Sportas

2019.04.06 19:14

Lemiamą tašką Marakeše iškovojęs Grigelis įtvirtino Lietuvos rinktinės pergalę prieš Maroką

LRT.lt2019.04.06 19:14

Šeštadienį Maroko sostinėje Marakeše pasibaigusiame Daviso taurės Europos/Afrikos zonos II-osios grupės Lietuvos ir Maroko rinktinių mače lemiamos, vienetų, dvikovos metu Laurynas Grigelis (ATP-287) po dviejų setų kovos 6:4, 6:2 įveikė nereitinguotą varžovų komandos žaidėją Amine`ą Ahoudą. Ši L. Grigelio laimėta dvikova atnešė galutinę Lietuvos pergalę rinktinių akistatoje – 3:2.

L. Grigelis lemiamoje dvikovoje iš pradžių turėjo kovoti su 23-erių Adamu Moundira, tačiau paskutinę akimirką į dvikovą su lietuviu buvo paskirtas 21-erių metų A. Ahouda. 

Pirmajame susitikimo sete ilgą laiką kova buvo itin atkakli ir lygi. Devintojo geimo metu, rezultatui esant lygiam 4:4, L. Grigelis atsiliko net 0:40 ir buvo arti to, jog per savo padavimą atiduotų iniciatyvą varžovui. Visgi lietuvis atsigavo, laimėjo geimą bei išsiveržė į priekį – 5:4.

Dešimtojo geimo metu jau L. Grigelis kontroliavo situaciją nuo pat pradžių ir laimėjęs geimą triuškinama persvara šventė pergalę ir pirmajame sete – 6:4.

Antrajame sete Lietuvos tenisininkas tęsė pirmojo seto pabaigos inicijuotą spurtą. Nors pirmąjį geimą lietuvis pralaimėjo varžovui, tai buvo viskas, ką A. Houdai pavyko nuveikti. L. Grigelis laimėjo penkis geimus iš eilės ir jau triuškino varžovą – 5:1. Marokiečiui pavyko tik nežymiai sušvelninti rezultatą (2:5), o aštuntąjį geimą laimėjęs lietuvis įtvirtino Lietuvos rinktinės pergalę Daviso taurės turnyro dvikovoje su Maroku.

Primename, jog šį ryt Lietuvos rinktinė kovas Daviso taurės turnyre pradėjo esant lygybei – 1:1. Penktadienį startavusiose dvikovose Ričardas Berankis (ATP-98) po 1 valandos 28 minučių kovos 6:2, 7:6 (7:5) įveikė antrąją Maroko raketę Adamą Moundirą.

Tiesa, kiek vėliau antroji Lietuvos raketė L. Grigelis (ATP-287) vos per 55 minutes 2:6, 0:6 buvo sutriuškintas Maroko rinktinės lyderio Lamine‘o Ouahabo (ATP-440).

Dėl trečiojo taško komandos jau šeštadienį kovojo dvejetuose. Lauryno Grigelio ir Juliaus Tverijono pora po 1 valandos 48 minučių pralaimėjo Anasui Fattarui ir Lamine‘ui Ouahabui rezultatu 6:2, 3:6, 2:6. Marokiečiai bendroje įskaitoje vėl buvo priekyje.

Lietuvos rinktinę nuo bedugnės krašto dvikovoje pirmasis nustūmė R. Berankis. Rinktinės lyderis Ričardas Berankis (ATP-98) po dviejų setų kovos rezultatu 7:5, 6:2 įveikė Maroko rinktinės vedlį Laminą Ouahabą (ATP-440) bei sugrąžino lygų rezultatą į Lietuvos ir Maroko rinktinių akistatą – 2:2