Naujienų srautas

Sportas2013.01.06 18:43

J. Kazlausko Kinijoje laukė siurprizai: maniau dirbsiu asistentu, o teks būti vyriausiuoju treneriu

Žinia, kad Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas ėmėsi darbo Kinijoje tapo netikėta daugeliui. Pasirodo, tai buvo netikėta ir pačiam strategui. „Susiklostė labai palankios aplinkybės padirbėti, nors prieš tris dienas tikrai nesitikėjau, kad būsiu čia“, – neslėpė 58-erių krepšinio specialistas.

Žinia, kad Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas ėmėsi darbo Kinijoje tapo netikėta daugeliui. Pasirodo, tai buvo netikėta ir pačiam strategui. „Susiklostė labai palankios aplinkybės padirbėti, nors prieš tris dienas tikrai nesitikėjau, kad būsiu čia“, – neslėpė 58-erių krepšinio specialistas.

J. Kazlauskas į Kiniją atvyko tik šeštadienį, o jau sekmadienį padėjo „Southern Tigers“ ekipai švęsti pergalę. Lietuvis tapo žaidėjo, kurį treniravo nacionalinėje rinktinėje Du Fengo asistentu. Tiesa, tik laikinai.

Netrukus Lietuvos krepšinio rinktinės treneris užims vyriausiojo trenerio postą. Skrisdamas tūkstančius kilometrų J. Kazlauskas mintyse dėliojo kiek kitokius planus. Guangdongo mieste jo laukė siurprizas.

Išskirtinį interviu naujienų portalui 15min.lt treneris davė per šventinę klubo vakarienę, kuri buvo skirta ne tik pergalei, bet ir naujiems pokyčiams komandoje.

Treneri, kodėl sezono viduryje nusprendėte imtis darbo Kinijoje? – paklausėme J. Kazlausko.

Man pačiam netikėta, kad atsidūriau Kinijoje. Susiklostė labai palankios aplinkybės padirbėti, nors prieš tris dienas tikrai nesitikėjau, kad būsiu čia. Pabodo nieko neveikti (šypsosi). Tik vakar sėdau į lėktuvą, o šiandien jau dalyvavau rungtynėse.

Vadinasi nusprendėte gana spontaniškai?

Klubas mane įkalbinėjo jau ilgą laiką, bet aš vis atsisakydavau. Dabar pasitaikė puiki proga. Man ji buvo priimtina. Čia sezonas trumpas – jeigu nukeliausime iki atkrintamųjų, vėliausiai baigsiu darbus balandžio 7-ąją. Trys mėnesiai, kodėl gi ne?

Klubo vadovai jums siūlė vyriausiojo trenerio ar asistento darbą?

Čia visokių įdomių dalykų nutiko. Dar skrisdamas lėktuvu galvojau, kad dirbsiu asistentu. Man tai tiko – norėjau padėti, iš šalies žiūrėdamas patarti, pakeliauti. Tik atvykęs sužinojau, kad vyriausiasis treneris išėjo iš darbo, o naujuoju paskirtas mano buvęs auklėtinis iš nacionalinės rinktinės. O dabar jau nori, kad treniruočiau komandą.

Sutikote?

O ką dabar daryti? Jau atskridau į Kiniją, juk neapsisuksiu ir negrįšiu dabar į Lietuvą (šypsosi). Šiandien tik asistentu pabuvau, reikia laiko susipažinti su situacija. Žiūrėsime, kaip man čia seksis. Maniau dirbsiu asistentu, o teks būti vyriausiuoju treneriu.

Kinijoje dirbote labai daug metų, puikiai pažįstate nemažai klubo žaidėjų. Kaip jus sutiko komanda?

Labai gerai. Iš tiesų pažįstu net 7 krepšininkus. Ir aplinka man pažįstama, bus mažiau įtampos.

O galimybių dirbti Europoje neturėjote?

Dirbti Europoje nebūčiau galėjęs. Sezonas baigiasi birželį, nepailsėjus nesinorėtų važiuoti į rinktinę. O dabar jau balandį būsiu Lietuvoje.

Ir dar suspėsite pamatyti visas svarbiausias krepšinio kovas Europoje.

Man tai yra labai svarbu. Visgi Kinijoje jau pradėjo transliuoti ir Eurolygos rungtynes. Tai labai gerai, padės neatitolti nuo Lietuvos krepšinio rinktinės reikalų.

Darbas Kinijoje netrukdys ruoštis nacionalinei rinktinei?

Tai mano prioritetas, todėl domėjausi ir domėsiuosi, kaip galima daugiau. Eurolygos mačus matysiu, o visa kita seksiu internete.

Su Lietuvos krepšinio federacija J. Kazlauskas pasirašė 4 metų sutartį ir Lietuvos nacionalinei vadovaus iki 2016 metų sezono pabaigos. Šią vasarą rinktinė ruošis rugsėjo mėnesį Slovėnijoje vyksiančiam Europos čempionatui. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi