Sportas

2019.04.06 10:27

Žalgiriečių lėktuvo gedimo išgąsdinta Davieso žmona: patyrėme, ką reiškia būti arti mirties

LRT.lt2019.04.06 10:27

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepasisekė grįžti namo iš Madrido po pergalės Eurolygoje prieš vietos „Real“. Pasak Brandono Davieso žmonos, dėl lėktuvo gedimo ore klubo nariams ir jų šeimoms teko baimintis dėl savo gyvybių.

Lenzie Quist-Davies su dviem vaikais ir iš Amerikos atvykusiais tėvais keliavo kartu su „Žalgiriu“ į Madridą Boeing 737 lėktuvu, kuris vakar po pakilimo susidūrė su navigacijos sistemos gedimu ir buvo priverstas leistis kariniame Getafe oro uoste.

Socialiniame tinkle „Instagram“ moteris pasidalijo nesėkmingo skrydžio detalėmis bei tuo metu apniukusiomis mintimis.

„Šį vakarą laikau savo vaikus labai stipriai po to, kai lėktuve patyrėme, ką reiškia būti arti mirties. Dėkoju Dievui, kad leido mums kartu gyventi dar vieną dieną. Apkabinkite savo mylimus žmones. Gyvenimas yra nuostabus, o Dievas – toks geras“, – rašė krepšininko mylimoji.

Po šio įrašo sekėjų moteris buvo paprašyta papasakoti apie situaciją detaliau.

„Kalbant trumpai, įvyko lėktuvo gedimas ir mes pakildavome, tada leisdavomės žemyn. Tai truko maždaug 45 minutes. Kartą bandėme leistis avariniu būdu, lėktuvas pakrypo šonu ir staiga krito žemyn, tačiau pilotas suvaldė jį iki žemės likus maždaug 30 metrų ir vėl atsiplėšė į viršų. Galiausiai nusileidome avariniu būdu karinėje bazėje už Madrido po valandos mirtinos baimės ir panikos. Aš vis dar šoke, bet džiaugiuosi, kad esu gyva“, – rašė L. Quist-Davies.

Kauno „Žalgirio“ komunikacijoje dirbantis LRT žurnalistas Rytis Kazlauskas socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienį pasidalino savo mintimis apie incidentą.

Po lėktuvo gedimo buvo kreiptasi į įmonę „Klasjet“, kuri skraidina „Žalgirį“. Kompanija greitai spaudai pateikė situacijos paaiškinimą.

„Iš Madrido Barajas Adolfo Suárez tarptautinio oro uoste pakilęs įmonės „KlasJet“ lėktuvas Boeing 737, skraidinantis Kauno „Žalgirio“ ekipą po rungtynių su Madrido „Real“, buvo priverstas grįžti į netoliese esantį Madrido Getafe oro uostą.

Skrydžio metu neilgai trukus po pakilimo įvyko navigacijos sistemos gedimas. Jis nekelia grėsmės lėktuve skridusiems keleiviams ir jo įgulai, tačiau, skrydžio saugumas yra didžiausia prioritetas, todėl įgulą priėmė sprendimą, nusileisti artimiausiame oro uoste ir adresuoti kilusius techninius nesklandumus. Dėl intensyvaus eismo ir prastų oro sąlygų prie Barajas oro uosto teko leistis atokesniame Getafe oro uoste.“

Į Lietuvą Kauno „Žalgiris“ tikriausiai grįžta šeštadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt