2019.04.05 15:39

Daviso taurėje Berankis pasiekė pirmą Lietuvos rinktinės pergalę

LRT.lt2019.04.05 15:39

Daviso taurės Europos-Afrikos zonos varžybos tarp Lietuvos ir Maroko rinktinių penktadienį mūsų šalies tenisininkams prasidėjo pergalingai. Pirmajame mače Ričardas Berankis po labai atkaklios kovos antrajame sete 6:2, 7:6 (7:5) įveikė Adamą Moundirą.

Kova su nereitinguotu 23 metų tenisininku truko valandą ir 31 minutę.

Lietuvis labai ramiai ir užtikrintai laimėjo pirmąjį setą, tačiau antrajame jau teko rimtai vargti. Rezultataui esant 5:3 ir Ričardui paduodant jis turėjo dvi galimybes laimėti mačą, tačiau A. Moundiras atsilaikė ir galiausiai laimėjo lietuvio padavimų seriją.

Paduodant varžovui R. Berankis vėl dukart buvo šalia pergalės, tačiau A. Moundiras atsilaikė ir lšygino rezultatą ties 5:5.

Susinervinęs R. Berankis dviguba klaida pradėjo 11-ąjį geimą. Varžovo sutrikimą pajutęs marokietis tašką pduodant lietuviui laimėjo sausai, taip persverdamas seto rezultatą. A. Moundiras pirmavo 6:5 ir turėjo kamuoliuką savo rankose, bet pagaliau susikaupęs Ričardas lengvai laimėjo geimą ir išlygino rezultatą.

Pratęsimo pradžioje R. Berankis greitai įgijo pranašumą 6:3, varžovas tada laimėjo du taškus, tačiau galiausiai lietuvis iškovojo pirmąjį tašką.

Jau 15:30 val. buvo numatyta antroji dvikova, kurioje Laurynas Grigelis (ATP-287) egzaminuos Lamine`ą Ouahabą (ATP-440). Pastarasis yra vienintelis ATP reitinguotas Maroko rinktinės žaidėjas. Šis mačas prasidės kiek vėliau.

Šeštadienį susitikimą pratęs dvejetų mačas, kuriame L. Ouhabas ir Annas Fataras kovos prieš Julių Tverijoną ir Ainių Sabaliauską. Po to įvyks L. Ouhabo ir R. Berankio ir dvikova, o vėliau – A. Moundiro ir L. Grigelio susitikimas.