Naujienų srautas

Sportas2019.04.05 00:53

Džiaugsmo po puikios pergalės neslėpęs Jasikevičius: galvoju, kur gerai atšvęsti

LRT.lt 2019.04.05 00:53

Kauno „Žalgiris“ pasiekė tai, kas dar prieš kelias savaitės atrodė neįmanoma. Reguliarus sezonas baigtas pergale prieš titulą ginančius čempionus, išplėštas kelialapis į atkrintamąsias ir dar kartą parodytas didžiulis charakteris, lėmęs įspūdingą pasiekimą. Po dvikovos pokštus laidęs kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius neslepia – tokią pergalę norisi gerai atšvęsti.

„Dabar galvoju, kur eiti švęsti gerai. Sakau sąžininkai, - sakė Š. Jasikevičius. - Žinau, kad Kaunas švenčia. Žinau, kad daug fanų Lietuvoje švenčia. Tai puikus žingsnis mūsų organizacijai. Turime tuo džiaugtis, tai vertinti. Manau, kad reikia suprasti, jog tokie dalykai yra galimi, kuomet turi žaidėjus su didžiuliu charakteriu, kurie toliau stengiasi, dirba ir nepalūžta. Šiais metais buvo sunkių momentų, ypač po tokio sezono, kaip praėjusiais metais, kuomet išaugo visų lūkesčiai”.

Buvo nemažai atkarpų rungtynėse – po vienos tokių „Real“ buvo priekyje susitikimo pabaigoje. Kas padėjo išlikti dvikovoje?

Vėlgi – žaidėjų charakteris, kažkiek suprantama sistema, žinojome, kur galime atakuoti. Gynėjų žaidimas tapo brandesnis, o nuo gynėjų priklauso labai daug. Vistiek ir „timingas“ visų perdavimų, įvedimas į gynybą yra labai svarbu. Jie tikrai tą supranta ir tikrai mes esame geresni nei buvome sezono pradžioje.

Brandono Davieso puolimas paskutinėmis minutėmis – kiek tai buvo planuota, kiek galbūt jis pats laužė tas situacijas?

Buvo planuota, aišku, su tais metimais mes juos baudėme ir Kaune. Vienintelis klausimas buvo ar mes tuos metimus pataikysime, ar ne. Kaskart, kai žaidžiame su Madridu, jie mums duoda šituos metimus. Šiandien tiek Brandonas, tiek Antanas (Kavaliauskas) juos pataikė.

Žiūrint į tai, kaip B. Daviesas ėmėsi iniciatyvos – turbūt atrodo kaip tikras lyderis?

Nebuvo taip, kad jis labai ant savęs ėmėsi, tai labiau buvo sistemos padariniai, buvo labai svarbu gynėjams įvesti kamuolį, matyti, kokiais kampais žaidžia. Madrido gynėjų žaidimas yra labai agresyvus, jie gali išmušti tave iš derinių. Jei mes būtume turėję kantrybės, Brandonas vis tiek būtų gavęs tuos metimus.

Kada supratote, kad patekote į atkrintamąsias?

Jau kai buvo paskutinė minutės pertraukėlė, nors ir buvo situacija, kad svilo padai, kaip ir paskutinius du mėnesius. Reikia suprasti, kad kiekvienas rungtynes žaisdamas kaip finalą gali išlošti tik su žaidėjais dideliu charakteriu ir sakau tai nuoširdžiai.

„Žalgiriui“ sezonas nebuvo lengvas, kamavo traumos, pralaimėjimų serijos, kaip galima įvertinti tą transformaciją ir nueitą kelią iki atkrintamųjų?

Sezonas dar tęsiasi, viščiukus skaičiuosime po jo. Bet šiaip labai malonu, charakteris išlenda tokiomis akimirkomis, neieškant kaltų, tad šituo klausimu žaidėjams galima rašyti dešimt balų, kad stengėsi, kad patikėjo. Štabe visi esame vienminčiai, nelabai žaidėjams leidome pagalvoti, kad kažką darysime kitaip ir galbūt dėl to toliau tyliai ir ramiai ėjome savo tikslo link.

Po pergalių ne kartą minėjote, kad „Žalgiris“ dar nerodo savo tikro veido, kiek to veido galbūt pamatėte šiandien?

Momentais tikrai žaidėme fantastiškai, paskui Madridas pataikė aibę sunkių metimų, tie patys Tavareso dėjimai, kur gynėjų perdavimai buvo tikslūs milimetrų tikslumu. Žinojome, kad bus labai sunku ir svarbiausia, kad yra pergalės. Neaišku, ar žaidimą gerinti dar išeis.

Sudėtingos atkarpos turbūt yra gera patirtis ne tik žaidėjams, bet ir jums, kaip jaunam treneriui?

Taip. Patirtis yra toliau tikėti savo sistema, nenukrypti nuo jos. Žinojome, kad didžiausia problema yra traumos ir svarbiausia buvo kažkaip palaikyti tą žaidėjų moralę. Nemanau, kad aš dariau kažką skirtingo, tiesiog žaidėjai įėjo į gerą formą, suprato sistemą ir dabar turime tą rezultatą. Galima šnekėti apie tai, kas vyksta prie šoninės linijos, bet viską padaryti turi jie ir pasikartosiu – su tokiu charakteriu mes tikrai turime šansų.

Šįvakar žaidėjai žinojo, kaip klostosi kitos rungtynės? Ar pats domėjotės?

Taip, per pertrauką žinojau, kad „Anadolu Efes“ laimėjo ir, jei laimėsime patys, būsime in.

Fanai lauke šaukė jūsų vardą, koks apskritai jausmas žaisti išvykose ne tik šiandien, bet daugumoje išvykos rungtynių?

Aš visada sakau, kad tai, kas vyksta su „Žalgiriuku“, yra žiauriai faina. Visų tų bilietų išpardavimų negalime praleisti kaip kažkokio normalaus dalyko, tai tikrai yra fantastinis palaikymas. Visur, kur vykstame, yra fanų ir manau, kad žaidėjai tai tikrai jaučia ir čia nėra kažkokia klišė. Aš neįsivaizduoju, kaip gali būti kitaip.

Per tą paskutinę pertraukėlę kažką pasakėte žaidėjams ir jie sureagavo?

Jau spaudos konferencijoje pasakiau, kad tai liks tarp manęs ir žaidėjų.

Madrido restoranus žinote?

Žaidėjai kažkur jau užsisakę stalą, tai treneriams belieka eiti iš paskos.

Labai ankstyvas žvilgsnis į būsimą varžovą, su jūsų senu bičiuliu, jau kažką galima apie tai kalbėti?

Nepažįstu aš ten nei vieno bičiulio, nežinau, kas ten tokie.

Ko galima tikėtis iš tos serijos?

Kad iš jos išeisime geresniais žaidėjais ir treneriais, šimtu procentų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi