Sportas

2015.04.09 09:51

Kodėl „Rockets“ trūks D. Motiejūno?

15min.lt 2015.04.09 09:51

Pasklidus informacijai apie Donato Motiejūno nugaros traumą ir pasibaigusį sezoną, „Houston Rockets“ gerbėjai suskubo dalintis pastebėjimais, kaip komandai trūks lietuvio indėlio.

Pasklidus informacijai apie Donato Motiejūno nugaros traumą ir pasibaigusį sezoną, „Houston Rockets“ gerbėjai suskubo dalintis pastebėjimais, kaip komandai trūks lietuvio indėlio.

Nors nei klubas, nei pats krepšininkas kol kas oficialiai nepatvirtino, kad šį sezoną D. Motiejūnas žaisti negalės, JAV žiniasklaidos kanalai skelbia, kad „USA Today“ paskelbta informacija yra teisinga.

„Houston Chronicle“ apžvalgininkas Randy Harvey parašė apžvalgą, kurioje aptaria priežastis, dėl kurių D. Motiejūno netektis Hjustono ekipai gali būti labai skausminga.

Žurnalistas prisimena, kaip 2012 metais iš Lenkijos į NBA atvykęs lietuvis tikino, kad persikėlimas jam nebuvo sudėtingas: „Jeigu bijai vilko, tai neik į mišką.“

Pamatęs, kaip į JAV atvykęs lietuvis bando susimokėti automobilių stovėjimo aikštelėje, R. Harvey pagalvojo, kad jam visgi būtų paprasčiau miške.

Todėl jis niekada nesitikėjo rašyti šias eilutes: „Houston Rockets“ ekipai reikia Donato Motiejūno.

Komanda dėl traumos neteko dar vieno žaidėjo pačiu netinkamiausiu metu. Iki reguliariojo sezono pabaigos lieka vos penkerios rungtynės. Palankiai susiklosčius aplinkybėms, „Rockets“ Vakarų konferencijoje gali būti antri, nepalankiai – šešti.

Prieš sezoną generalinis komandos direktorius Darylas Morey teigė, kad šį sezoną ekipa į atkrintamąsias varžybas žengs stipresnė negu pernai. Dabar to nesakytų net didžiausias optimistas.

Komanda jau neteko Dwighto Howardo ir Terrence`o Joneso. Iš viso „Rockets“ žaidėjai dėl traumų šį sezoną praleis 179 rungtynes.

Nors didžiąją laiko dalį komandą ant pečių neša Jamesas Hardenas, D. Motiejūno indėlis negali būti nuvertintas. Jis buvo komandos antras ar trečias naudingiausias žaidėjas po J. Hardeno ir Trevoro Arizos. Jis turėtų nusipelnyti taškų ir kaip vienas iš labiausiai patobulėjusių lygos žaidėjų.

Treneris K. McHale`as taip nepasitikėjo lietuviu, kad šis debiutinio sezono atkrintamosiose kovose žaidė mačiau nei penkias minutes, praėjusį sezoną – nė vienos.

Šiame sezone jis vidutiniškai per rungtynes pelnė 12 taškų ir atkovojo 5,9 kamuolio.

Komandos treneris gyrė D. Motiejūno atsidavimą: „Man jo labai gaila. Jis vienas iš tų vaikinų, kuris nė dienos nepraleidžia neplušėdamas. Vaikiui tiesiog patinka žaisti.“

Be jo, po traumos sugrįžęs Dwightas Howardas turės žaisti daugiau minučių negu jam derėtų. Daugiau žais nei turėtų Joshas Smithas ir Joey Dorsey.

Trečiadienį žaidė net Clintas Capela.