Sportas

2019.04.06 11:06

Olimpietis buriuotojas Gužys: vyrai pajuto, kad konkuruoti su pasaulio geriausiais – pasiekiama

LRT.lt2019.04.06 11:06

Po 6 dienų įtemptų varžybų Maljorkos „Trofeo Princesa Sofia“ regatoje Lietuvos buriuotojai į „Medalių lenktynes“, kur dėl medalių varžosi dešimt geriausių sportininkų, nepateko, tačiau savo pasirodymą vertina optimistiškai, rašoma pranešime spaudai.

Pasak dukart olimpiečio Giedriaus Gužio, šiuo metu treniruojančio Lietuvos vyrų „Laser Standard“ rinktinę, mūsų buriuotojų Karolio Janulionio ir Marčio Pajarsko patekimas į auksinį laivyną (į jį pateko 63 geriausi sportininkai iš 187 dalyvių) bei atitinkamai užimtos 47 bei 57 vietos rodo tikrai gerą progresą po žiemos.

„Jei būtume užėmę vietą dešimtuke, jau dabar galėtume imti šnekėti apie medalius olimpiadoje. O dabar mums dar reikia pagerinti startus ir fizinę formą. Vis dėlto, manau, vyrai pajautė, kad konkuruoti su geriausiais gali, tai nėra tolima fantastika, o pasiekiama realybė. Tokia patirtis sportininkams labai reikalinga. Grįžę namo toliau atsidėsim fizinės formos gerinimui ir ruošimės Europos čempionatui, kuris vyks gegužės mėnesį“,- teigė G. Gužys.

Jaunesnieji vyrų rinktinės nariai Domantas Juškevičius ir Vėjas Strelčiūnas užėmė atitinkamai 138 ir 133 vietas. Pasak G. Gužio, jaunimui tai buvo antra gyvenime regata suaugusiųjų laivyne ir jie su jiems iškeltomis užduotimis susitvarkė bei įgavo geros patirties tarp stipriausių pasaulio buriuotojų.

„Po sunkių pirmųjų dienų, paskutinės dienos lenktynėse užėmiau 10 ir 17 vietas. Tai leido bendroje įskaitoje pakilti į 27 vietą iš 118 dalyvių. Manau, kad finišuoti visgi pavyko optimistiškai. Pirmomis dienomis labiausiai koją kišo prastoki startai. Pavėjiniuose kursuose kažkiek atsilošdavau, tačiau lyderės jau būdavo spėjusios pabėgti. Dabar jau kaupiuosi kitoms svarbioms varžyboms – 3-ajam pasaulio taurės etapui Genujoje, Italijoje“,- po varžybų teigė šiuo metu 15 vietą pasaulio moterų buriuotojų reitinge užimanti lietuvė Viktorija Andrulytė.

Šiose varžybose olimpinėje „Laser Radial“ klasėje V. Andrulytė varžėsi su Rio olimpiados aukso medalininke, olandų buriuotoja Marit Bouwmeester, pasaulio čempione belge Emma Plasschaert bei kitomis stipriomis konkurentėmis.

Olimpine „RS:X“ klasės burlente buriuojantis Juozas Bernotas iš 58 dalyvių užėmė 23-ąją vietą. Pirmosiomis varžybų dienomis buriavęs antroje laivyno pusėje, vėliau J. Bernotas sugebėjo finišuoti ir tarp dešimties geriausių, kas leido sportininkui smarkiai pakilti bendroje įskaitoje.

50-ąjį kartą šiemet vykstanti „Trofeo Princesa Sofia“ regata laikoma viena prestižiškiausių sezono regatų, kur susirenka stipriausi buriuotojai iš viso pasaulio. Galutinės lenktynės dėl medalių – „Medalių lenktynės“ – įvyks šiandien, balandžio 6 dieną. Jose dalyvaus jau tik 10 geriausiai per ankstesnes varžybų dienas pasirodžiusių sportininkų kiekvienoje jachtų klasėje.

 

Lietuvos atstovų rezultatai „Trofeo Princesa Sofia“ regatoje:

 

Olimpinė „Laser Radial“ jachtų klasė:

Viktorija Andrulytė – 27/118

 

Olimpinė „Laser Standard“ jachtų klasė:

Karolis Janulionis – 47/187

Martis Pajarskas – 57/187

Vėjas Strelčiūnas – 133/187

Domantas Juškevičius – 138/187

 

Olimpinė „RS:X“ burlenčių klasė:

Juozas Bernotas – 23/58

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.