Sportas

2015.04.14 16:34

Lietuviai su kroatais žais be traumą patyrusio A. Boso

hockey.lt 2015.04.14 16:34

Pasaulio ledo ritulio čempionato I B diviziono varžybas Lietuvos ledo ritulio rinktinė pradėjo sunkia pergale prieš šeimininkus Nyderlandus. Antrąją čempionato dieną bus dar sunkiau. Varžovas – vienas rimčiausių kandidatų kilti į aukštesnę grupę Kroatija. Be to, mūsiškiams teks verstis be traumą patyrusio Arnoldo Boso, kuris vienintelis pelnė įvartį rungtynėse su olandais.

Pasaulio ledo ritulio čempionato I B diviziono varžybas Lietuvos ledo ritulio rinktinė pradėjo sunkia pergale prieš šeimininkus Nyderlandus. Antrąją čempionato dieną bus dar sunkiau. Varžovas – vienas rimčiausių kandidatų kilti į aukštesnę grupę Kroatija. Be to, mūsiškiams teks verstis be traumą patyrusio Arnoldo Boso, kuris vienintelis pelnė įvartį rungtynėse su olandais.

Kroatų ledo ritulys ilgą laiką buvo tame pačiame lygyje kaip ir lietuvių, tačiau pastaruoju metu šalių keliai ledo ritulio aikštelėse išsiskyrė, tašo hockey.lt.

Kroatai atrado laimę Rusijoje, kur NHL pavyzdžiu rengiama KHL ledo ritulio lyga, į savo gretas prisiviliojusi ne tik kazachus, baltarusius, slovakus, čekus, latvius, bet ir suomius.

Kroatų pažiba, Zagrebo „Medveščak“ klubas, antrus metus žaidė šioje lygoje ir timptelėjo visą ledo ritulį į viršų. Panašiai kaip ir Rygos „Dinnamo“, „Medveščak“ tapo bazine komanda, aplink kurią formuojamas šalies ledo ritulys.

Žinoma, per naktį neatsirado būrio gerų žaidėjų, kurie iškart mostelėjus lazdele tapo KHL lygio žaidėjais. Tai buvo gerai pasvertas ir apgalvotas žingsnis. Kroatai rado aukso gyslą Šiaurės Amerikoje, kur įsikūrusi gausi šios šalies išeivių bendruomenė. Antros, trečios kartos išeivių palikuonys ir tapo naujojo kroatų ledo ritulio kūrėjais.

Anot hockey.lt, kroatiškų šaknų turintys kanadiečiai, amerikiečiai mielai prisiminė savo senelių ir prosenelių žygius per Atlantą ir pradėjo prisiekinėti meilę Kroatijai. Dviejų pilietybių savininkai tapo varomąja Kroatijos ledo ritulio jėga. 2013 metais debiutavęs KHL lygoje, šį sezoną „Medveščak“ klubas KHL lygos vakaruose liko priešpaskutinis. Tačiau šalies ledo rituliui klubas tik į naudą, kadangi sporto šaka pakilo į naujas aukštumas tiek sportuojančių vaikų, tiek visuomenės akyse.

Kroatijos rinktinė šiais metais prie trijų praėjusiame čempionate natūralizuotų kanadiečių pridėjo dar tris. Vartuose stovi Markas Dekaničius, vakar dienos rungtynėse su britais trečdalį kroatų smūgių į vartus atlikęs puolėjas Mike`as Glumacas ir NHL trijų klubų garbę gynęs Andrew Murray. Šis trejetas papildė Alano Letango, Geoffo Waugho ir Kenny Macaulay kompaniją. Tokio penketo ant ledo ir vartininko pavydėti gali bet kuri I B diviziono rinktinė. O dar yra kylanti Kroatijos ledo ritulio žvaigždė – 23 metų puolėjas Borna Renduličius, kuris po praėjusio sėkmingo čempionato Vilniuje atsidūrė NHL Kolorado „Avalanche“ klube.

Tačiau, pasak hockey.lt, net ir tokio kalibro žaidėjai turi silpnybių. Pirmadienį rungtynėse kroatai pralaimėjo daugumą mikrodvikovų, buvo lėtesni nei britai, bet ramiai laukė savo šanso ir jo sulaukė. Tiesa, jiems neužteko kantrybės ir, paskutinėmis sekundėmis praleidę įvartį, pratęsimo metu gavo dar vieną niuksą ir pralaimėjo. Gali būti, jog pagrindiniams konkurentams dėl pirmosios vietos grupėje.

Ir tą galėjo lemti kelios priežastys. Viena jų – kroatų kanadiečiai sezoną KHL baigė prieš 5 savaites. Grįžo namo, pailsėjo, o dabar tenka grįžti į aikštelę ir kautis už senelių tėvynę. Nelengva užduotis prasidėjus atostogoms.

Tai, ko gero, vienintelė silpna kroatų vieta. Tačiau po vakarykščio pralaimėjimo jie labai pikti. Kiek pikti, pamatysime dvikovoje su Lietuva, kuri pirmosiose rungtynėse pademonstravo protingą, disciplinuotą žaidimą – su vienu vieninteliu įvarčiu ir „švediška uola“ vartuose.