Naujienų srautas

Sportas2019.04.04 10:41

Londone sužaistas pirmas mačas įspūdingame naujame „Tottenham“ stadione

LRT.lt 2019.04.04 10:41

Londono „Tottenham Hotspur“ klubas turi naujus namus. Klubas trečiadienio vakarą sužaidė pirmas oficialias rungtynes naujame 62 tūkst. vietų „Tottenham Hotspur Stadium“ pavadiname stadione ir pasiekė pergalę 2:0 prieš kitą sostinės klubą „Crystal Palace“.

Projekto darbai prasidėjo dar 2012 metais, tačiau pats stadionas pradėtas statyti tik 2017-aisiais. Kadangi naujieji klubo namai iškilo senojo „White Hart Lane“ stadiono vietoje, „Totteham“ kurį laiką buvo išsikraustęs į nacionalinį Anglijos stadioną – „Wembley“.

2016-2017 m. sezone „Tottenham“ dar žaidė savo senajame stadione, o tada prasidėjo naujojo statybos darbai.

Naujasis stadionas yra didžiausias klubui priklausantis stadione Londone. Be to, turi didžiulę net 17,5 tūkst. vietų pagrindinę tribūną.

Visas didžiulis projektas Šiauriniame Londone apima ne tik stadioną. Čia įrengtas klubo muziejus, sirgalių parduotuvė, klubo administracinė būstinė, taip pat ir 180-ies miegamųjų viešbutis, o palink stadioną statomi beveik 600 naujų gyvenamųjų namų.

Teigiama, kad visas projektas ateityje sukurs 3,5 tūkst. naujų nuolatinių darbo vietų. Šiuo metu projekto vertė jau perkopė 600 mln. svarų sterlingų sumą ir dar gali kiek išaugti. Tikslios išlaidos bus žinomos, kai visas projektas bus baigtas.

Trečiadienio vakarą pirmąjį įvartį šiame stadione įmušė „Tottenham“ puolėjas iš Pietų Korėjos Son Heung-minas. Antrąjį – danas Christianas Eriksenas.

Gali būti, kad ateityje stadiono vardas bus pakeistas, jeigu atsiras daug pinigų turintis rėmėjas. Anglijoje ne vienas klubo stadionas turi komercinį vardą – tai ir „Arsenal“ namai „Emyrates Stadium“, „Manchester City“ – „Etihad“, „Leicester City“ – „Kings Power Stadium“ ir t.t.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi