Sportas

2019.04.08 13:43

Vilniuje vyko Penktasis atviras ušu čempionatas

LRT.lt 2019.04.08 13:43

Savaitgalį Vilniuje, sporto klube G7 vyko 5-asis atviras Lietuvos ušu čempionatas, kuriame varžėsi daugiau nei 100 dalyvių iš įvairių Europos šalių. Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Norvegijos, Danijos bei Lenkijos sportininkai varžėsi parodomosiose kovinių veiksmų kompleksų rungtyse (taolu), lengvo (qingda) ir pilno kontakto (sanda) kovose bei kiniškose imtynėse (shuaijiao), skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Varžyboms teisėjavo specialiai iš Kinijos pakviesti aukščiausio rango teisėjai, vadovaujami vieno žymiausių ušu specialistų, tyrinėtojų bei praktikų pasaulyje, Pekino sporto universiteto profesoriaus Wu Dongo. Pasak jo, Lietuvoje rengiamos ušu varžybos atitinka Tarptautinės ušu federacijos bei Europos ušu federacijos keliamus aukščiausius reikalavimus, todėl nenuostabu, kad pritraukia dalyvius ne tik iš Lietuvos bet ir iš kitų Europos valstybių.

Lietuvos ušu federacijos prezidento Tomo Lapinsko teigimu, kinų specialistai įvertino federacijos indėlį į ušu sporto šakos plėtrą bei pasidalino savo patirtimi. „Džiugina, kad tokio aukšto rango ušu specialistai kaip profesorius Wu Dongas lankosi mūsų šalyje ir dalinasi savo patirtimi bei įžvalgomis, labai malonu sulaukti komplimentų iš Tarptautinės ušu federacijos atstovų ir taip pat išgirsti jų patarimus bei įžvalgas. Esu įsitikinęs, kad tokie vizitai paskatins kitaip pažvelgti į šią sporto šaką bei kovos meną bei atsikratyti vakaruose iki šiol gajų klaidingų stereotipų bei interpretacijų. Ušu glūdi visų rytų kovos menų ištakos, tuo tarpu iš vakarų į Lietuvą atkeliaujančios šio kovos meno interpretacijos neretai gerokai skiriasi nuo originalių šio kovos meno formų. Todėl, mano manymu, itin svarbus dialogo su ušu specialistais iš Kinijos palaikymas“, - teigia T. Lapinskas.

Profesorius Wu Dongas Vilniuje skaitė paskaitas bei vedė praktinius seminarus ne tik Lietuvos ušu federacijos nariams bet ir visiems besidomintiems kinų kovos menais. Jo teigimu, tai bene vienintelis kovos menas kuriame subtiliai dera sveikatingumo bei kovinių įgūdžių lavinimas. „Tikras ušu, paremtas Yin – Yang filosofija bei mūsų kūno biomechanikos principais, skirtas gerinti kūno būklę: koreguoti skirtingų raumenų grupių disbalansą, gerinti laikyseną, didinti lankstumą, ištvermę, savikontrolę bei teigiamai veikti vidaus organų funkcijas. Šie komponentai privalo būti harmoningai suderinti. Apie tai daugelis šio kovos meno praktikuotųjų pamiršta. Privalome praktikuoti tiek išorines tiek vidines praktikas. Tikrame ušu – kovinis veiksmas privalo būti atliktas nepriekaištingai, efektyviai, o ilgalaikė praktika turėti teigiamos įtakos žmogaus sveikatai“, - teigia profesorius Wu Dong.

Ušu – populiariojoje kultūroje dar klaidingai žinomas kaip kung fu (gongfu) – tai bendrinis žodis, skirtas apibūdinti visus kinų kovos menus.