Sportas

2015.03.08 14:01

Dviračių treko Panevėžyje auksą iškovojo S. Krupeckaitė ir O. Baleišytė

BNS2015.03.08 14:01

Šeštadienį Panevėžio „Cido“ arenoje tarptautinių dviračių treko varžybų „Panevėžys 2015“ keirino rungtyje Simona Krupeckaitė iškovojo aukso medalį. Tituluota Lietuvos sprinterė laimėjo pusfinalio važiavimą ir buvo nepralenkiama finale.

Šeštadienį Panevėžio „Cido“ arenoje tarptautinių dviračių treko varžybų „Panevėžys 2015“ keirino rungtyje Simona Krupeckaitė iškovojo aukso medalį. Tituluota Lietuvos sprinterė laimėjo pusfinalio važiavimą ir buvo nepralenkiama finale.

Antroje vietoje liko ir sidabro medalį pelnė rusė Viktorija Tiumneva, trečia liko taip Rusijos atstovė Jelena Brezniva.

Gintarė Gaivenytė-Mikalajūnė šioje rungtyje liko be medalių – ji finale tenkinosi penktąja vieta.

Vyrų sprinto rungtyje Vasilijus Lendelis kovojo dėl medalių, bet pusfinalyje pralaimėjęs pajėgiam Lenkijos atstovui Kamilui Kuczynkiui, vėliau kovoje dėl trečios vietos nesugebėjo įveikti ir ukrainiečio Andrejaus Vinokurovo.

Pasak pranešimo, pirmame pusfinalio važiavime lietuvis pražiopsojo ankstyvą ukrainiečio spurtą ir vėliau jo pasivyti nesugebėjo. Antrame važiavime V. Lendelis nesunkiai atsirevanšavo ir išlygino rezultatą, bet lemiamame trečiame važiavime vėl buvo greitesnis ukrainietis.

Svajūnas Jonauskas sprinto ketvirfinalyje nusileidęs V. Lendeliui kovojo dėl 5-8 vietų ir po atkaklios kovos liko šeštas.

Omniumo (daugiakovės) varžybose sėkmingai pradėjusi dieną, Aušrinė Trebaitė vakare taip pat puikiai pasirodė ir eliminavimo rungtyje, kurioje finišavo trečia. Paprastai ši rungtis nėra paranki A. Trebaitei, bet šįkart ji išsilaikė beveik iki pat galo ir finišavusi trečia išsaugojo antrąją vietą bendroje įskaitoje.

Po trijų rungčių pirmauja baltarusė Tatjana Šarakova, kurios sąskaitoje 118 taškų, A. Trebaitė antra su 112 taškų, trečia – čekė Lucie Zaleska.

Penktoje vietoje su 84 taškais rikiuojasi Daiva Tušlaitė, su 74 taškais Silvija Latožaitė yra dešimta, 72 taškus surinkusi Vilija Sereikaitė – vienuolikta, su 54 taškais Edita Mazurevičiūtė yra trylikta ir paskutinė iš lietuvių yra Vaida Pikauskaitė, kurios sąskaitoje 40 taškų.

Tarp vyrų ir toliau nepralenkiamas yra baltarusis Romanas Ciškovas, kuris laimėjo pirmas tris rungtis ir su 120 taškų tvirtai rikiuojasi pirmoje vietoje. Antras jo tautietis Olegas Achijevičius, kurio sąskaitoje 106 taškai. Tiek pat taškų turi ir trečioje pozicijoje esantis ukrainietis Romanas Gladyšas.

Merginų omniumo rungtyje nugalėjo ir pirmoji Lietuvai auksą pelnė Olivija Baleišytė (246 tšk.). Jaunasis Lietuvos talentas laimėjo keturias rungtis ir paskutinėje finalinėse taškų lenktynėse dar pridėjo tiek, kad artimiausia varžovė lenkė Nikola Rozynska (208 tšk.) nuo lietuvės atsiliko 38 taškais.

Trečioje vietoje liko ir bronzos medalį iškovojo Eglė Eidėjutė – jos sąskaitoje po paskutinės rungties buvo 201 taškas. Iš ketvirtosios vietos Karoliną Seliavaitę išstūmė bendravardė Karolina Lipiejko. Lenkė taškų lenktynėse grupę aplenkė ratu ir pridėjusi prie savo taškų kraičio 20 taškų už pavytą grupę, bendroje rikiuotėje užsitikrino ketvirtą vietą.

Tarp vaikinų Lietuvai aukščiausią vietą iškovojo Rojus Adomaitis, kuris per šešias omniumo rungtis surinko 143 taškus. Pirmoje vietoje finišavo ir auksą pelnė 214 taškų iškovojęs lenkas Szymonas Krawczykas. Antras liko jo tautietis Dawidas Czubakas (207 tšk.), o trečia vieta tenkinosi ukrainietis Aleksandras Moščonskis (192 taškai).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.