Sportas

2015.09.08 13:45

J. Janowiczius – apie senas sąskaitas su R. Berankiu, lietuvius ir dėjimą į krepšį

Lietuvos ir Lenkijos teniso rinktinių lyderiai Ričardas Berankis ir Jerzy Janowiczius – bendraamžiai, todėl vienas kitą žino nuo „žalios“ jaunystės. 2007 metais „US Open“ jaunių turnyro finale lietuvis paliko lenką be „Grand Slam“ titulo, tačiau suaugusiųjų tenise geriau sekasi J. Janowicziui. „Mes abu – geri, bet visiškai skirtingi žaidėjai“, – teigia tenisininkas iš Lodzės.

Lietuvos ir Lenkijos teniso rinktinių lyderiai Ričardas Berankis ir Jerzy Janowiczius – bendraamžiai, todėl vienas kitą žino nuo „žalios“ jaunystės. 2007 metais „US Open“ jaunių turnyro finale lietuvis paliko lenką be „Grand Slam“ titulo, tačiau suaugusiųjų tenise geriau sekasi J. Janowicziui. „Mes abu – geri, bet visiškai skirtingi žaidėjai“, – teigia tenisininkas iš Lodzės.

Iki šiol varžybose R. Berankis (76 vieta ATP reitinge) ir J. Janowiczius (ATP-51) buvo susidūrę vos du kartus. 2010-aisiais Vokietijoje lenkas pasiekė revanšą už Niujorke pralaimėtą finalą, nugalėjęs 4:6, 6:3, 7:6 (7:5).

Tuomet 24-erių vilnietis dar lenkė pusmečiu jaunesnį konkurentą ATP reitinge, bet po metų R. Berankį užklupo traumos ir sveikatos problemos, o J. Janowiczius šovė aukštyn.

2012-aisiais jis peršoko beveik 200 reitingo pozicijų ir įsiveržė į geriausių 30-uką, kitąmet sensacingai nužygiavo iki Vimbldono turnyro pusfinalio ir pakilo į rekordinę 14-ą vietą ATP reitinge.

Bet pernai jau J. Janowicziui teko praleisti nemažai laiko bendraujant su gydytojais, ir pamažu R. Berankis vėl prisigretino prie seno pažįstamo.

Sekmadienį Plocke vienas jų tarpusavio dvikovų svarstykles pakreips savo naudai, kadangi pirmosios Lietuvos ir Lenkijos raketės susitiks Deviso taurės I grupės mače.

Paprašytas palyginti savo ir R. Berankio karjeras, 203 cm ūgio lenkas purtė galvą.

„Nėra prasmės bandyti mus lyginti dabar. Abu esame geri žaidėjai, abu laikomės pirmame šimtuke. Bet mes žaidžiame visiškai kitokį tenisą, mūsų stilius skiriasi radikaliai. Manau, dėl šios priežasties sekmadienio mačas turėtų būti įdomus“, – svarstė J. Janowiczius.

Kur kas dažniau kitoje tinklo pusėje jam tekdavo matyti metais jaunesnį Lauryną Grigelį (ATP-361). Penktadienį Plocke šie tenisininkai susitiko jau penktą kartą. 26 neatremiamais padavimais lietuvį sušaudęs J. Janowiczius šventė ketvirtą pergalę.

„Anksčiau žaisdamas prieš mane Jerzy niekad nebuvo taip padavinėjęs kamuoliuko. Nors esu matęs ir galingesnių padavimų, bet kad kas tiek daug jų pataikytų pirmu bandymu – turbūt ne. Realių galimybių laimėti jo padavimus beveik nebuvo“, – po dvikovos konstatavo L. Grigelis.

„Žinant savo varžovą žaisti šiek tiek lengviau, kita vertus, nuo paskutinio mūsų susitikimo buvo prabėgę keleri metai, todėl nežinojau, ko galima tikėtis iš Lauryno dabar. Gerai sekėsi realizuoti padavimus – ne tik pirmą, bet ir antrą. Kaip reikiant jį spaudžiau. Matysime, ar galiu paduoti dar galingiau, bet, žinoma, bandysiu“, – R. Berankiui šūvių kaip iš patrankos pažadėjo J. Janowiczius.

Nors penktadienį „Orlen“ arenoje po akistatos publikos aplodismentus susižėrė jis, Lenkijos teniso žvaigždei pro akis ir ausis neprasprūdo triukšmingi Lietuvos sirgaliai, mačo metu užtemdę keliskart skaitlingesnius vietos žiūrovus.

„Žmonių nesusirinko tiek daug kaip Varšuvoje, bet atmosfera buvo gera. Pamatę, kiek lietuvių atvyko palaikyti savo komandos ir kaip už ją serga, ir mūsiškiai turėjo labiau išsijudinti. Be to, ačiū Lenkijos teniso asociacijos darbuotojui, kuris atsinešė būgną“, – juokėsi J. Janowiczius.

Beje, tarp žiūrovų buvo 2003 metų Europos krepšinio čempionas Ramūnas Šiškauskas. Net ir jam reikėtų pasistiebti ant pirštų galų norint viršugalviais susilyginti su J. Janowicziumi – lenkas aukštesnis 5 centimetrais. Todėl Lietuvos žurnalistams buvo smalsu, ar aukštaūgis tenisininkas pats niekada nėra žaidęs krepšinio.

„Žaisti neteko, bet esu kelis kartus bandęs įdėti į krepšį. Pavyko“, – nusišypsojo J. Janowiczius.

Primename, kad po pirmos Deviso taurės susitikimo Plocke dienos rezultatas yra 1:1. Šeštadienį nuo 15 val. Lietuvos laiku varžybas pratęs komandų dvejetai.

Įveikus varžovus, Lietuvos rinktinės antrame varžybų etape lauktų Ukraina. Pralaimėjus lietuviai dar žaistų vieną arba du – priklausomai nuo lenkų ir ukrainiečių tarpusavio rezultato – susitikimus dėl išlikimo I grupėje, į kurią iškopė pirmą kartą istorijoje.