2019.04.07 18:54

Lietuvos 18-mečių rinktinė puikia pergale pradėjo kovas pasaulio čempionate Elektrėnuose

LRT.lt2019.04.07 18:54

Sekmadienį Elektrėnuose prasidėjusiame pasaulio jaunių (iki 18 m.) II-ojo diviziono A grupės ledo ritulio čempionate Lietuvos rinktinė pirmajame ture 6:3 (1:1, 3:2, 2:0) įveikė bendraamžius iš Estijos ir šventė pirmąją pergalę. Kitas rungtynes lietuviai žais antradienį su viena čempionato favoričių – Lenkijos rinktine.

Pirmąjį rungtynių įvartį pelnė čempionato šeimininkai – tiksliu smūgiu po Herkaus Marcinkevičiaus perdavimo pasižymėjo Arnas Palšauskas (10:58 min).

Lietuvių varžovai rezultatą išlygino netrukus. Mūsų rinktinės vartininką Faustą Nausėdą nuginklavo Maksimas Celcevas (13:57 min).

Pirmajame kėlinyje lietuviai sulaukė ir blogų naujienų – po susidūrimo raktikaulio llūžį patyrė Titas Milašius, kuris išvežtas į ligoninę operacijai.

Antrojo kėlinio pradžioje estai pasižymėjo dar vienu taikliu smūgiu – tiksliai į Lietuvos rinktinės vartus smūgiavo Kirillas Lodeikinas (23:08 min). Estijos rinktinė buvo priekyje – 2:1.

Lietuviai neužtruko nė pusantros minutės bandydami išlyginti rezultatą. Perėmęs ritulį, įvartį greitoje atakoje pelnė Lukas Wascho (24:28 min).

Estai toliau turėjo atremti pavojingas varžovų atakas, o į priekį Lietuvos rinktinė išsiveržė po Avgustino Silino pelnyto įvarčio (26:57 min) – 3:2.

Po mažiau nei minutės Rojus Plepys (27:38 min) mūsiškių persvarą padidino iki dviejų įvarčių – 4:2.

Antrajame kėlinyje įkrito dar vienas įvartis, tiesa, tik į lietuvių vartus. Tiksliai smūgiavo Maksas Kuivanenas (30:28 min).

Trečiojo kėlinio pradžią mažumoje pasitikę Lietuvos rinktinės žaidėjai sugebėjo padidinti savo persvarą tiksliu Jaromiro Šusterovo smūgiu (40:39 min) – 5:3.

Pačioje susitikimo pabaigoje dar vieną įvartį į estų vartus pasiuntė Martynas Miliūnas (59:39 min), padėjęs galutinį tašką dvikovoje.