Naujienų srautas

Sportas2019.04.05 14:31

FINA Čempionų serija – ne tokia stipri, kaip žadėta, bet puiki proga Rapšiui užsidirbti

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.04.05 14:31

Pasaulio plaukimo federacija (FINA) paskelbė visus savo naujojo komercinio turnyro dalyvius. FINA „Chapions Swim Series“ plaukimo varžybose iš Lietuvos sportininkų dalyvaus vienintelis Danas Rapšys, startuosiantis 200 metrų laisvu stiliumi bei 200 metrų nugara varžybose.

Apie tai, kad „Chapions Swim Series“ varžybose dalyvaus 200 m. laisvuoju stiliumi rungtyje D. Rapšys buvo pranešęs dar sausio pabaigoje. Tačiau startas analogiško nuotolio rungtyje plaukiant nugara – kiek netikėtas.

„Aš pats dalyvavau keliuose šių varžybų susirinkimuose Kinijoje, kurį laiką neaiškios buvo ir gairės, ir kaip tai bus organizuojama. Panašu, kad organizatoriams nepavyko pakviesti visų stipriausių plaukikų. Kai Danas sutiko dalyvauti, vėliau gavome užklausą, gal yra ir daugiau rungčių, kuriose jis norėtų plaukti“, – LRT.lt pasakojo Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis.

Penktadienį FINA paskelbtas varžybų dalyvių sąrašas rodo, kad kai kuriose rungtyse tikrai nebus pačių stipriausių plaukikų. FINA iš pradžių žadėjo, kad kiekvienoje rungtyje dalyvaus tik pasaulio ir olimpiniai čempionai bei tuo metu geriausius laikus pasaulyje užfiksavę plaukikai. Panašu, kad tokiais užsipildys tikrai ne visos rungtys.

Panaši situacija yra 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje, kur D. Rapšys susikaus su Rio olimpiniu čempionu Sun Yangu iš Kinijoje bei praėjusių metų pasaulio čempionu Chadu le Clos iš PAR. Tiesa, ketvirtasis rungties dalyvis kinas Wang Shunui tikrai nepatenka tarp elitinių šios rungties atstovų.

Šiuo metu D. Rapšio laikas 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje yra penktas pasaulyje (1:46,69 min.). S. Yangas yra užfiksavęs 1:45,73 min. rezultatą (2 vt. pasaulyje), W. Shunas – 1:47,35 min. (7 vt.).

Tiesa, D. Rapšys pernai šį nuotolį buvo įveikęs per 1:45,12 min. – tai Lietuvos rekordas ir 2018 metų geriausias rezultatas pasaulyje.

200 metrų nugara rungtyje šalia lietuvio plauks irgi du kinai bei japonas. Tai Xu Jiayu, kuris šį sezoną yra užfiksavęs geriausią laiką pasaulyje. Li Guangyuanas, kurio laikas šiuo metu yra ketvirtas bei Ryosuke Irie, turintis 6-ą geriausią rezultatą. Tiesa, kaip ir D. Rapšys, nė vienas šių plaukikų didesnių pasiekimų 200 m nugara rungtyje nėra užfiksavęs.

Čempionų serijos varžybos vyks trimis etapais. Pirmasis etapas vyks Kinijos mieste Gvangžu  balandžio 27-28 dienomis. Antrasis gegužės 11-12 d. vyks Vengrijos sostinėje Budapešte, o trečiasis – gegužės 31-liepos 1 d. bus surengtas Indianapolyje (JAV).

Skirtingai nei įvairiuose čempionatuose, čia nebus nei atrankinių varžybų, nei pusfinalių. Keturi sportininkai šoks į baseiną ir vieninteliu plaukimu išsiaiškins geriausią. Nors toks modelis itin įdomus ir atraktyvus žiūrovams, panašu, kad patiko ne visiems plaukikams. Skristi iš vieno žemyno į kitą dėl vieno ar dviejų plaukimų yra varginantis dalykas. Ypač, kai šių metų liepos pabaigoje visų laukia svarbiausias metų startas – pasaulio čempionatas.

Tačiau labiausiai viliojantis dalykas – solidūs piniginiai prizai. Vien už dalyvavimą viename etape plaukikas gaus 3 tūkst. dolerių čekį. Už užimtą ketvirtą vietą – dar 5 tūkst. dolerių. Dalyvavęs visuose trijuose etapuose plaukikas sulauks papildomo tūkstančio dolerių. Nesunku suprasti, kodėl lietuvis sutiko pridėti ir antrą rungtį.

Vadinasi Danas Rapšys vien už dalyvavimą „Chapions Swim Series“ varžybose gaus 40 tūkst. dolerių. Tai mažiausia galima suma.

Kiekvieno etapo čempionas gaus 10 tūkst. dolerių, vicečempionas – 8, trečios vietos laimėtojas – 6, ketvirtos – 5 tūkst. dolerių. Papildomai bus mokamos net 20 tūkst. dolerių premijos už kiekvieną pasiektą pasaulio rekordą.

Taigi matematika paprasta – 10 tūkst. vien už dalyvavimą visuose etapuose ir dar 10 tūkst. už abiejų rungčių ketvirtąją vietą. Padauginame pastarąjį skaičių iš trijų etapų ir turime dar 30 tūkst. JAV dolerių. Ar sugebės uždirbti daugiau – jau priklausys nuo D. Rapšio pasirodymo.

Galime paskaičiuoti ir maksimalią sumą, kurią per vienerius metus aplankęs tris varžybas skirtinguose žemynuose gali susižerti lietuvis. Jei abiejose rungtyse visose trijuose etapuose Danas taps čempionu, jo piniginę papildys net 70 tūkst. dolerių – plaukimo sporte tai didžiuliai pinigai.

Ar tai nepakenks siekiui įgauti geriausią formą liepos viduryje startuosiančiam pasaulio čempionatui – aprodys laikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi