Sportas

2015.03.05 12:21

Pasaulio biatlono čempionatas – jau ketvirtadienį per LRT

LRT.lt 2015.03.05 12:21

Suomijoje, Kontiolahtyje, startuoja Pasaulio biatlono čempionatas, kuriame dalyvaus ir devyni Lietuvos atstovai. Varžybas galėsite stebėti per LRT Kultūrą ir portale LRT.lt.

Suomijoje, Kontiolahtyje, startuoja Pasaulio biatlono čempionatas, kuriame dalyvaus ir devyni Lietuvos atstovai. Varžybas galėsite stebėti per LRT Kultūrą ir portale LRT.lt.

Pirmoji transliacija – jau ketvirtadienį, 18.15 val., kai biatlonininkai dalyvaus mišrios estafetės varžybose.

Lietuvos biatlonininkai, visą sezoną kamuoti ligų, jų neatsikratė ir prieš svarbiausias sezono varžybas. Kaip teigiama Lietuvos biatlono federacijos pranešime, prognozuojant komandinėse ir individualiose rungtyse dalyvausiančių lietuvių pavardes aritmetika paprasta: startuos tas, kas bus sveikas.

Pasaulio čempionate jėgas jau ne pirmą kartą turėtų išbandyti Diana Rasimovičiūtė-Bricė, geriausius rezultatus šiemet tarp lietuvių demonstruojanti Natalija Kočergina, Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis, Marija Kaznačenko, Rokas Suslavičius. Komandoje bus ir, kaip niekada, daug debiutantų – pirmą kartą tokio rango biatlono varžybose startuos Vytautas Strolia, Natalija Paulauskaitė bei Gabrielė Leščinskaitė.

„Šis sezonas pasižymėjo ligų gausa. Iš komandos dėl ligų iškrito Gaudvilė Nalivaikaitė ir Šarūnas Jukna. Tikimės, jog jie susitvarkys su sveikatos problemomis ir prisijungs prie komandos ruošiantis kitam sezonui, – pasakojo Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas. – O tie, kurie išliko, balansuoja ant ribos pasigauti virusą. Visi puikiai atsimena, jog Europos čempionate dėl sveikatos problemų nestartavo trys sportininkai. Tų dalykų neišvengsi, kadangi kuo sportininkai yra geresnės formos, tuo jie labiau jautrūs įvairioms infekcijoms.“

Prieš Pasaulio biatlono čempionatą Lietuvos komandos treneriai surengė kontrolines varžybas, tačiau jose dalyvauti negalėjo puikią sportinę formą demonstruojanti N. Kočergina. Sportininkė pajuto pirmuosius ligos požymius.

N. Kočergina – vienintelė Lietuvos biatlonininkė, kuri šį sezoną iškovojo įskaitinius Pasaulio taurės taškus. Vis dėlto A. Daugirdas tikina, jog pagrindinis sezono tikslas buvo pelnyti kuo daugiau komandinių taškų, leisiančių deleguoti daugiau sportininkų į kitų metų Pasaulio taurės varžybas bei tuo pačiu padėti pamatus kovojant dėl kelialapių į po trejų metų Pietų Korėjoje vyksiančias olimpines žaidynes.

„Sezonas nebuvo labai nesėkmingas, kadangi akcentavome ne individualius pasirodymus, bet komandinius. Buvo iškeltos užduotys, jog vyrų ir moterų komandos Nacijų taurės įskaitoje turi patekti į Top-23, o tai užtikrintų dar vieną papildomą vietą kito sezono Pasaulio taurės varžybose ir kartu palengvintų kovą dėl didesnio skaičiaus kelialapių į olimpines žaidynes“, – sakė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas.

Šiuo metu vyrų komanda klasifikuojama 23 vietoje, pozicija žemiau esančius britus lenkianti beveik 700 taškų. Lietuvos moterų komanda Nacijų taurės įskaitoje yra 22-a. 24-ą vietą užimančios kinės atsilieka kiek daugiau nei 500 taškų.

Prieš dvejus metus Nove Mesto (Čekija) vykęs Pasaulio biatlono čempionatas lietuviams buvo sėkmingas. D. Rasimovičiūtė tąkart dukart pateko į geriausiųjų 40-uką (40 vieta sprinte bei 38 vieta persekiojime), o T. Kaukėnas atkreipė pajėgiausių planetos biatlonininkų dėmesį, užėmęs 22 vietą sprinto varžybose ir 23 vietą asmeninėse lenktynėse bei iškovojęs teisę startuoti prestižinėje bendro starto rungtyje.

„Jei T. Kaukėnas pataikytų į visus taikinius, tai kiekviename starte jis iškovotų įskaitinių taškų. Manau, jog priartėjus pagrindinėms sezono varžyboms, Tomas savo šaudymą stabilizavo. Tikiuosi, jog Pasaulio čempionatas ir bus ta vieta, kur jis parodys aukščiausius šio sezono rezultatus, – sakė A. Daugirdas. – Šios nesėkmės bei pasiruošimo laikotarpiu padarytos klaidos bus puiki pamoka kitam sezonui.“

Pasaulio biatlono čempionato transliacijų programa per LRT Kultūrą ir LRT.lt:

Kovo 5 d. (ketvirtadienis): mišri estafetė – 18.15–19.45 val.

Kovo 7 d. (šeštadienis): vyrų 10 km sprintas – 14.00–15.30 val.; moterų 7,5 km sprintas – 17.30–18.45 val.

Kovo 8 d. (sekmadienis): vyrų 12,5 km persekiojimas – 14.15–15.00 val.; moterų 10 km persekiojimas – 17.00–17.45 val.

Kovo 11 d. (trečiadienis): moterų 15 km individualios lenktynės – 18.15–20.30 val.

Kovo 12 d. (ketvirtadienis): vyrų 20 km individualios lenktynės – 18.15–20.30 val.

Kovo 15 d. (sekmadienis): moterų 12,5 km bendras startas – 14.30–15.30 val.; vyrų 15 km bendras startas – 17.15–18.15 val.