Sportas

2015.09.08 13:45

Kriminalinė policija sulaikė sporto klubus apgauti mėginusius užsieniečius

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai sulaikė keturis užsieniečius, kurie įtariami bandę apgauti Lietuvos sporto klubus, išviliojant iš jų dideles pinigų sumas.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai sulaikė keturis užsieniečius, kurie įtariami bandę apgauti Lietuvos sporto klubus, išviliojant iš jų dideles pinigų sumas.

Kaip pranešė Policijos departamentas, užsieniečiai naudojo pakankami sudėtingas ir gerai parengtas schemas. Vieną klubą jiems pavyko apgauti, tačiau derantis su kitu buvo sulaikyti.

Lietuvos policija praėjusiais metais pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vieno šiaurės Lietuvos futbolo klubo savininko pranešimo apie 2014 metais įvykdytą aferą. Klubo savininkas elektroniniu paštu gavo viliojantį pasiūlymą parduoti sporto klubą už 1 mln. eurų. Derybos ir susitikimai vyko tiek Vilniuje, tiek Milane.

Įvairių užsienio kompanijų atstovais prisistatinėjantys užsieniečiai darė solidų įspūdį. Aptartus sandorio vykdymą sutarta, kad užsienio pirkėjai, kaip garantą ir patikimumo įrodymą, perduoda 240 000 eurų, po to vykdomos kitos sąlygos, po kurių klubo savininkas gauna 1 mln. eurų. Klubo savininkas šių pinigų negavo, o vėliau pastebėjo, kad jam įbrukti 240 000 eurų yra tik vadinamoji pinigų lėlė, t. y. baltų popieriaus lapelių krūvos, pridengtos viena tikra kupiūra iš viršaus.

Netrukus buvo gauta kita žinia iš vakarų Lietuvos, kad neva solidi užsienio kompanija nori remti krepšinio klubą skiriant daugiau kaip 8 mln. eurų. Norėdamas gauti šią paramą krepšinio klubas turi įvykdyti tam tikras sąlygas, kurios nustatė, kaip bus atvežamas 1 mln. eurų grynais, po to krepšinio klubas turės daryti pavedimus ir pan. Šis pasiūlymas ir toliau vykęs dialogas rūpestingus klubo vadovus neramino, todėl jie pagalbos kreipėsi į policiją.

Tiriant gautą informaciją aiškėjo, kad krepšinio klubas sudomino tuos pačius užsieniečius, o „pelningą“ siūlymą pateikę užsieniečiai galimai yra sukčiai. Buvo pagrįstų įtarimų, kad atvykėliai siekia įbrukti pinigų imitacijas, o patys įgyti klubo pinigus pavedimu per sąskaitas.

Policija priėmė sprendimą sulaikyti atvykėlius – kruopščiai planuojamą sulaikymą sunkino tai, kad įtariamieji labai maskavosi, vengė nurodyti detales apie save, akcentavo, kad atvyks tik vienas arba dviese, o klubo atstovas privalo būti vienas. Neturėta duomenų apie tai, kada jie atvyksta iš užsienio, kiek jų ir kas jie tokie, nes tiesioginis bendravimas buvo labai ribotas.

Trečiadienį buvo sulaikyti keturi įtariamieji, turintys Italijos, Rumunijos pilietybes. Vienas įtariamųjų yra ir Prancūzijos pilietis.

Klubo atstovas nustebino pareigūnus savo gebėjimais valdyti ir vertinti situaciją tokio dosnaus pasiūlymo akivaizdoje.

„Policijos operacijos metu, demaskuojant įtariamuosius, krepšinio klubo atstovo elgesys su „dosniaisiais“ rėmėjais vertas rimto teatro meno apdovanojimo. Šio žmogaus sumanus elgesys buvo svarbus indėlis sėkmingai sulaikant įtariamuosius“, – sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro Ikiteisminio tyrimo valdybos viršininkė Jurgita Ivanauskienė.

Paaiškėjo, kad sukčiai galimai veikė pagal labai profesionaliai parengtą nusikalstamą scenarijų – jie buvo nusprendę pasiūlyti didžiulę sumą pinigų, pelnyti pasitikėjimą, o pabaigoje, aukštos klasės viešbučiuose, apgaulės momentu įbrukti grynų pinigų imitacijas vietoj tikrų pinigų, arba iš karto po to vykti į banką ir atlikti pavedimą į sukčių nurodytą sąskaitą. Atliktų kratų metu rasta daugybė tai patvirtinančių daiktų. Pareigūnai įtaria, kad nuo šių tarptautinių sukčių gali būti nukentėję ir daugiau žmonių ar įmonių.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. Už galimai įvykdytą sukčiavimą Lietuvos Baudžiamojo kodekso 182 straipsnis numato laisvės atėmimo bausmę iki 8 metų.

Išaiškinanti įtariamuosius policijai padėjo Muitinės kriminalinei tarnyba ir Tarptautiniame Vilniaus oro uoste dirbantys muitinės pareigūnai.