Sportas

2015.04.02 14:16

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės gretose – praėjusių metų branduolys

BNS 2015.04.02 14:16

Šią vasarą vyksiančiam Europos moterų krepšinio čempionatui į Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą pakviestos rengtis 17 krepšininkių, kurių dauguma pernai iškovojo teisę rungtyniauti dėl Senojo žemyno apdovanojimų.

Šią vasarą vyksiančiam Europos moterų krepšinio čempionatui į Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą pakviestos rengtis 17 krepšininkių, kurių dauguma pernai iškovojo teisę rungtyniauti dėl Senojo žemyno apdovanojimų.

Pasak rinktinės vyriausiojo trenerio Manto Šerniaus, siekiant aukščiausių rezultatų tai yra labai svarbus faktorius.

„Turime pernai metų branduolį. Tai labai svarbu. Prie jų pirmojoje stovykloje prisijungs dėl įvairių priežasčių pernai negalėjusios padėti Giedrė Paugaitė, Sandra Linkevičienė ir Inesa Visgaudaitė. Galutinė rinktinės sudėtis paaiškės po stovyklų ir kontrolinių rungtynių. Tačiau aišku, kad komandos lygis bus aukštesnis, juolab, kad pagrindinės žaidėjos sezono metu demonstravo puikų žaidimą savo klubuose“, – sakė M. Šernius, ketvirtadienį Vilniuje pristatydamas šių metų rinktinės kandidates.

Pernai Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo teisę su kitomis 19 stipriausių Europos rinktinių rungtyniauti ne tik dėl Senojo žemyno trofėjų, bet ir kelialapio į ateinančių metų vasaros olimpines žaidynes Rio de Žaneire (Brazilija).

M. Šernius teigė, jog jį ypač džiugino puikus atakuojančios gynėjos Kamilės Nacickaitės ir vidurio puolėjų Gintarės Petronytės bei Linos Pikčiutės žaidimu savo klubuose.

„Labiausiai džiaugiuosi Gintarės ir Kamilės rezultatais, jų tobulėjimu. Šį sezoną jos žengė dar vieną žingsnį į viršų. Jas noriu matyti kaip lyderes, vedančias į pergales. Taip pat džiugina Linos Pikčiutės sublizgėjimas Švedijoje. Klubo ir trenerio atsiliepimai apie ją patys geriausi“, – sakė M. Šernius.

Pasak jo, svarbus vaidmuo rinktinėje numatytas ir veteranėms – S. Linkevičienei, Vitai Kuktienei ir Eglei Šulčiūtei.

„Tai krepšininkės, kurios žino, kas yra rinktinė, atkaklios kovos ir atsakomybė. Svarbiuomis akimirkomis labai reikės jų patirties, jų šaltų nervų“, – sakė rinktinės strategas.

Dėl kai kurių kandidačių M. Šernius lauks atsakymo iš medikų. Tai – neseniai operuota Mantė Kvedaravičiūtė, po traumų atsigaunančios Gabrielė Gutkauskaitė ir Greta Šniokaitė.

Tarp kandidačių yra ir 17-metė puolėja Laura Juškaitė, šį sezoną puikiai rungtyniavusi Lietuvos moterų rinktinėje.

„Laurą pakvietėme, kad pajaustų moterų rinktinę, pamatytų, kas jos laukia ateityje. Ji labai perspektyvi, turi didelį potencialą“, – sakė M. Šernius.

Pasirengimą Europos čempionatui Lietuvos moterų rinktinė pradės gegužės 4 dieną stovykla Druskininkuose.

Europos čempionatą Lietuvos rinktinė birželio 11-ąją jos pradės Vengrijos mieste Šoprone. Ten D grupėje jos žais su Ispanijos, Slovakijos, Švedijos ir Vengrijos krepšininkėmis.