Sportas

2019.04.08 13:58

Darželinukai nesiliauja stebinti teniso trenerės

LRT.lt2019.04.08 13:58

Jau ne pirmus metus su tenisu Vilniaus darželinukus supažindinanti trenerė vis dar turi kuo stebėtis. Viena Vilniaus teniso akademijos socialinės iniciatyvos „Tenisas darželiuose“ pradininkių Julija Baltuškienė džiaugiasi vaikų užsidegimu ir smagiu bendravimu, rašoma pranešime spaudai.

„Pralinksmina visuomet tai, kad darželinukai, niekada nesimokę teniso, dažniausiai jau „moka” jį žaisti.  Darželyje visi viska moka. Paklausus, ar kas yra bandęs arba mokęsis teniso paslapčių, dažniausiai būna rankų miškas ir prasideda: „kartą pas močiutę kaime...”, - sako trenerė, jau penkti metai važinėjanti po Vilniaus darželius ir supažindinanti vaikus su vienu populiariausių sportu pasaulyje.

Šiuo metu jau prasidėjo socialinės iniciatyvos „Tenisas darželiuose“ pavasario sezonas, kuris tęsis du mėnesius. Šiais metais tikimasi aplankyti rekordiškai daug Vilniaus darželių – vien per ateinančius du mėnesius programoje dalyvaus 10 mažylių ugdymo įstaigų, o per metus planuojama aplankyti 15–18 darželių. 

„Mums treneriams visuomet smagu, kai darželinukai su plačia šypsena ir daug klausimų pasitinka naują atvykusį mokytoją, kuris sudrumstė jų rutiną darželyje. Dauguma vaikų prisiliečia prie šio sporto pirmą kartą, tačiau kuo toliau, juo labiau tenisas populiarėja ir tarp darželinukų. Aš džiaugiuosi tuo, kad galiu vaikus supažindinti su šiuo gražiu sportu. Galbūt ne visiems jis patiks, tačiau atsiras vaikų, kurie pamėgs šį sportą ir programos dėka galbūt ateityje turėsime gerą žaidėją”, –  pasakoja J.Baltuškienė.

2014-aisiais startavęs edukacinis teniso projektas per ketverius metus aplankė 23 sostinės darželius, kuriuose su teniso pagrindais susipažino beveik 2 tūkstančiai vaikų. Šia iniciatyva siekiama ne tik populiarinti teniso sportą Lietuvoje, tačiau ir skatinti sveiką gyvenseną, suteikti galimybę atsiskleisti ateities talentams.

Vilniaus teniso akademijos trenerė prisimena, kaip visai neseniai einant SEB arenos koridoriumi pralėkė kažkur matytas vaikas ir sako: „O, trenere, pameni mane darželyje”.

„Tokiomis akimirkomis supranti, kad programa tikrai veikia. Darželių teniso programoje smagu yra viskas – ir pats procesas, bendravimas su vaikais, ir vėliau netikėtas susitikimas teniso aikštelėje”, – sako J.Baltuškienė.

Anot jos, darželinukai išties stebina savo žiniomis apie tenisą. Paklausus apie geriausią Lietuvos tenisininką kaip mat išgirsite teisingą atsakymą. Vaikai visuomet žino, kad jiems norint žaisti tenisą prireiks teniso raketės, kamuoliuko, tinklo, gerų draugų... 

Per šį pavasario sezoną vienai darželio grupei rengiamas vienas užsiėmimas per savaitę, keturias savaites iš eilės. Viena „treniruotė” trunka pusvalandį. Jos metu vaikai žaidimo forma mokomi įvairių teniso elementų, treneriai apie juos pasakoja, rodo, kaip taisyklingai atlikti, ir rengia smagias estafetes. Visi užsiėmimai yra nemokami.

Šio sezono naujovė – ne tik vaikų, tačiau ir auklėtojų supažindinimas su tenisu. Perteikiamos žinios pedagogams, kad per kūno kultūros pamokas galėtų integruoti teniso elementus, kad vaikams būtų įdomiau. Pedagogai įtraukiami į pamokėles, planuoja seminarus, konferencijas, susipažįsta su teniso teorija, istorija.

Gegužės pirmą penktadienį organizuojama visų iniciatyvoje dalyvaujančių darželių šventė. Vaikai sukviečiami į SEB areną, kurioje jie žaidžia tikrose aikštelėse, gauna apdovanojimus.

Rudens sezoną į socialinę iniciatyvą planuojama įtraukti ir pradinukus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.