Sportas

2019.04.03 19:45

Lietuvos imtynininkus prieš Europos čempionatą išretino traumos

Brigita Virbalytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.03 19:45

Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinė Europos čempionatui rengiasi be dviejų lyderių. Komandos treneris Mindaugas Ežerskis tikisi, kad po traumos atsigaunantis Mantas Knystautas ir individuliai besitreniruojantis Edgaras Venckaitis prie komandos prisijungs svarbiausiu momentu, prieš planetos pirmenybes, kuriose bus kovojama dėl olimpinių kelialapių.

Metų pradžioje traumų išretinta šalies graikų-romėnų imtynių rinktinė kitą savaitę jėgas pasitikrins Europos čempionate. Čia Lietuvai atstovaus Justas Petravičius, Kristupas Šleiva, Paulius Galkinas, Eivydas Stankevičius, Vilius Laurinaitis ir Romas Fridrikas. Komandos draugų kovas namuose teks stebėti individualiai besitreniruojančiam Edgarui Venckaičiui ir vasarį peties operaciją turėjusiam, pastarųjų metų komandos lyderiui, sunkiasvoriui Mantui Knystautui. Tikimasi, kad treniruotis ant kilimo jis grįš gegužę.

„Visa rinktinė yra stabili, kiekvienas pajėgus sukovoti pagal savo lygį ir parodyti geras imtynes. Aišku, rinktinės senbuvis yra Laurinaitis, bet visi kiti yra jauni, kurie dar imtyniavo U-23 pirmenybėse. Nenorėčiau nieko išskirti – rinktinė kaip šeima, stabili, pajėgi ir tikiuosi, kad bus geras rezultatas“, – LRT naujienų tarnybai sakė rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis.

Senojo Žemyno pirmenybėse bus varžomasi ne tik dėl medalių. 15–16 stipriausių kiekvienos kategorijos imtynininkų atiteks teisė dalyvauti birželį Baltarusijoje vyksiančiose antrosiose Europos žaidynėse. Tačiau svarbiausias šių metų imtynininkų tikslas – olimpiniai kelialapiai. Dėl jų kova vyks pasaulio čempionate rugsėjį.

„Vis sunkiau darosi. Seniau pasaulyje reikėdavo aštuntuko, dabar tik penketuko. Sumažino dalyvių skaičių, tik 16 dalyvių olimpinėse žaidynėse. Sunku, bet visada patenka geriausi. Reikia stengtis ir kovoti“, – sakė imtynininkas Vilius Laurinaitis.

Pirmadienį Rumunijoje prasidėsiančiame Europos čempionate moterų imtynėse Lietuvai atstovaus keturios sportininkės, tarp jų ir lyderė Danutė Domikaitytė, laisvosiose imtynėse varžysis trys mūsų šalies atletai.

Reportažas apie Lietovos imtynininkus nuo 22:17 min.:

Žinios. Ministras: švietimo įstaigose – neskaidrūs pirkimai

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.