Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuviai Londone žais pilname stadione: „atsiminimas visam gyvenimui“

Lietuvos futbolo rinktinė Londone jau pradėjo pasirengimą istorinei dvikovai – penktadienį pirmą kartą vyksiančiai akistatai su Anglijos rinktine.

Lietuvos futbolo rinktinė Londone jau pradėjo pasirengimą istorinei dvikovai – penktadienį pirmą kartą vyksiančiai akistatai su Anglijos rinktine.

Pirmoji komandos treniruotė vyko prieš dvejus metus atidarytame komplekse, kurį jau išbandė ir Vokietijos, Brazilijos bei Čilės futbolininkai.

„Treniravomės komandos, kuri žaidžia 5 lygoje, bazėje. Ten vienoj vietoj yra tiek aikščių, kiek gal pusėj Lietuvos yra aikščių. Ir dirbtinių, ir ne dirbtinių. Ir centrinis stadionas. Mažiausiai 12 aikščių. Žinot, iš karto jauti, kad Anglija – futbolo šalis“, – sako Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Vitalijus Stankevičius.

Lietuvos rinktinės stovykla prasidėjo be nesklandymų – antradienio vakarą į pirmąją treniruotę susirinko visi 23 kviesti futbolininkai. Atskirai sportavo tik saugas Karolis Chvedukas ir puolėjas Simonas Stankevičius, kurie dieną prieš žaidė savo klubuose.

Po daugiau nei metų pertraukos į nacionalinę komandą sugrįžęs gynėjas Tomas Mikuckis sako, kad Anglijos žvaigždžių autoriteto nesibaimina. Nors Lietuvos ir Anglijos rinktinės penktadienį susitiks pirmą kartą, keletą kartų yra žaidusios jaunimo komandos.

2002 metais Kaune Lietuvos devyniolikmečių rinktinė, kurioje rungtyniavo ir T. Mikuckis, su anglais sužaidė lygiosiomis, o atsakomoje dvikovoje pralaimėjo 1:2.

„Mes įrodėm, kad mes, nors ir maža valstybė, galim žaisti kaip lygūs su lygiais su tais anglais“, – sako T. Mikuckis.

Lietuvos rinktinė įsikūrė viešbutyje, per kurio langus matosi legendinis Vemblio stadionas. Pasak Anglijos futbolo asociacijos, bilietai į 90 tūkst. sirgalių talpinantį stadioną išparduoti. Lietuvai buvo skirta 1,5 tūkst. vietų, tačiau komanda tikisi, kad ją palaikys ir Anglijoje gyvenantys tautiečiai.

„Čia bus, atrodo, didžiausias įspūdis visiems žaidėjams. Čia atsiminimas visam gyvenimui. Aš abejoju, ar dar kada nors susirinks tiek žiūrovų į Lietuvos rinktinės varžybas“, – sako T. Mikuckis.

Penktadienį nuo 21:45 val. rungtynes tiesiogiai transliuos LRT Televizija.