Sportas

2015.04.22 16:23

Lietuviai pergalingai pradėjo Baltijos šalių kartingo čempionatą

ELTA 2015.04.22 16:23

Latvijoje vykusio pirmojo Baltijos šalių kartingo čempionato etapo „Rotax Max Junior“ klasėje nugalėjo lietuvis Rokas Baciuška.

Latvijoje vykusio pirmojo Baltijos šalių kartingo čempionato etapo „Rotax Max Junior“ klasėje nugalėjo lietuvis Rokas Baciuška.

Tai buvo viena gausiausių klasių šiame etape – į ją susirinko 17 dalyvių. Treniruotėse geriausiai sekėsi estui Kasparui Korjusui, kuris, panašu, bus pagrindinis R. Baciuškos priešininkas kovoje dėl Baltijos šalių čempiono titulo. R. Baciuška treniruotėse parodė tik septintą rezultatą, tačiau pamažu greitėjo. Kvalifikaciniame važiavime jis buvo penktas, nuo to paties Estijos sportininko K. Koriuso atsiliko vos 0,14 sek.

Pusfinalyje lietuvis buvo antras, o finale sugebėjo nugalėti, nors atkakli kova tarp dviejų pagrindinių priešininkų tęsėsi iki paskutinių trasos metrų – estas atsiliko vos dešimtąją sekundės dalį. Po pirmojo etapo R. Baciuška trimis taškais lenkia savo pagrindinį konkurentą iš Estijos.

Baltijos šalių nugalėtojas tradiciškai gauna ir vardinį kvietimą į pasaulio „Rotax Max“ taurės finalo varžybas, todėl pergalė šiame čempionate yra vienas pagrindinių R. Baciuškos tikslų. Be to, šiais metais Lietuvos sportininkas ketina atstovauti Lietuvai Europos bei pasaulio kartingo čempionatuose, o trečiadienį jau išvyko į Italiją, kur dalyvaus „World Series Karting Super Master“ turnyro paskutiniajame etape.

„Važiuoju į lenktynes nekeldamas sau didelių tikslų. Man tai bus treniruotė ruošiantis Europos čempionatui. Išbandysiu naują techniką ir lenktyniausiu naujos komandos sudėtyje“, – apie artėjančias lenktynes pasakojo „RKV Racing“ komandos narys R. Baciuška.

Galingesnėje „Rotax Max DD2“ klasėje puikiai sezoną pradėjo Laurynas Razas. Finale jis finišavo trečias, tačiau diskvalifikavus vieną Latvijos lenktynininką, pakilo į antrąją poziciją.

„Ir aš, ir visa komanda labai patenkinta pirmojo etapo rezultatu. Nesitikėjau, kad tokioje aršioje konkurencijoje pavyks iškovoti antrą vietą. Pirmasis etapas parodė, kad galiu kovoti ir dėl čempiono vardo, nuo pirmos vietos atsilieku tik penkiais taškais. Manau, tai intensyvių treniruočių prieš sezoną rezultatas“, – po lenktynių pasakojo L. Razas.

„Rotax Max DD2 Masters“ klasėje lenktyniaujantis Saulius Pocevičius pirmajame etape užėmė trečią vietą.