Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvoje prognozuojamas rekordinis bėgiojančių žmonių skaičius

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuvoje sparčiai populiarėjant bėgimo renginiams, tikimasi, kad šiais metais sportuojančių žmonių skaičius pagerins visus ankstesnius rekordus.

Lietuvoje sparčiai populiarėjant bėgimo renginiams, tikimasi, kad šiais metais sportuojančių žmonių skaičius pagerins visus ankstesnius rekordus.

Žymūs Lietuvos bėgikai pastebi vis ryškėjančią tendenciją – iš pavienių bėgikų mėgėjų gimsta jų bendruomenės.

„Bėgimo tendencijos Lietuvoje keičiasi labai sparčiai. Kai aš pradėjau bėgioti, visiškai nebūdavo kompanijos, lauke beveik niekas nesportuodavo, o dabar bėgimas tapo labai populiarus, ir visada parkuose ar miškeliuose galima sutikti bėgiojančių žmonių“, – teigė Vilniaus maratono rekordininkė Vaida Žūsinaitė.

„Drąsiai galima teigti, kad bėgimas Lietuvoje tapo bendruomenių arba bendru draugų sportu. Tą nesunku pastebėti Vingio parke Vilniuje arba ąžuolyne Kaune, kai apšilimus atlieka kelios ar net keliolika bėgimo aprangomis apsirengusių grupelių“, – pridūrė bėgikas Remigijus Kančys.

Socialiniai tinklai – šiandienis bėgikų bendruomenių „variklis“ ir motyvacijos šaltinis. Dažnas bėgikas treniruotę pradeda įsijungdamas „Endomondo“ programėlę, bėgimo metu pasidaro „asmenukę“, o po treniruotės pasidalina rezultatais su draugais.

„Kelti treniruočių akimirkas į socialinius tinklus jau tapo normalu, o draugų palaikymas ir „like`ai“ tarsi suteikia jėgų tęsti treniruotes“, – pasakojo R. Kančys.

Vilniaus maratono laimėtojas taip pat pastebėjo, jog daugėja ir bėgimo turistų – vis dažniau tenka pamatyti draugų bėgikų nuotraukų iš Varšuvos, Amsterdamo maratonų ar Portugalijos treniruočių stovyklų. Populiarėja aktyvių atostogų derinimas su bėgimo renginiais.

Nors bėgimas populiariausias Lietuvos didmiesčiuose, vis daugiau šio sporto mėgėjų į grupeles buriasi ir mažesniuose miesteliuose. Šiemet bėgikų laukia apie 80 bėgimo renginių skirtingose vietose visoje šalyje.

„Esu jauna trenerė – ruošti bėgikus varžyboms ir dalintis žiniomis su bėgimo naujokais pradėjau tik praėjusiais metais. Pastebiu, kad prieš ateidami į treniruotes žmonės kartais abejoja dėl savo bėgimo tempo – „ar suspėsiu su visais?“. Bet juk bėgant grupėje lengviau vienas kitą palaikyti, o tai turi įtakos geresniems rezultatams varžybose. Be to, bėgimas kartais gali būti monotoniškas ir nuobodus, ypač jei bėgiojate vienoje erdvėje ir po vieną. Būtent bėgimas ne po vieną arba bendrose treniruotėse nepalieka vietos rutinai“, – sakė V. Žūsinaitė.

Viena geriausių Lietuvos maratono bėgikių Rasa Drazdauskaitė pastaraisiais metais sportuoja Kaune. Ji pripažino, kad treniruojasi kartu su R. Kančiu ir taip gali tobulėti.

Sportininkė jau yra įvykdžiusi Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą, bet garantuotos vietos Lietuvos rinktinėje dar neturi. Dalyvauti olimpiadoje pretenduoja net penkios mūsų šalies atstovės.

„Į olimpiadą važiuos tos, kurios šiais metais parodys geriausius rezultatus. Mano rezultatas šiuo metu yra geras, bet negaliu praleisti varžybų ir šiemet niekur nestartuoti. Reikės pademonstruoti, kad esu verta dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Apie rezultatą Rio de Žaneire dar negalvoju, nes daug ką lems įvairios sąlygos. Brazilijoje dar nesu bėgusi, bet žinau, kad oro sąlygos ten bus sudėtingos“, – pasakojo R. Drazdauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.