čia seksis priklausys tik nuo manęs.

Ką žinote apie Lietuvos krepšinio tradicijas, sirgalius?

Žinau, kad jūs turite daug puikių arenų, o žmonės čia pamišę dėl krepšinio. Žinau, kad Lietuvoje krepšinis yra labai populiarus, puikiai pažįstu Nemanją Nedovičių, o su vakar klubą palikusiu Leonu Radoševičiumi kartu žaidėme „Cibona“ komandoje. Apie Vilniaus miestą, komandą, trenerį ir žaidėjus girdėjau tik gerų atsiliepimų, todėl esu patenkintas, atvykęs čia.

Turbūt gerų dalykų negirdėjote apie komandos rezultatus.

Žinau, kad ekipą kamavo traumos ir rezultatai nėra džiuginantys, tačiau čia atvykau tam, kad padėčiau tai pakeisti.

Galėsite tai padaryti?

Viskas priklauso ne tik nuo manęs. Turime ir dar vieną naujoką Miltą Palacio, o koks bus mūsų vaidmuo aikštėje priklausys nuo komandos trenerio.

Galbūt žinote, koks bus jūsų vaidmuo komandoje?

Dar nespėjau su niekuo pasikalbėti, išskyrus su savo agentu. Pasirašiau kontraktą ir šiandien atvykau čia, todėl jokių detalių dar nežinau.

Gal galite apibūdinti save? Koks esate krepšininkas?

Kaip matote, esu aukštas vaikinas, mėgstu atakuoti krepšį ir pelnyti taškus. Stengiuosi tobulinti savo gynybą ir treniruotėse atiduodu 100 proc. jėgų. Šį sezoną „Cibona“ komandoje žaidžiau baudos aikštelėje, todėl moku visus aukštaūgiams reikalingus judesius. Iki šio sezono dažniausiai žaisdavau lengvuoju krašto puolėju, tačiau „Cibona“ turėjo problemų dėl aukštaūgių ir man teko rungtyniauti sunkiuoju krašto puolėju.

Ar „Cibona“ vis dar kamuoja finansiniai sunkumai?

Taip, Zagrebo komanda turi didelių problemų, o tai buvo viena priežasčių, kodėl apsisprendžiau išvykti. Dabar „Cibona“ ekipai – sunkus metas. Ji nedemonstruoja gerų rezultatų, neturi pinigų, tačiau turiu rūpintis ir savo interesais.

Kelionė į Lietuvą jums buvo gera gimtadienio dovana?

Tai buvo pati geriausia dovana (šypsosi, – Red.). Tikrai to nesitikėjau, bet esu labai patenkintas.

Praėjusią vasarą buvote pakviestas NBA naujokų biržoje. Kaip manote, kada galėtumėte debiutuoti NBA?

Mane pasirinko Toronto „Raptors“ klubas, tačiau į NBA tikiuosi išvykti taip pat kaip ir Jonas Valančiūnas – po šio arba dar kito sezono.

Ar matėte daug J. Valančiūno rungtynių NBA?

Esu žaidęs prieš jį, o būdamas Kroatijoje žiūrėdavau beveik kiekvienas „Raptors“ ekipos rungtynes – NBA mačus rodydavo televizija. J. Valančiūnas – puikus žaidėjas, tačiau man labiausiai patinka Kevinas Durantas ir Carmelo Anthony.