Sportas

2015.09.08 13:45

Ar sprendimą žaisti dvejetų mače pats priėmęs R. Berankis nesuklydo?

Mindaugas Augustis, DELFI.lt, Edmundas Jakilaitis2015.09.08 13:45

Ričardu Berankiu paskutinę akimirką sustiprintas Lietuvos dvejetas pralaimėjo Lenkijos tenisininkams 4:6, 4:6, 6:7 (1:7) ir leido Deviso taurės susitikimo šeimininkams pirmą kartą išsiveržti į priekį. Po mačo Lietuvos rinktinės atstovai svarstė, jog sprendimas surizikuoti ir mesti visus kozirius net ir esant menkai laimėjimo tikimybei – tarsi lazda su dviem galais.

Ričardu Berankiu paskutinę akimirką sustiprintas Lietuvos dvejetas pralaimėjo Lenkijos tenisininkams 4:6, 4:6, 6:7 (1:7) ir leido Deviso taurės susitikimo šeimininkams pirmą kartą išsiveržti į priekį. Po mačo Lietuvos rinktinės atstovai svarstė, jog sprendimas surizikuoti ir mesti visus kozirius net ir esant menkai laimėjimo tikimybei – tarsi lazda su dviem galais.

Dvejetų asai Lukaszas Kubotas (48 vieta ATP dvejetų reitinge) ir Marcinas Matkowskis (ATP dvejetai-27) įrodė, kad praktika ir patirtis yra ne mažiau svarbi nei individualus meistriškumas.

Nors vienetų varžybose lietuviai R. Berankis ir Laurynas Grigelis būtų laikomi favoritais, šeštadienį jie pajėgė tik garbingai pasipriešinti lenkams, kurie abu praeityje buvo pakilę iki 7 vietos ATP dvejetų reitinge, o L. Kubotas poroje su švedu Robertu Lindstedtu pernai laimėjo atvirąsias Australijos pirmenybes.

„Aš labai abejojau, ar Ričardas ką nors pakeis dvejetų mače“, – po kovos atviras buvo Lietuvos komandos kapitonas Rimvydas Mugevičius.

Per visą mačą lietuviams nepavyko laimėti nė vieno geimo paduodant varžovams. O pastarieji „žudė“ svečius svarbiausiais momentais. Pirmo seto pabaigoje Lenkijos duetas išplėšė lemiamą tašką paduodant R. Berankiui, identiška situacija pasikartojo ir antrame sete, kuomet per L. Grigelio padavimus dukart iš eilės kamuoliuko per tinklą nepermetusiam R. Berankiui beliko užsidengti akis iš nusivylimo.

Tiesa, progų laimėti priešininkų padavimus lenkai iš viso turėjo net 13, bet pasinaudojo tik 2, o lietuviai taškais nepavertė nė vienos iš 4 galimybių.

„Tiesiog jie yra labai geri dvejetų žaidėjai – tik „dvejetininkai“ gali taip atmušti kamuoliuką. O M. Matkowskiui dar pasitaikė jo diena, jis padavė ypač tiksliai ir galingai“, – komentavo R. Berankis.

Trečiame sete R. Berankis ir L. Grigelis pagaliau sulaužė dešimto geimo prakeiksmą ir perkėlė kovą į „tie-break'ą“, bet jame akivaizdžiai stipresnis buvo Lenkijos tandemas.

„Nepralaimėjome beviltiškai, kiekviename sete rezultatą lėmė keli taškai, buvo ir „tie-break'as“. Mums tai buvo gana geras mačas, gal tik šiek tiek trūko sėkmės, bet ir varžovai – labai geri žaidėjai“, – sakė L. Grigelis, nukentėjęs nuo komandos draugo, netyčia pataikiusio kamuoliuku jam į ausį.

Nors šeštadienį bendrą susitikimo santykis pasviro varžovų naudai, lietuviai pernelyg nesigraužė, nes dvejetų mače neturėjo didelių vilčių.

Kodėl tuomet R. Mugevičius šeštadienį nusprendė vietoje išankstinėje paraiškoje įrašyto Luko Mugevičiaus, kuris kartu su L. Grigeliu prieš mačą net atliko apšilimą, mesti į kovą pirmą komandos raketę?

„Tai buvo Ričardo sprendimas – ne mano. Jis tiesiog atėjo ir pasakė, kad žais“, – žurnalistus spaudos konferencijoje pralinksmino komandos kapitonas.

R. Mugevičius prisipažino dvejojęs dėl dvejeto sudėties ir svarstęs, ar tikslinga rinktinės lyderį varginti prieš sekmadienio akistatą su Jerzy Janowicziumi. Bet specialistas įžvelgė ir tokio pasirinkimo pliusų.

Trečią dieną iš eilės žaisti turės ir 32-ejų L. Kubotas, o gerokai vyresniam lenkui atsigauti bus sudėtingiau nei lietuviams.

„Abejojau, ar yra prasmės Ričardui šiandien žaisti, bet labai gerai, kad jis padėjo ilgiau palaikyti aikštėje L. Kubotą. Pastebėjau, kad trečiame sete jis nustojo bėgioti prie tinklo, kaip yra įpratęs. Žinoma, amžius turi įtakos. O mūsų žaidėjai rytoj bus pasiruošę“, – tvirtino R. Mugevičius.

Kapitonui pritarė ir pats R. Berankis, kuris teigė daug prakaito šeštadienį aikštėje neišlaistęs.

„Nuovargio nesulyginsi su tuo, kuris būna po vienetų mačo. Dvejetai – visiškai kitas dalykas, čia nereikia tiek daug lakstyti, tik keletą kartų apsikeitimas smūgiais buvo ilgesnis“, – svarstė tenisininkas.

Vis dėlto paklaustas tiesiai, ar dieną poilsio gavęs J. Janowiczius dėl to įgis pranašumą, R. Berankis atsakė: „Manyčiau, kad taip“.

Deviso taurės I grupės susitikimo baigtis spręsis sekmadienį, kuomet žiūrovų laukia dar du vienetų mačai. Pirmųjų komandų rakečių akistatoje nuo 15 val. varžysis R. Berankis ir J. Janowiczius, o L. Grigelio oponentu bus L. Kubotas.

Įveikus varžovus, Lietuvos ekipos antrame varžybų etape lauktų Ukraina. Pralaimėjus lietuviai dar žaistų vieną arba du – priklausomai nuo lenkų ir ukrainiečių tarpusavio rezultato – susitikimus dėl išlikimo I grupėje, į kurią iškopė pirmą kartą istorijoje.