Sportas

2015.03.03 20:06

V. Dambrauskas: „Mūsų žaidime buvo daug chaoso“

eurofootball.lt2015.03.03 20:06

Nors žalgiriečiai pirmose šio sezono rungtynėse „Uteniui“ didesnės intrigos sukurti neleido, oficialiai Lietuvos čempionų gretose debiutavęs treneris Valdas Dambrauskas tikėjosi greičiau pakreipti dvikovos eigą sau palankia linkme.

Nors žalgiriečiai pirmose šio sezono rungtynėse „Uteniui“ didesnės intrigos sukurti neleido, oficialiai Lietuvos čempionų gretose debiutavęs treneris Valdas Dambrauskas tikėjosi greičiau pakreipti dvikovos eigą sau palankia linkme.

Vilniečių strategas neliko sužavėtas tuo, kaip jo auklėtiniams pirmosiomis mačo minutėmis sekėsi įgyvendinti rungtynių planą.

„Jautėsi jaudulys. Per daug skubėjome, aikštės viduryje perlaikėme kamuolį. Atakas užbaigdavome vienu perdavimu iš gynybos į priekį. Mūsų žaidime buvo daug chaoso, trūko paskutinio tikslaus perdavimo, geresnės progų realizacijos“, – apie nerimą kėlusius žaidimo komponentus spaudos konferencijoje kalbėjo V. Dambrauskas.

„Žalgirio“ treneris negailėjo gerų žodžių savo varžovams, kuriuos gyrė už puikų pasiruošimą dvikovai, disciplinuotą žaidimą bei organizuotą gynybą. Praėjusio sezono starte iš „Žalgirio“ stovyklos tokie pat žodžiai buvo adresuojami ir pačiam dabartiniam vilniečių vedliui.

Tačiau šiemet prie šalies čempionų ekipos vairo stojusio V. Dambrausko situacija yra visiškai kitokia nei buvo pernai – jis savo kortų kaladėje turi daugiau kozirių nei bet kuris kitas Lietuvoje dirbantis treneris. Ir jais specialistas netruko pasinaudoti.

 „Pirmos rungtynės nė vienai komandai nebūna lengvos, tačiau „Žalgirio“ žaidėjų meistriškumas šiuo metu yra aukštesnis“, – kalbėjo strategas.

Nenorėdamas antrajame kėlinyje dar kartą išvysti pirmosios susitikimo dalies istoriją, V. Dambrauskas po pertraukos ekipos žaidimą pagyvino į aikštę išleisdamas išskirtiniais sugebėjimais puolime pasižymintį legionierių iš Prancūzijos Serge`ą Nyuiadzį.

„Tikėjomės, jog žaidimas bus atviresnis ir kad šis futbolininkas turės daugiau laisvės. Jo stiprioji pusė yra žaidimas vienas prieš vieną“, – teigė individualius žalgiriečių sugebėjimus į komandinį žaidimą siekęs integruoti treneris.

Vos du mėnesius „Žalgirio“ ekipoje praleidęs V. Dambrauskas spaudos konferencijoje tikino, jog komandos pažinimo procesas vis dar vyksta: „Kartais vienas žmogus kito negali gerai pažinti per visą gyvenimą, o komandoje treneris privalo pažinti 25–28 žaidėjus, kurie turi įvairius charakterius ir norus.“

Kai kuriuos savo auklėtinius „Žalgirio“ treneris matys rečiau. Mantas Fridrikas ir Darius Kazubovičius šiemet nuomos pagrindais rungtyniaus būtent „Utenio“ klube. Pastarasis futbolininkas mačą Vilniuje pradėjo pagrindinėje sudėtyje.

„Matėme Darių žaidžiantį Brazilijoje. Tai futbolininkas, turintis nemažą perspektyvą. Labai smagu, kad jis per tokį trumpą laiką išsikovojo vietą pagrindinėje sudėtyje. Šiandien jis atliko daug darbo, kovojo dėl kamuolio. Dariaus žaidimas manęs nenuvylė“, – sakė V. Dambrauskas.

Žalgiriečių vedlys šiame sezone taip pat spręs, kaip pats teigia, „gerą problemą“. Treneris savo dispozicijoje turi du aukšto lygio vartininkus Saulių Klevinską ir Armantą Vitkauską, kuris pastaraisiais metais nesulaukė rimtesnės konkurencijos iš komandos draugų. Tačiau pasirengimo sezonui etape A. Vitkauskui vietą aikštėje teko užleisti S. Klevinskui.

„Armantas pasiruošimo metu buvo patyręs gan sunkią traumą. Jam pritrūko laiko atsigauti, gerai sportinei formai įgauti. Kiekvieno klubo ir trenerio svajonė yra turėti du aukšto lygio vartininkus komandoje. Kartais sakoma, jog vartininkas yra pusė komandos“, – šioje pozicijoje esančiais žaidėjais džiaugėsi V. Dambrauskas.

Treneris taip pat liko patenkintas brazilo Elivelto pasirodymu. Oficialiose rungtynėse pirmą kartą „Žalgirio“ aprangą vilkėjęs puolėjas pelnė du įvarčius ir padėjo vilniečiams pasiekti pergalę.

Spaudos konferencijoje sulaukęs klausimo, ar nenorėtų šalia nediduko brazilo matyti fiziškai pajėgesnį puolėją, V. Dambrauskas tokios galimybės net nesvarstė.

„Elivelto įmušė du įvarčius nebūdamas didelių matmenų. Kas iš to, jei turi puolėją 2 metrų ūgio, bet jis negali pataikyti į vartus. Esame patenkinti tuo, ką turime“, – tvirtą pasitikėjimą komandos žaidėjais išreiškė „Žalgirio“ treneris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt