Sportas

2013.01.01 11:47

D. Kizalaitė beveik visuose turnyruose užėmė pirmąsias vietas

Loreta Mačiulienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.01.01 11:47

Įvairiuose Europos ir pasaulio turnyruose šiemet Lietuvą garsinę jaunieji čiuožėjai pasirodė mūsų šalies dailiojo čiuožimo gerbėjams. Pasaką ant ledo padėjo sukurti žinomi treneriai ir choreografai.

Įvairiuose Europos ir pasaulio turnyruose šiemet Lietuvą garsinę jaunieji čiuožėjai pasirodė mūsų šalies dailiojo čiuožimo gerbėjams. Pasaką ant ledo padėjo sukurti žinomi treneriai ir choreografai.

Pusšimtis įvairaus amžiaus geriausių mūsų šalies jaunųjų čiuožėjų pasirodė pirmą kartą Lietuvoje sukurtoje ledo pasakoje vaikams ir jų tėveliams. Pasidžiaugti jaunųjų talentų pasiekimais norinčių netrūko. O džiaugtis, pasak Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentės, yra kuo.

Dailiojo čiuožimo atstovai šiemet gerai pasirodė įvairiuose turnyruose, ypač sėkmingi metai buvo beveik visuose čempionatuose pirmąsias vietas iškovojusiai Deimantei Kizalaitei.

„Paskutinėse varžybose ji sugebėjo iššokti pačius sudėtingiausius šuolius – trigubą lucą, net du laisvojoje programoje. Aišku, mes džiaugiamės ir kitomis sportininkėmis“, – sakė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

Trylikametė D. Kizalaitė sako čiuožti pradėjusi prieš dešimt metų, o sudėtingiausia varžybose – gerai techniškai pasirodyti.

„[Sudėtingiausia] tuos visus apsisukimus padaryti, kad teisėjai užskaitytų, jog jie buvo geri. Suktukus gražiai padaryti, programą gražiai atlikti“, – pasakojo D. Kizalaitė.

Ledo pasakoje „Spragtukas“ vieną iš pagrindinių vaidmenų atliko Lietuvos čempionato antrosios vietos laimėtojas Laurynas Vonžotas.

„Nelabai populiarus sportas, ne toks kaip krepšinis. [...] Pažiūrėjau vienas varžybas ir paprašiau mamos, kad leistų [į treniruotes]“, – sakė L. Vonžotas.

Jaunieji sportininkai svajoja atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse. Tokių talentų, pasak trenerių yra, tereikia sukurti čiuožėjams palankias sąlygas treniruotis.

„Šiuo momentu Lietuvoje yra tikrai nemažai stiprių vaikų, kurie ateity galėtų šlovinti Lietuvą ne vien tik Europos ir pasaulio čempionatuose, bet ir olimpinėse žaidynėse“, – mano meninio ugdymo vadovė Rasa Drazdauskaitė-Birbalienė.

Svarbiausiuose turnyruose Lietuvą garsinantys jaunieji čiuožėjai tokius pasirodymus planuoja rengti kasmet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.