Sportas

2015.03.25 17:43

12 šalių atstovės varžysis meninės gimnastikos turnyre Vilniuje

ELTA 2015.03.25 17:43

Jau šį savaitgalį Vilniuje pirmą kartą organizuojamame tarptautiniame Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos turnyre dalyvaus 120 dalyvių iš 12 Europos valstybių. Nepaisant to, kad tuo pat metu vyks pasaulio taurės etapas Lisabonoje (Portugalija), į Vilnių atvyks sportininkės iš Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Maltos, Moldovos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Jau šį savaitgalį Vilniuje pirmą kartą organizuojamame tarptautiniame Dalios Kutkaitės meninės gimnastikos turnyre dalyvaus 120 dalyvių iš 12 Europos valstybių. Nepaisant to, kad tuo pat metu vyks pasaulio taurės etapas Lisabonoje (Portugalija), į Vilnių atvyks sportininkės iš Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Maltos, Moldovos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos.

„Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko suorganizuoti tarptautinį turnyrą Lietuvoje. Tikimės, kad tai padės populiarinti meninę gimnastiką, kad susirinks nemažai žiūrovų. Džiaugiamės, kad mergaitės prieš Europos čempionatą galės pasivaržyti su pajėgiomis gimnastėmis iš užsienio“, – spaudos konferencijoje kalbėjo D. Kutkaitė.

Lietuvai varžybose atstovaus 25 merginos. Kai kuriose jaunimo amžiaus grupėse lietuvės sieks apdovanojimų.

„Mūsų vaikų grupėje auga tikrai gražus jaunimas. Turime mergaičių, kurios tarptautiniuose turnyruose patenka tarp prizininkių“, – teigė D. Kutkaitė.

1982 metų Europos čempionė D. Kutkaitė į Lietuvą grįžo po daugiau nei 20 metų, praleistų Ispanijoje. Ten ji gyveno baigusi savo karjerą ir treniravo Ispanijos gimnastes. Lietuvė ruošė šios šalies sportininkes Sidnėjaus olimpinėms žaidynėms.

Gavusi pasiūlymą dirbti Lietuvoje, D. Kutkaitė iškart sutiko ir dabar ne tik treniruoja mergaites, bet ir yra Lietuvos gimnastikos federacijos viceprezidentė.

„Džiaugiamės, kad pavyko sugrąžinti D. Kutkaitę į Lietuvą. Dabar į federaciją sugrįžo ramybė, tvarka ir normalus darbas. Tarptautinis turnyras leidžia pagerbti Dalią kaip buvusią sportininkę ir priminti jos grąžų karjeros kelią. Tikimės, kad turnyras bus tradicinis“, – pasakojo Lietuvos gimnastikos prezidentas Algimantas Gudiškis.

Indijos meninės gimnastikos atstovė. Asociatyvi AFP/Scanpix nuotr. Didžiausia problema plėtojant meninę gimnastiką Lietuvoje yra prastos sąlygos sportuojančioms. „Be abejo, tai didžiausia problema, su kuria nuolat kovojame. Tikimės pradėti statyti naują sporto bazę Vilniuje, jau turime tam leidimą. Norime, kad naujoji savivaldybės valdžia palaikytų mus, ir galėsime džiaugtis nauja sale, pritaikyta ne tik sportinei, bet ir meninei gimnastikai“, – aiškino federacijos atstovai. „Mūsų mergaitės, net ir dirbdamos daug prastesnėmis sąlygomis, su varžovėmis kovoja kaip lygios su lygiomis. Varžybose Tartu (Estija) mūsų komanda užėmė penktą vietą ir aplenkė pajėgias Latvijos, Azerbaidžano, Ispanijos gimnastes, kurios sportuoja geriausiose bazėse“, – pridūrė D. Kutkaitė. Vasario mėnesi savo 50-metį paminėjusi D. Kutkaitė atskleidė, kad didžiausias karjeros pergales lėmė geros sąlygos ir stipri konkurencija. „Sportui tais laikais buvo skiriama gerokai daugiau lėšų. Buvo sistema, turėjome savo bazes, galėjome treniruotis dukart per dieną. Jau būdamas 13 metų patekau į Sovietų Sąjungos rinktinę ir galėjau treniruotis su pačiais geriausiais sportininkais, – prisiminė D. Kutkaitė. – Man pačiai labiausiai patikdavo pratimai su kamuoliu ir kaspinu, bet dabar, kaip trenerei, visi įrankiai vienodai svarbūs. Pati labiausiai pergyvenu dėl kamuolio, nes su juo didžiausia galimybė padaryti klaidą“. Tituluota Lietuvos gimnastė pripažino, kad per kelis dešimtmečius meninė gimnastika smarkiai pasikeitė: „Šiais laikais žymiai sudėtingesnė technika – tiek sportuojant su įrankiais, tiek atliekant akrobatinius elementus. Grupinėse rungtyse atsirado daugiau kilnojimų, persivertimų. Nemažai elementų paimta iš kitų sporto šakų. Tai daroma, kad sportas būtų patrauklesnis žiūrovams“. Turnyro globėju sutiko būti Prezidentas Valdas Adamkus. Į Tarptautinės gimnastikos federacijos kalendorių įtrauktos varžybos vyks dvi dienas „Tauro“ sporto mokykloje.