Sportas

2015.04.01 13:16

Londono vasaros olimpiados prizininko brolis seka tituluoto boksininko pėdomis

BNS 2015.04.01 13:16

Lietuvos jaunių (iki 16 metų) čempionate kovojo daugiau negu šimtas jaunųjų boksininkų ir boksininkių. Iš jų treneriai išrinko Lietuvos jaunių rinktinės lyderius, kurie rengsis Europos ir pasaulio čempionatams. Tarp jų pateko ir olimpiados prizininko Evaldo Petrausko brolis, kuris seka tituluoto brolio pėdomis.

Lietuvos jaunių (iki 16 metų) čempionate kovojo daugiau negu šimtas jaunųjų boksininkų ir boksininkių. Iš jų treneriai išrinko Lietuvos jaunių rinktinės lyderius, kurie rengsis Europos ir pasaulio čempionatams. Tarp jų pateko ir olimpiados prizininko Evaldo Petrausko brolis, kuris seka tituluoto brolio pėdomis.

Panevėžyje į bokso ringą kopė 118 boksininkų, kurie buvo suskirstyti į 14 svorio kategorijų. Vaikinų varžybose daugiausia aukso medalių iškovojo šeimininkai. Panevėžiečiai laimėjo keturis aukso medalius, tris iškovojo vilniečiai, du pelnė šilutiškiai.

Bokso tradicijomis garsėjančioje Šilutėje auga pamaina 2012 metų Londono olimpiados prizininkui E.Petrauskui. Lietuvos jaunių čempionu tapo jaunesnysis jo brolis Lukas. Jis buvo nenugalimas svorio kategorijoje iki 70 kg. L.Petrauskas kartu su stipriausiais bendraamžiais pradėjo pasirengimą Europos jaunių čempionatui, kuris gegužės mėnesį vyks Ukrainos mieste Lvove.

„Europos čempionate tikimės iškovoti bent vieną medalį. Daugiausia vilčių dedame į sunkiasvorį Mareką Korolkovą, pernai Europos čempionate jis užėmė 5 vietą. Pajėgūs iškovoti medalius yra panevėžiečiai broliai dvyniai Rokas ir Eividas Avižoniai ir šilutiškis L.Petrauskas. Tačiau bokse daug kas priklauso nuo burtų. Svarbu jau pirmose kovose negauti Europos jaunių bokse dominuojančių rusų, škotų, azerbaidžaniečių“, – sako Lietuvos jaunių rinktinės treneris Sergejus Golubevas.

Pernai Europos jaunių čempionato prizininkais tapo du lietuviai – Robertas Jokulys iš Šilutės ir Artūras Zinkovskis iš Kėdainių. Svarbiausios jaunių varžybos šiais metais – pasaulio čempionatas, jis vyks rugsėjo pradžioje Sankt Peterburge (Rusija).

Lietuvos jaunių merginų čempionate kovojo dešimt boksininkių, dvejose svorio kategorijose. Čempionėmis tapo vilnietė Katryna Gelažnikaitė (svorio kategorija iki 57 kg) ir pasvalietė Greta Stakauskaitė (iki 63 kg).

„Kai moterų boksas 2012 metais Londono olimpiadoje buvo įtrauktas į olimpinių žaidynių programą, jis vis labiau populiarėja. Nors Lietuvoje moterų boksas – vis dar gan egzotiška sporto šaka, tačiau sportuoti pradeda tikrai gabios merginos, kurios yra pajėgios pasiekti gerų rezultatų ir tarptautinėse varžybose“, – teigia Lietuvos bokso federacijos atstovas Donatas Mačianskas.

Lietuvos jaunių bokso čempionai (svorio kategorijos):

vaikinai
iki 44 kg – Domas Valickas (Panevėžys)
iki 46 kg – Julius Pečkys (Šilutė)
iki 48 kg – Deividas Bagdonavičius (Panevėžys)
iki 50 kg – Rokas Avižonis (Panevėžys)
iki 52 kg – Laimonas Raibikis (Kaunas)
iki 54 kg – Nikita Pavlovas (Vilnius)
iki 57 kg – Mindaugas Steponavičius (Pasvalys)
iki 60 kg – Eividas Avižonis (Panevėžys)
iki 63 kg – Arijus Vitlipas (Alytus)
iki 66 kg – Tautvydas Čapkauskas (Kretinga)
iki 70 kg – Lukas Petrauskas (Šilutė)
iki 75 kg – Rokas Vasiliauskas (Marijampolė)
iki 80 kg – Martynas Nesavas (Vilnius)
per 80 kg – Marekas Korolkovas (Vilnius)
merginos
iki 57 kg – Katryna Gelažnikaitė (Vilnius)
iki 63 kg – Greta Stakauskaitė (Pasvalys)