Sportas

2019.04.08 19:02

Turnyre Italijoje sunkiai įsivažiavęs Grigelis po trijų setų kovos palaužė puikiai pažįstamą čeką

LRT.lt2019.04.08 19:02

Pirmadienį Barletos mieste prasidėjo tradicinis ATP „Challenger“ serijos turnyras „Open Citta Della Disfida“. Pagrindinio turnyro pirmojo etapo vienetų dvikovoje lietuvis Laurynas Grigelis (ATP-289) po trijų setų kovos 1:6, 6:3, 7:5 nugalėjo savo dvejetų partnerį čeką Kolarą Zdeneką (ATP-219).

Abu sportininkai Barletoje dar sujungs jėgas dvejetų turnyre, kuriame sportininkų lauks vokiečio Oscaro Ottes ir švedo Andreaso Siljestormo duetas. Šių metų vasario 24-ąją L. Grigelis ir K. Zdenekas triumfavo Bergamo (Italija) mieste vykusiame ATP „Challenger“ turnyre. Kiek anksčiau, 2017 metais, sportininkai laimėjo ATP „Challenger“ turnyrus vykusius Liberece (Čekija) ir Samarkande (Uzbekistanas).

Iki šios dvikovos tarpusavyje L. Grigelis ir K. Zdenekas varžėsi vieną kartą – 2017 m. Lenkijoje vykusiame „ITF Futures“ teniso turnyre. Tąkart pirmąjį setą rezultatu 7:5 laimėjo čekas, o antrajame, lietuviui atsiliekant 0:1, susitikimas buvo nutrauktas dėl L. Grigelio traumos.

Susitikimo pradžiai L. Grigeliui buvo labai nesėkminga. Pirmajame sete lietuvis laimėjo tik pirmąją savo padavimų seriją, sugebėjęs išlyginti rezultatą po antrojo geimo – 1:1. Vėliau čekas dominavo sete ir laimėjo net penkis geimus iš eilės bei įtvirtino savo dominavimą sete – 6:1.

Tai, jog L. Grigelis lengvai nepasiduos įrodė antrojo seto pradžia. Mūsų šalies tenisininkas laimėjo savo padavimą ir gerokai privertė čeką paprakaituoti jam bandant išlyginti rezultatą – 1:1. Laimėjęs trečiąjį geimą, L. Grigelis perėmė iniciatyvą laimėjęs varžovo padavimų seriją ir išsiveržęs į priekį – 3:1. Tiesa, K. Zdenekas atsigriebė laimėjęs savo oponento padavimų seriją – 2:3.

Netrukus mačas buvo trumpam sustabdytas lietuvio prašymu. Panašu, kad L. Grigeliui suskaudo nugarą. Pratęsus dvikovą, čekas išlygino rezultatą – 3:3. Lietuvos tenisininkas netrukus spurtavo – laimėjo geimą per savo padavimą bei „break pointo“ metu perėmė iniciatyvą – 5:3. Devintajame geime lietuvis galutinai įtvirtino pranašumą sete – 6:3.

Trečiojo seto pradžia vėl buvo sėkminga L. Grigeliui – laimėjęs čeko ir savo padavimų serijas lietuvis buvo priekyje – 2:0. K. Zdenekas švelnino rezultatą, tačiau lietuvis vėl užtikrintai sužaidė savo padavimo metu – 3:1. Tiesa, čekas nenuleido rankų – laimėjęs dvi savo ir vieną lietuvio padavimų seriją išsiveržė į priekį – 4:3.

L. Grigelis išlygino rezultatą (4:4), o devintajame geime siekė laimėti „break pointą“. Visgi K. Zdenekas atstatė lygų rezultatą geimo metu bei galiausiai įtvirtino savo pranašumą  – 5:4. Kitame geime lietuvis išlygino rezultatą – 5:5.

Seto pabaigoje lietuvis parodė savo pranašumą - laimėjęs varžovų padavimo seriją (6:5), L. Grigelis neklydo dar sykį bei šventė pergalę sete (7:5) ir dvikovoje. 

Antrajame turnyro etape Barletoje L. Grigelis susitiks su italu Stefano Napolitano (ATP-199). Už patekimą į kitą etapą lietuvis užsidirbo 3 ATP reitingo taškus ir 450 eurų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.