Sportas

2015.03.05 10:01

Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionate – patirties ir jaunystės kova

ELTA 2015.03.05 10:01

Trečius metus iš eilės Italijoje vykstančiame Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionate trečiadienį dalyviai varžėsi slalomo milžino rungtyje.

Trečius metus iš eilės Italijoje vykstančiame Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionate trečiadienį dalyviai varžėsi slalomo milžino rungtyje.

Vilniaus Šv. Kristoforo gimnaziją galima vadinti Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionų kalve. Čia mokosi olimpietis Rokas Zaveckas, o šios gimnazijos vienuoliktokė Greta Piliponytė tapo absoliučia šalies moterų čempione slalomo milžino rungtyje.

Kronplace startavusiame Lietuvos čempionate antrąją vietą slalomo milžino trasoje absoliučioje moterų įskaitoje užėmė 17-metė Ilzė Cibulskaitė, trečiąją – 12-metė Smiltė Bieliūnaitė.

Vyrų varžybose greičiausias buvo Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos atsakingasis sekretorius 42 metų Andrius Grigaras. Jam iššūkį metė 17-metis Kasparas Gudžius, atsilikęs 0,66 sek. Trečias buvo 46-erių metų Remigijus Petrauskas.

Į Kronplacą pora šimtų lietuvių susirinko dar šeštadienį – vieni rengėsi varžyboms, kiti paprasčiausiai slidinėjo. Prie pagrindinio Lietuvos čempionato starto linijos ryžosi stoti 35 dalyviai. Dar daugiau nei dvi dešimtys užsiregistravo į ketvirtadienį vyksiančias mėgėjų varžybas.

Kronplace Lietuvos kalnų slidininkai jau senokai jaučiasi kaip namie. Čia ne tik vyksta svarbiausios mūsų šalies varžybos, bet ir nuolat treniruojasi lietuviai sportininkai, o olimpietė Ieva Januškevičiūtė priklauso čia įkurtai tarptautinei komandai „Kronplatz Racing team“.

Tiesa, Lietuvos olimpiečiai šalies pirmenybėse šįkart nestartavo – R. Zaveckas ir I. Januškevičiūtė kartu su Viliumi Aleksandravičiumi trečiadienį iškeliavo į Norvegijoje vyksiantį pasaulio jaunimo čempionatą.

„Tikrai nesitikėjau laimėti. Bet prieš startą labai jaudinausi, buvo daug adrenalino, tada atsirado ir jėgų“, – po finišo sakė Lietuvos čempione tapusi G. Piliponytė. Ši sportininkė kaip ir I. Cibulskaitė bei K. Gudžius vasarį dalyvavo Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Austrijoje ir Lichtenšteine.

Nors ten Lietuvos kalnų slidininkai liko toli nuo lyderių, tačiau įgijo neįkainojamos patirties. „Ten startavau su pačiais geriausiais mūsų amžiaus sportininkais. Pamačiau, ką ir kaip reikėtų daryti“, – teigė G. Piliponytė, dažnai besitreniruojanti Kronplace, tad auksiniu jai tapęs šlaitas puikiai pažįstamas.

Daugkartinis Lietuvos čempionatų nugalėtojas ir prizininkas A. Grigaras po apdovanojimo neslėpė: „Pergalė būtų saldesnė, jei į šalies čempionatą būtų susirinkę visi stipriausi šalies kalnų slidininkai. Aišku, smagu esant tokio amžiaus tapti Lietuvos čempionu. Nenoriu savęs nuvertinti, bet gali būti, kad šis auksas jau paskutinis“.

Kronplace šįkart nebuvo ne tik pasaulio jaunimo čempionate dalyvausiančių sportininkų, bet ir būrelio kitas varžybas arba treniruotes pasirinkusių daugkartinių šalies pirmenybių prizininkų.

Dviejuose pasaulio čempionatuose dalyvavęs A. Grigaras sakė dažnai pagalvojantis, kad per vėlai pradėjo rimtai sportuoti – tik sulaukęs 34 metų. Anksčiau paprasčiausiai slidinėdavo. „Tikiu, kad galėjau pasiekti aukštesnių rezultatų“, – prisipažino Lietuvos čempionas.

Specialus prizas trečiadienį įteiktas be konkurencijos startavusiai Rusijos sportininkei Dašai Titovai. Jei ši 14-metė būtų kovojusi dėl medalių, būtų tapusi absoliučia nugalėtoja.

Ketvirtadienį Kronplace vyks Lietuvos čempionato slalomo rungties lenktynės ir mėgėjų varžybos.