2019.04.06 16:18

Istorinėse rungtynėse portugalai nepaliko vilčių Lietuvos regbininkams

LRT.lt2019.04.06 16:18

Šeštadienį Jurbarke pratęstos Europos „Trophy“ regbio čempionato kovos. Pirmą kartą istorijoje tokiame aukštame lygyje žaidžianti Lietuvos vyrų rinktinė 7:48 (7:21) buvo sutriuškinta Portugalijos rinktinės.

Lietuviai laikėsi apie pusvalandį, tačiau prastas antras kėlinys nulėmė skaudų pralaimėjimą. Lietuviai pirmą kartą istorijoje žaidė su pasaulio čempionato patirties turinčia rinktine.

„Portugalijos rinktinė nebuvo kažkoks stebuklas, gal vėl pervertinome varžovą ir atsirado nedidelės klaidos. Neapsigynėme vienas prieš vieną, iš ko gavome labai daug taškų. Varžovai apibėdavo pusė komandos ir žemino. Nesakau, kad jie buvo stipresni visa galva. Paprasčiausiai turėjo daugiau patirties“, – po dvikovos kalbėjo ir rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius.

Tai buvo jubiliejinės – 100-osios – oficialios Lietuvos regbio rinktinės rungtynės po nepriklausomybės atkūrimo. Portugalams ši pergalė garantavo pirmą vietą čempionate ir galimybę kilti aukštyn.

Lietuviai jau pirmajame ture 30:10 nugalėjo čekus, kurie jau baigė turnyrą be pergalių ir garantuotai iškris į žemesnį divizioną. Vėliau mūsiškiai 18 tūkst. sirgalių talpinančiame Lodzės stadione 0:33 neprilygo lenkams.

Portugalija, savo ruožtu, visiškai pateisino favoritės statusą: namuose 65:5 sutriuškinta Lenkija, svečiuose 18:5 įveikta Olandija, išvykoje 48:14 pamokyta Šveicarija ir savo stadione 93:0 tiesiog „nušluota“ Čekija.

Lietuviai jau balandžio 13-ą dieną išvykoje susitiks su šveicarais, o kovas baigs birželio 8 d. namuose, kai priims Nyderlandų.