Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

„Žalgiris“ ruošiasi sudaryti sutartį su aukštaūgiu O. Galdiku

basketnews.lt 2015.02.12 21:38

Kauno „Žalgiris“ artimiausiu metu turėtų sudaryti sutartį su 23 metų 217 cm ūgio milžinu Ovidijumi Galdiku. „BasketNews.lt“ šaltinių duomenimis, šiomis dienomis baigiamos derinti paskutinės kontrakto detalės.

Kauno „Žalgiris“ artimiausiu metu turėtų sudaryti sutartį su 23 metų 217 cm ūgio milžinu Ovidijumi Galdiku. „BasketNews.lt“ šaltinių duomenimis, šiomis dienomis baigiamos derinti paskutinės kontrakto detalės.

Tiesa, krepšininkas nerungtyniautų „Žalgiryje“, o būtų skolinamas kitai komandai.

Rugsėjį 24-ąjį gimtadienį švęsiantis Galdikas paskutinius pusantrų metų nežaidė dėl traumų. Baigiantis pasveikti aukštaūgis pastaruoju metu jau žaidė mėgėjų lygose.

Rungtyniaudamas „Laikinosios sostinės“ turnyre Kaune, gegužę Galdikas per trejas rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 23,7 taško ir atkovodavo po 10,3 kamuolio. 

Tuo tarpu „Kauno dienos“ Didžiojoje taurėje Galdikas per ketverias rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 17,5 taško ir atkovodavo po 11,5 kamuolio.

Sezono pabaigoje rengiamos „Laikinosios sostinės“ ir „Kauno dienos“ taurės yra pajėgiausios Kaune, kadangi jose nedraudžiama rungtyniauti profesionalams. Galdikas varžėsi su tokiais krepšininkais kaip Egidijus Dimša, Vitalijus Stanevičius, Saulius Kulvietis ir kitais.

Aukštas jaunuolis į „Žalgirio“ akiratį buvo patekęs dar prieš septynerius metus. Tuomet jis metus individualiai dirbo su fizinio parengimo treneriu Aleksandru Kosausku, o 2006 metų rudenį buvo įtrauktas į „Žalgirio“ dublerių komandos paraišką, tačiau Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė vos kelias minutes.

Neįsitvirtinęs komandoje, jaunuolis dvejus metus apskritai nežaidė krepšinio, kol 2008 metais vėl pradėjo treniruotis individualiai – šįkart Vilniuje.

Vieną sezoną praleidęs Regionų krepšinio lygoje (vid. 21,2 taško, 10,9 atk. kam.), Galdikas 2010-2011 metų sezone galingai pravėrė NKL duris. Per devynerias rungtynes jis vidutiniškai pelnydavo po 18,1 taško ir atkovodavo po 9,3 kamuolio, tačiau 2010 metų lapkritį jį sustabdė trauma.

Iš pradžių krepšininkui buvo atlikta kelio operacija, per kurią pašalintos atplaišos, o vos pradėjus sportuoti, paaiškėjo, kad lūžusi ir pėda. Šios traumos gydymas truko net metus, o Galdikas pradėjo sportuoti tik prieš kelis mėnesius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi