Sportas

2015.04.12 10:07

Visagino tarybai darbą gali tekti pradėti su laikinuoju meru

BNS 2015.04.12 10:07

Naujajai Visagino savivaldybės tarybai darbą gali tekti pradėti su laikinuoju vadovu, nes mere perrinkta Dalia Štraupaitė teismo yra nušalinta nuo pareigų.

Naujajai Visagino savivaldybės tarybai darbą gali tekti pradėti su laikinuoju vadovu, nes mere perrinkta Dalia Štraupaitė teismo yra nušalinta nuo pareigų.

Pagal teismo sprendimą, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) iškelta D. Štraupaitė nuo merės pareigų dėl įtarimų prekyba poveikiu nušalinta iki gegužės 12 dienos.

Pasak pačios D. Štraupaitės, nušalinimas netrukdys jai prisiekti, tačiau dar neaišku, ar galės pradėti eiti merės pareigas.

„Aš manau, esu išrinkta tarybos narė, ir prisiekti galiu, o kol aš išsiaiškinsiu iki galo dėl mano nušalinimo. Tikrai nepažeidinėsiu įstatymų ir elgsiuos, kaip bus išaiškinta teisininkų. Prisiekti galima, o pareigų eiti negalima“, – BNS sakė Visagino mere tiesioginiuose rinkimuose išrinkta politikė.

Pasak jos, neaiškumų kyla, teisininkams skirtingai traktuojant situaciją dėl jos nušalinimo nuo pareigų. „Mano dabartiniai mero įgaliojimai baigiasi su pirmuoju tarybos posėdžiu, t. y. balandžio16 dieną, o naujas meras, išrinktas tiesiogiai, pagal kitą įstatymą, ir tai yra naujos pareigos, bent taip aiškina dauguma Lietuvos teisininkų, bet prokurorė laikosi pozicijos, jog galioja (nušalinimas), todėl aš laikausi, kad geriau nepažeisti įstatymo, jei yra neaišku“, – kalbėjo D. Štraupaitė.

„Jei nebus tiksliai išaiškinimo ir nepasakys teisininkai, kaip turėtų būti, elgsiuosi taip, kad nepažeisčiau įstatymų, tada reikės išsirinkti laikiną (merą), iki gegužės 13 dienos“, – sakė Visagino politikė. Ji sakė, jog šiuo klausimu užklausą yra nusiuntusi ir į sprendimą dėl jos nušalinimo priėmusį teismą.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) teigia ikiteisminio tyrimo byloje surinkusi pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad D. Štraupaitė  reikalavo kyšių iš kai kurių bendrovių, dalyvavusių Visagino savivaldybės organizuotuose statybos ir remonto darbų konkursuose, vadovų.

Įtariama, kad verslininkai davė didelės vertės kyšių už tai, kad merė, pasinaudodama tarnybine padėtimi ir įtaka Visagino savivaldybės darbuotojams, organizuojantiems ir vykdantiems viešuosius pirkimus, sudarytų palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus bei tarpininkautų dėl atliktų darbų priėmimo. Per ikiteisminį tyrimą gautais duomenimis, kyšių perduota už daugiau kaip 32,5 tūkst. litų (9,4 tūkst. eurų).

Pati D. Štraupaitė kaltę neigia ir tikina, kad įtarimai jai pateikti siekiant susidoroti per savivaldos rinkimus. Jos narystė partijoje yra sustabdyta.