Sportas

2019.04.07 11:05

Kai amžius – ne kliūtis: stereotipus laužanti NBA klubo senjorų šokėjų komanda

LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba, Saulius Masalskas2019.04.07 11:05

NBA komanda Vašingtono „Wizards“ turi turbūt pačią originaliausią palaikymo komandą, nes ją sudaro 19 moterų, jauniausiai kurių yra 55-eri, o vyriausiajai net 76-eri. Tokių senjorių pasirodymai Jungtinių valstijų sostinėje tikrai prikausto publikos dėmesį.

Gal Vašingtono „Wizards“ komandai šiame sezone sekasi ne per geriausiai, bet tai tikrai ne šios entuziazmo pilnos palaikymo komandos kaltė. Šioje komandoje daugiausia buvusios šokėjos, jos nuolat pasirodo, kai Wizards žaidžia savo aikštėje. Komandą treniruojantis Derrickas Whitfieldas netgi pamokė garbingo amžiaus šokėjas modernaus tverko judesių. 

„Mes deriname senojo ir naujojo hip hopo judesius. Toks stilius šokėjoms patinka, tai labai smagu, tikrai gerai pasirodome”, – teigė choreografas.

19 pagyvenusių moterų su choreografu treniruojasi kiekvieną savaitę. Matyt, tai nėra per daug, nes reikia turėti omenyje, kad dauguma komandos dalyvių – buvusios šokėjos. Pavydžiui, Vivian Lewis šoko palaikymo komandoje 1966-aisiais Brukline, tad nekeista, kad ji išlaikė tokią gerą fizinę formą.

„Viskas dar veikia, tikrai veikia. Man patinka, taigi jaučiuosi gerai ir tai nesukelia jokių nemalonumų. Mėgstu šokti ir man gerai“, – teigė Vivian Lewis.

Kitos šokėjos prieš daug metų buvo būtent „Wizards“ palaikymo komandoje ir dabar gali anūkams parodyti tų laikų aprangą ir kitus autentiškus devintojo dešimtmečio dalykus, kai komanda dar vadinosi Vašingtono „Bullets“.

„Negali atitraukti akių, kai 75erių metų grupės narė šoka per ilgąją rungtynių pertrauką. Tiesiog negali į tai nežiūrėti. Tai matau publikos veiduose. Turi atiduoti viską. Turi parodyti, kad mes vis dar sugebame, ir tai yra tikrai gerai“, – tvirtino Laveta Burke.

Kiekvienas pasirodymas „Wizards“ arenoje šioms garbingo amžiaus šokėjoms gerokiai didesnis iššūkis, nei kasdien tai darančims jaunoms šokėjoms. Bet atrodo, kad senjorės  moka susidoroti su aikštelės jauduliu ir sugeba  parodyti, ko išmoko per tokį ilgą sportinį gyvenimą.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.