captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas priėmė įstatymą dėl dopingo medžiagų

Seimas priėmė Tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatymą, kuriuo reglamentuojama veikla, susijusi su tam tikromis dopingo medžiagomis, ir šios veiklos kontrolė (priežiūra).
Konfiskuoti dopingo preparatai Prancūzijos policijoje. AFP/Scanpix nuotr.
Konfiskuoti dopingo preparatai Prancūzijos policijoje. AFP/Scanpix nuotr.

Seimas priėmė Tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatymą, kuriuo reglamentuojama veikla, susijusi su dopingo medžiagomis, ir šios veiklos kontrolė (priežiūra).

Įstatymas priimtas visiems 92 balsavime dalyvavusiems parlamentarams balsavus už.

Nustatyta, kad tam tikromis dopingo medžiagomis bus laikomos organizmo fizinę ir psichinę veiklą skatinančios ar slopinančios medžiagos: anaboliniai androgeniniai steroidai; augimo hormonas; augimo hormono išsiskyrimą skatinančios medžiagos, turinčios poveikį raumenų, sausgyslių ar raiščių baltymų sintezei (degradacijai), vaskuliarizacijai (procesas, kurio metu susidaro naujos kraujagyslės, – red. past.), energijos panaudojimui, regeneracijos gebėjimams ar skaidulų tipo pasikeitimui; eritropoezę (eritrocitų gamybą kraujyje, – red. past.) skatinančios medžiagos. Šių medžiagų sąrašus tvirtina sveikatos apsaugos ministras.

Minėtų medžiagų gaminimas, perdirbimas, įsigijimas, didmeninė ar mažmeninė prekyba, laikymas, gabenimas valstybės viduje, importas ar eksportas bus leidžiami tik sveikatos priežiūros, veterinarijos, mokslo, mokymo ir teisėsaugos tikslams įstatymų nustatyta tvarka.

Fiziniai asmenys turi teisę gydymo tikslais asmeniniam vartojimui įvežti į Lietuvos Respubliką ir išvežti iš jos, gauti ar siųsti paštu vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra minimų dopingo medžiagų, Farmacijos įstatymo nustatyta tvarka. Fiziniai asmenys turi teisę laikyti ne didesnį šių vaistinių preparatų kiekį, negu jiems buvo paskirta asmeniniam vartojimui gydymo tikslais.

Vyriausybė ar jos įgaliotos institucijos turi teisę keistis su Europos Sąjungos valstybių narių institucijomis tam tikrų dopingo medžiagų pavyzdžiais, kai tai reikalinga siekiant atskleisti ir tirti nusikalstamas veikas, vykdyti baudžiamąjį persekiojimą, atlikti ekspertizes ir objektų tyrimus.

Įstatymas įsigalios 2016 m. sausio 1 d.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...