Sportas

2019.04.02 21:06

B mėginio rezultato laukiančiam Šuklinui – neguodžianti specialistų prognozė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, Mantas Stankevičius2019.04.02 21:06

Draudžiamų preparatų vartojimu įtariamas Londono olimpinėse žaidynėse sidabro medalį iškovojęs Jevgenijus Šuklinas laukia B mėginio tyrimo rezultatų, tačiau specialistai lietuvio galimybę išvengti bausmės vertina minimaliai.

Pasak Lietuvos antidopingo agentūros per metus yra patikrinama apie du šimtus penkiasdešimt tūkstančių mėginių, B testų atliekama apie du tūkstančius.

„Tiktai dveji, du, mėginiai paneigia apytiksliai A mėginio rezultatus. Lietuvoje aš nežinau nė vieno atvejo, kuris būtų toks, kaip kalbame – B mėginys paneigtų A mėginio rezultatus. Pagal statistiką tai yra labai mažas procentas. Visko būna, daug rezonansinių bylų pasaulyje, bet iš tikrųjų mes negalime to komentuoti“, - LRT naujienų tarnybai sakė Lietuvos antidopingo agentūros atstovė Rima Valentienė.

Laišką, kuriame buvo klaidingai nurodyta sportininko pavardė, bet atitiko visi asmeniniai Jevgenijaus Šuklino duomenys, iš Lozanos tarptautinės tyrimų agentūros olimpinis vicečempionas gavo vasario pradžioje.

Pats sportininkas kovo pabaigoje LRT sakė nesitikintis, kad bus išteisintas.

„Pasikeitė taisyklės ir dabar B tikrinamas ten, kur ir A mėginys. Tai aš dabar netikiu, kad jis ten bus ten kažkoks kitoks. Jie tiesiog galėjo atsiųsti ir parašyti „toks pat“ ar kažką dar. Ir viskas“, - kovo viduryje sakė J. Šuklinas.

Lietuvos antidopingo agentūra primena, kad nežinojimas ir skuboti sprendimai gali sugriauti karjerą – draužiamų preparatų yra netgi vaistuose nuo peršalimo.

„Ir jaunieji sportininkai, pasitikėdami savo tėveliais, močiutėms ar šeimos nariais kartais išgeria paprastus vaistus, kuriuos jiems paduoda „Prašau, blogai jautiesi? Išgerk“, ar ne? Nepasidomi, ar tą vaistą galima vartoti. O reikėtų pasidomėti. Nes tokiuose vaistuose kaip „Theraflu“, „Gripex“, „Cirus“ yra viena sudėtinė medžiaga – pseudofedrinas. Jis yra draudžiamas“, – teigė R. Valentienė.

Šalies sporto istorijoje buvo tik vienas atvejis, kai už dopingo vartojimą sportininkas turėjo atsisveikinti ne tik su medaliu, bet ir grąžinti valstybei pinigus, skirtus už aukštus pasiekimus. Tam būtinas tarptautinio sporto arbitražo teismo sprendimas.

„Gavę tokį sprendimą mes kreipiamės prašydami grąžinti išmoką. Jeigu neįmanoma susitarti, naudotumėmės nacionaline teise, kreiptumėmės į teismą, kad būtų išieškomos to lėšos“, – kalbėjo Kūno kultūros ir sporto departamento vadovė Kornelija Tiesnesytė.

J. Šuklino atveju, jeigu B mėginys bus teigiamas ir sporto arbitražo teismas priims sportininkui nepalankų sprendimą, jis privalės grąžinti 58 tūkstančius eurų, kurie buvo išmokėti už Londono žaidynėse iškovotą sidabro medalį.

Reportažas apie J. Šuklino dopingo bylą nuo 21:31 min.