Sportas

2015.09.08 13:45

Trečias lietuvis „Dakare“ – D. Janušas

„Laisvoji banga“ 2015.09.08 13:45

Kitais metais, kalbėdami apie Dakaro dykumų maratoną, kartu su Antano Juknevičiaus ir  Benedikto Vanago pavardėmis turėsime minėti ir Dariaus Janušo pavardę.

Kitais metais, kalbėdami apie Dakaro dykumų maratoną, kartu su Antano Juknevičiaus ir Benedikto Vanago pavardėmis turėsime minėti ir Dariaus Janušo pavardę.

Ambicingus planus ne tik Lietuvos ralio ir 1000 kilometrų lenktynėse puoselėjantis sportininkas džiaugiasi subūręs profesionalų komandą, kuri didžiausiame automobilių sporto renginyje stengsis siekti geriausių rezultatų.

Radijo stoties „Laisvoji banga“ eteryje kalbėjęs sportininkas atskleidė, kad Dakaras jam, kaip ir daugeliui kitų sportininkų, metusių iššūkį dykumų maratonui, yra viskas – tikslas, užduotis, gyvenimo siekis. Šių metų Dakare sportininkas iš arčiau susipažino su šių lenktynių specifika. „Manau, kad dabar jau turiu bent keletą procentų informacijos, kad galėčiau susidaryti realų vaizdą ir atsakyti į klausimus kas, kaip ir dėl ko“, – „Laisvajai bangai“ sakė pašnekovas.

D. Janušas neatmeta galimybės, kad su A. Juknevičiumi, kurio vienu iš komandos narių buvo 2015 – ųjų Dakare, teks praleisti ne vieną treniruotę arba ne vieną valandą šnekučiuojantis ir stengiantis išsiaiškinti kuo daugiau informacijos apie automobilio valdymą dykumų sąlygomis.

„Ruošiamės iki Dakaro sudalyvauti ne vienose varžybose, kuriose galėtume patobulinti savo įgūdžius, kad tie sunkumai, su kuriais gali tekti susidurti Dakare, nebūtų didžiulė staigmena“, – ateities planus vardino sportininkas, kuris tvirtino, kad treniruotėms pasirinks automobilį, panašų, į tą, su kuriuo pasiryžęs startuoti ir Dakare.

„Jau apsilankėme Belgijoje, kompanijoje, kuri lenktynėms paruošė ir šių metų B. Vanago „Toyota Overdrive“. Mūsų komanda taip pat rinksis šios kompanijos gaminį ir tikriausiai rudenį automobilį pristatysime visuomenei“, – pasakojo lenktynininkas.

Viena įdomesnių detalių susijusių su D. Janušo automobiliu – ant jo nebus nė vieno rėmėjo reklamos, tačiau sportininkas pripažino, kad tai nereiškia, kad rėmėjai prie šio projekto neprisideda. „Mes turime parengę idėją, kurią artimiausiu metu pristatysime visiems, tačiau galiu užtikrinti, kad ant automobilio neišvysite jokio reklaminio lipduko“, – pabrėžė sportininkas.

Paklaustas apie šturmaną, kuris turėtų vykti į Pietų Amerikoje rengiamą Dakaro ralį, D. Janušas buvo nekalbus. „Dabar renkamės iš trijų kandidatų. Gegužę, prieš pirmąsias varžybas, treniruotes, pranešime ir kas lydės mane Dakare“, – pasakojo sportininkas. Vis gi D. Janušas atskleidė, kad vienas iš pretendentų yra ir dabartinis jo šturmanas ralyje Ugnius Šeškas.

Iki Dakaro dar liko kiek daugiau nei devyni mėnesiai, todėl lenktynininko galvoje gimė ne viena idėja, kaip komandai „My iQ Live“ pasirodyti ne tik ralio trasose, tačiau ir žiedinėse lenktynėse. „Šiais metais ketiname startuoti ne tik Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatuose, tačiau rengiame ir, tikriausiai, gausiausią komandą 1000 kilometrų lenktynėms Palangoje“, – vasaros planus atskleidė sportininkas.

Liepos 15–18 dienomis vyksiančioje didžiausioje automobilių sporto šventėje į lenktynių trasą išvažiuos trys BMW – M3, Z4 ir dyzelinis X6. Pasak lenktynininkom du automobiliai iš trijų, pasirodysiančių 1000 km lenktynėse – Z4 ir M3 – tęs savo pasirodymą ir kitose žiedinėse lenktynėse. D. Janušas žada, kad ir vairuotojai, kurie sės prie šių trijų BMW vairo neliks nepastebėti lenktynininkų jūroje. Tarp jų tikriausiai išvysime vieną geriausių Lietuvos kartingo meistrų Simą Juodviršį, minties dalyvauti lenktynėse neatsisako ir Kazimieras Vasiliauskas.

Viso pokalbio galite paklausyti čia.