Sportas

2015.09.08 13:45

Iki pirmųjų Europos žaidynių Baku liko 100 dienų

ELTA2015.09.08 13:45

Iki pirmųjų Europos sporto žaidynių, vyksiančių Azerbaidžano sostinėje Baku, liko 100 dienų. Norėdamas paminėti šią datą, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) trečiadienį Vilniuje surengė šventinį renginį.

Iki pirmųjų Europos sporto žaidynių, vyksiančių Azerbaidžano sostinėje Baku, liko 100 dienų. Norėdamas paminėti šią datą, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) trečiadienį Vilniuje surengė šventinį renginį.

„Azerbaidžanas ilgai kovojo dėl savo nepriklausomybės. Po jos atgavimo olimpinėse žaidynėse dalyvaujame nuo 1996 metų, ir mūsų sportininkų rezultatai vis gerėja. Azerbaidžanas žinomas kaip sporto šalis. Įgijome daug patirties, rengdami tarptautines sporto varžybas, – renginyje kalbėjo Azerbaidžano ambasadorius Lietuvoje Hasanas Mamadzada. – Nors olimpinis judėjimas gimė Europoje, tačiau Europos žaidynės nebuvo rengiamos. Pirmosios Europos žaidynės Baku atvers naują Senojo žemyno sporto istorijos puslapį. Tikimės, kad žaidynės vyks sveikos konkurencijos, draugiškumo ir solidarumo dvasia“.

„Sportas mano gyvenime reiškia labai daug. Noriu pasveikinti sportininkus su šimtadieniu, likusiu iki pirmųjų Europos žaidynių. Sportininkams, treneriams, federacijų vadovams linkiu sėkmės, gerų pasiekimų, gražių pergalių ir kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes“, – sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pirmosios Europos žaidynės Baku vyks birželio 12-28 dienomis. Į žaidynių programą įtraukta 20 sporto šakų – 16 olimpinių (vandens sporto šakos, šaudymas iš lanko, lengvoji atletika, badmintonas, boksas, kanojų sprintas, dviračių sportas, fechtavimas, gimnastika, dziudo, šaudymas, stalo tenisas, tekvondo, triatlonas, tinklinis ir imtynės) bei keturios neolimpinės (trijulių krepšinis, paplūdimio futbolas, karatė ir sambo). 12 sporto šakų (šaudymo iš lanko, lengvosios atletikos, bokso, dviračių sporto, dziudo, šaudymo, plaukimo, stalo teniso, tekvondo, triatlono, imtynių ir tinklinio) atstovai Azerbaidžane kovos ir dėl kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Vietas Europos žaidynėse jau užsitikrino 57 Lietuvos sportininkai, tačiau šis skaičius dar gali išaugti, nes dar keli atletai gali įvykdyti žaidynių atranką.

„Europos žaidynės – tai ir iššūkis, ir perspektyva. Iššūkis Azerbaidžanui kaip šaliai, nes žaidynės rengiamos pirmą kartą ir nuo to, kaip jos pavyks, priklausys, ar šis renginys gyvuos ateityje. Pirmas kartas turi būti geras arba labai geras, kad varžybos tęstųsi“, – kalbėjo Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

„Tikimės, kad žaidynės gyvuos ir suteiks mūsų sportininkams progą parodyti savo sugebėjimus, priversti stadionus nusilenkti Lietuvos trispalvei ir himnui. Viliamės, kad atletams pavyks iškovoti kelialapius į olimpines žaidynes“, – teigė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt