Sportas

2015.09.08 13:45

J. Jefimova: varžovės jau pradėjo manęs bijoti

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

23-ejų metų Rusijos plaukikė Julija Jefimova davė pirmąjį interviu po skandalingos dopingo istorijos, dėl kurios Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) buvo 16-ai mėnesių nušalinta nuo varžybų.

23-ejų metų Rusijos plaukikė Julija Jefimova davė pirmąjį interviu po skandalingos dopingo istorijos, dėl kurios Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) buvo 16-ai mėnesių nušalinta nuo varžybų.

Duodama interviu rusų spaudai ji papasakojo, ką veikė ir kaip jautėsi, kai buvo diskvalifikuota, kokią formą dabar yra įgijusi, kokius sezono planus kelia ir ką mano apie savo varžovių rodomus laikus.

DELFI pateikia J. Jefimovos interviu vertimą.

– Julija, prieš mėnesį, kovo 1 dieną, baigėsi jūsų diskvalifikacija, trukusi 16 mėnesių. Tikriausiai skaičiavote likusias dienas?

– Ne, nieko aš neskaičiavau. Tie pusantrų metų prabėgo labai greitai. Be to, žinojau, kad pirmomis dienomis po diskvalifikacijos pabaigos aš nedalyvausiu varžybose, todėl buvau labai rami.

– Ar ilgai sielojotės dėl to, kas įvyko?

– Tik iš pradžių, nes tuomet buvo tikrai labai nelengva. Gerai, kad mane beveik visi palaikė – treneris, draugai, tėvai. Tai man buvo labai svarbu. O paskui aš supratau, kad nuo to jau niekur nepasidėsiu ir nieko nepakeisiu. Taigi reikėjo tiesiog visa tai priimti ir iškęsti.

– Iki šiol priekaištaujate sau dėl neatidumo?

– Jau per vėlu tai daryti. Kas atsitiko, tas. Negalima savęs kaltinti taip ilgai. Atvirkščiai: stengiuosi į tai žiūrėti su ironija. Juk svarbiausia, kad jau viskas baigėsi. Aš pradėjau ne tik naują sezoną, bet ir naują gyvenimo etapą. Dabar aš būsiu labai atsargi.

– Diskvalifikacijos metu daugiau ilsėjotės nuo varžybų ar ilgėjotės jų?

– Leidau sau ir pailsėti, bet palaikiau ir sportinę formą. Vėliau pradėjau treniruotis. Žinoma, aš labai pasiilgau varžybų. Startai yra būtini kiekvienam sportininkui. Juolab kad aš itin mėgstu kovą, konkurenciją, azartą. Man buvo sunku be viso to.

– Kur atostogavote?

– Man pavyko pakeliauti: buvau Havajuose, Barbadose. Netgi treniruočių stovykla Ispanijoje buvo įdomi, nes pirmą kartą pamačiau šalį. Pėsčiomis apėjau turbūt visą Barseloną!

– Kaip nusiteikusi ruošėtės atnaujinti karjerą?

– Nusiteikusi rauti ir plėšytis. Manau, kad varžovės jau pradėjo manęs bijoti. Sprendžiant iš rezultatų, be manęs merginos šiek tiek atsipalaidavo, bet dabar aš jas priversiu susiimti.

– Pirmose varžybose JAV po diskvalifikacijos pabaigos jautėte kokį nors papildomą spaudimą?

– Taip, aš stipriai jaudinausi ir jaučiau papildomą spaudimą, bet tik ryte – prieš patį pirmą startą. O jau antrame plaukime viskas grįžo į normos ribas – lyg tų pusantrų metų pertraukos nė nebūtų buvusios.

– Kaip vertinate savo rezultatus?

– Varžybos buvo regioninės – neaukšto lygio. Treneris žinojo, kad man reikia bet kokio starto, kad užfiksuočiau reikiamą rezultatą prieš Rusijos čempionatą (jis vyks balandžio 19–23 d. Maskvoje – DELFI). Aš pasirodžiau visai neblogai: 100 m krūtine distancijoje nuo asmeninio rekordo atsilikau mažiau nei sekunde. Taigi galima sakyti, kad dabar esu geros formos.

– Kokios emocijos apėmė po pirmo finišo?

– Pajaučiau, kad grįžau ir kad tapau daug stipresnė nei anksčiau.

– Kaip planuojate rengtis pasaulio čempionatui?

– Savaitę po nacionalinių pirmenybių aš praleisiu namuose, o paskui grįšiu į Kaliforniją. Ten treniruosiuosi ir dalyvausiu poroje varžybų. Vėliau suplanuota rinktinės stovykla Italijoje, o iš ten mes atskrisime į Kazanę. Mano nusiteikimas pasaulio čempionatui – maksimalus: tik pirma vieta ir ne viena!

– Ar namų sienos suteiks pranašumo?

– Žinoma. Aš turiu labai didelių ambicijų ir svajonių. Kur gi jas daugiau išpildyti, jei ne pasaulio čempionate namuose? Manau, kad karštas palaikymas suteiks man reikalingą emocinį užtaisą ir aš sugebėsiu parodyti savo galimybių maksimumą.

– O planuojate šį sezoną pagerinti asmeninius rekordus?

– Neplanuoju – jie yra privalomas sezono punktas.

***

Primename, kad J. Jefimova yra Lietuvos geriausios plaukikės, olimpinės, pasaulio ir Europos čempionės 18-metės Rūtos Meilutytės viena pagrindinių konkurenčių.

Rusijos plaukimo žvaigždė buvo diskvalifikuota nuo 2013 metų spalio 31 dienos iki 2015 metų vasario 28 dienos. Dopingo kontrolieriai ne varžybų metu J. Jefimovos organizme aptiko dehidroepiandrosterono. Ji privalėjo grąžinti visus penkis apdovanojimus, kuriuos iškovojo 2013 metų Europos pirmenybėse trumpame baseine Danijoje. Ten J. Jefimova aplenkė Rūtą Meilutytę 50 m krūtine rungtyje.