Sportas

2015.09.08 13:45

Sportuoti skatins šiuolaikinės technologijos

Trečiadienį Vilniuje pristatytas antrus metus iš eilės organizuojamas projektas Judėkim.lt kviečia visus Lietuvos gyventojus užbėgti už akių pasaulinio masto epidemija tampančiai mažėjančio judrumu problemai.

Trečiadienį Vilniuje pristatytas antrus metus iš eilės organizuojamas projektas Judėkim.lt kviečia visus Lietuvos gyventojus užbėgti už akių pasaulinio masto epidemija tampančiai mažėjančio judrumu problemai.

„Didžiuojamės šiuo augančiu ir besiplečiančiu projektu. Pernai, pirmą kartą įgyvendindami tokį projektą, sulaukėme nemažo visuomenės, o ypač – moksleivių, dėmesio. Pastaruosius labiausiai ir siekėme išjudinti, tad į pagalbą pasitelkėme šiuolaikines informacines technologijas“, – pasakojo projekto iniciatorius, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Bronislovas Vasiliauskas.

Judėkim.lt pristatyme dalyvavę projekto partneriai džiaugėsi naujomis sporto populiarinimo projektų idėjomis. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pritarė Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) direktoriaus Edžio Urbanavičiaus išsakytai minčiai, kad sporto populiarinimo projektų niekada nebus per daug. Pradėdami nuo mažų žingsnelių, nedidelių projektų, skirtų moksleiviams, linkime Judėkim.lt išaugti iki visa apimančio grandiozinio projekto, išjudinančio visą Lietuvą – nuo mažiausių darželinukų iki suaugusių, vyresnio amžiaus žmonių.

„Projektas yra geras keliais aspektais. Žmonėms reikia įvairovės, nes ne kiekvienas gali ateiti į stadioną ar sporto kompleksą, todėl ši sporto pateikimo forma yra labai gera. Kitas svarbus aspektas – pasiekiamumas. Daug dėmesio skiriama namie esantiems žmonėms, bet man patinka, kad projektas siekia ateiti į mokyklas, darželius, kurių vaikai taps aktyvesni. Daug žmonių Lietuvoje pradeda sportuoti nemokėdami taisyklingai atlikti pratimų, todėl šio projekto treneriai išmokys, kaip reikia tvarkingai treniruotis“, – pasakojo E. Urbanavičius.

Tęsdami projektą, projekto organizatoriai pasitelkė naujų informacinių priemonių sprendimų, kad siūlomos projekto veiklos būtų prieinamos dar didesniam gyventojų ratui, ir pristatė Interaktyviąją sveikatingumo studiją, kurioje sportuoti galės kiekvienas norintis, tereiks tik turėti interneto prieigą.

Bendradarbiaujant su „Impuls“ sporto klubo treneriais sudaryta nemokama, tęstinė kūno rengybos ir sveikatingumo programa, kurioje kiekvienas galės dalyvauti neišeidamas iš namų. Anot sporto ir sveikatingumo klubo trenerio Andžejaus, sudaryta sporto užsiėmimų programa bus orientuota į žmones, dar tik pradedančius sportuoti, tad pratimus atlikti laisvai galės atlikti kiekvienas norintis. Pirmoje treniruotėje dalyvausianti Erika Vitulskienė tikisi, kad jos pavyzdys sportuoti užkrės visas mamas, kurios kartu sportuodamos namuose rodys pavyzdį savo vaikams, kurie šiandien vis mažiau laiko praleidžia lakstydami kieme.

Projekto Judėkim.lt metu moksleiviai vėl kviečiami mankštintis ir dalyvauti jiems skirtame konkurse „Mano klasės mankšta“. Pagrindinio konkurso prizo – savaitgalio kelionės į Palangą ir „Nike“ sportinių batelių visai klasei – nugalėtojus padės išrinkti vertinimo komisijos nariai: lengvaatletė, olimpinių žaidynių dalyvė, pasaulio ir jaunimo Europos vicečempionė, Lietuvos šuolio į aukštį rekordininkė Airinė Palšytė, olimpinis vicečempionas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas ir prizininkas kanojininkas Jevgenijus Šuklinas ir aktorė Ineta Stasiulytė.

„Tikimės, kad ir šiemet projektas sulauks tokio pat ir net didesnio pasisekimo nei pernai, kuomet konkurse „Mano klasės mankšta“ dalyvavo moksleiviai iš daugiau nei 150 Lietuvos mokyklų iš 72 skirtingų miestų, miestelių ir rajonų. Išjudinome daugiau nei 3000 moksleivių“, – pernykščius rezultatus pristatė B. Vasiliauskas.