Sportas

2019.04.08 14:21

Į rinktinę vėl atvykęs Dainius Zubrus: aš visiems sakau – esu tik kandidatas

Paulius Cubera, LRT.lt2019.04.08 14:21

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pradėjo pasirengimą balandžio pabaigoje vyksiančiam pasaulio ledo ritulio I diviziono čempionatui. Su nacionaline komanda nuo pirmos dienos pluša ir didžiausia mūsų ledo ritulio žvaigždė, asociacijos prezidentas Dainius Zubrus. IŠ JAV, Majamio, į Lietuvą atvykęs D. Zubrus teigia norintis rungtyniauti čempionate Kazachstane ir tikisi pasieti geriausią įmanomą formą.

Rinktine pasirengimą pradeda ne visos sudėties. Su komanda dar nėra naujojo vyriausiojo trenerio kanadiečio Dano Lacroix. Jo klubas „Kolner“ rungtyniauja Vokietijos čempionate, kur pusfinalio serijoje pralaimi 0:3. greičiausiai treneris ilgai nebeužtruks.

Vis dar nėra ir kai kurių žaidėjų. Mantas Armalis, Pijus Rulevičius, Paulius Rumševičius ir Laurynas Lubys vis dar tęsia savo sezonus. Pastarieji du prie rinktinės prisijungs atitinkamai balandžio 14 ir 8 dienomis, o M. Armalio ir P. Rulevičiaus atvykimo data priklausys nuo jų klubų pasirodymų atkrintamosiose varžybose.

Jau praėjusia savaitę rinktinė dirbo Elektrėnuose, tačiau tik nuo šios savaitės Vilniuje visas dėmesys bus skiriamas ledo rituliui. Rinktinės žvaigždė D. Zubrus teigė, jos yra geros fizinės formos, tačiau dar turi priprasti prie ledo, atsiminti tikra kontaktinį ledo ritulį, mat pastaraisiais metais jį pažaisdavo tik mėgėjiškai.

–  Kaip praėjo jūsų pastarieji metai, kiek treniravotės?

–  Treniruočių buvo nemažai, salėje aš sportuoju nuolat, bet paties ledo ritulio buvo nedaug, mažokai, norėčiau jo daugiau. Bet sąlygos, kur gyvenu, Floridoje, tam ne pačios geriausios. Užtat ir atvažiavau čia nuo pirmos dienos. Fiziškai aš jaučiuosi normaliai, daug treniravausi per visus tuos metus, nelabai buvau ir sustojęs. Bet reikia priprasti prie ledo, greičių.

–  Bet jūs žaidėte Majamyje vietos mėgėjų lygoje?

–  Išeidavo pažaisti, bet mes kalbame ir apie žmones, kuriems 50-60 metų, tai ir Lietuvoje su mėgėjais žaisti būtų tas pats. Sutikdavau ten ir Darių, būna ten ir gerų žaidėjų, buvusių NHL žaidėjų, bet lygis tikrai neaukštas. Draugiškas mėgėjų ledo ritulys yra be kontakto. Man dabar ir reikia pasistumdyti, pakovoti, atsiminti tą tikrą ledo ritulį.

– Kiek laiko jums reikės pasiekti formą?

– Kaip sakiu, fiziškai, aš gerai jaučiuosi, ką darau salėje – kilnoju, bėgioju, prakaituoju – bet ant ledo yra kitaip. Aš pasistengsiu, kad man tai pavyktų, reikia to jausmo, reikia ledą atsiminti, kontakto, pasistumdyti, daugiau pačiuožti.

– Darius Kasparaitis po paskutinio čempionato pasakė „viskas“. Kas jus taip traukia į rinktinę?

– Aš irgi taip sakiau, tuo metu tikrai planavau baigti. Bet taip išėjo, kad treniruotis aš nesustojau, palaikiau formą ir dabar jaučiuosi gerai. Kaip bus ant ledo – parodys laikas. Tiek treneriams, tiek kitiems sakau – aš esu tik kandidatas į rinktinę.

– Tuo pačiu esate ir prezidentas.

–  Dabar esu kandidatas į rinktinę, prezidentas gal vakare būsiu. Aš nerišu šių dalykų vieno prie kito. Aš žinau, kaip noriu jaustis ant ledo ir sportuoju. Man patinka sportuoti, bet patinka ir kita veikla. Aš jų nesurišu į vieną.

– Kaip jūsų šeimai sekasi susitaikyti su jūsų kelionėmis?

–  Vaikai mokosi, jiems sunku keliauti, o man čia reikia atvažiuoti. Čia nėra lengviausias dalykas. Dabar aš čia visam mėnesiui, pabūsiu dar čia ir po Kazachstano. Ten kelionė sunki, vizos, o vaikams reikia mokytis nemanau, kad jie galės atvykti.

– Rinktinės treniruotėje lankėsi ir D. Kasparaitis. Kaip sekasi įtikinti jį irgi dar sužaisti rinktinėje?

–  Kalbėjau, bet kol kas nesėkmingai – dar kalbėsiu. Jis čia su kitais reikalais buvo. Penktadienį mes dalyvavome Rimanto Kaukėno labdaros renginyje, jis dar kaip futbolo mėgėjas važiuos į Angliją žiūrėti futbolą. Jis savo kelionę susidėliojo, kad nuveiktų naudingus ir malonius reikalus.

– Kokiais argumentais kviečiate jį į rinktinę?

–  Paprastais – mums reikia tavęs, žaisk. Gynėjų trūksta, kiti žaidėjai pabaigė karjeras, yra traumuotų. Mums gynėjų trūksta, bet mums nepavyksta Dariaus įkalbėti. Dar pakalbėsime, bet aš abejoju.

– Ką jums reiškia šitas čempionatas ir kokie rinktinės tikslai?

– Mes pakilome į aukštesnį lygį, žaisime su stipriomis komandomis. Mes kylame į viršų, ruošiamės laimėti rungtynes. Aš niekad atvykdamas į rinktinė per daug nežinojau, prieš ką mes žaisime, šiemet irgi panašiai. Tiesiog stengsimės laimėti rungtynes. Apskritai, manau, kad ledo ritulys Lietuvoje auga, vaikų skaičius auga, čiuožėjų iš ko turėsime. Dabar ir čiuožyklos turėtų atsirasti Kaune ir Klaipėdoje. Tokie momentai vyksta, man labai malonu, noriu kad tai tęstųsi. Ateityje būsime dar stipresni.

Prieš išvykdama į Kazachstaną rinktinė Elektrėnuose sužais keturis kontrolinius mačus: balandžio 17-18 dienomis mūsų šalies atstovų laukia dvi akistatos su estais, o 23-24 dienomis iššūkį rinktinei mes Lenkijos nacionalinė rinktinė.

Pasaulio čempionato I diviziono varžybos balandžio 29-gegužės 5 dieną vyks Kazachstane. Visas Lietuvos rinktinės rungtynes transliuos LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.