Naujienų srautas

Sportas2019.04.02 17:10

Dakaro ralis keliasi į Saudo Arabiją: kaip tai vertina lietuvių lenktynininkai?

Pastaruosius dešimt metų Pietų Amerikoje vykęs Dakaro ralis nuo 2020-ųjų verčia naują istorijos lapą – artimiausią dešimtmetį vyks Arabijos pusiasalyje, savo pranešime atskleidė Abu Dabyje viešintis lenktynininkas Antanas Juknevičius. Tiesa, atsargi regiono pozicija žmonių teisių bei reklamos draudimo atžvilgiu gali kiek pakeisti nusistovėjusią tvarką, LRT.lt teigė kalbinti lenktynių dalyviai.

Antano Juknevičiaus pranešimas (nuo 1:05):

Su portalu LRT.lt bendravęs šių metų Dakare rekordinį Baltijos regionui pasiekimą užfiksavęs ir vienuoliktas likęs Benediktas Vanagas teigia, jog nauja geografinė vieta sukurs varžybų dalyviams papildomų iššūkių.

„Saudo Arabija yra milžiniška valstybė, galinti pasiūlyti viską, ką turėjo ir Pietų Amerika – nereikia galvoti, kad ten bus tik smėlis ir dykumos, mat tikrai yra kalnų bei kalvų“, – tikino pašnekovas. – Tai potencialiai yra unikali vieta lenktyniauti. Mums, kaip dalyviams, tas geografinis pokytis suteikia įvairiausių iššūkių, o tai yra įdomu, nes mums reikės perprasti vietos specifiką. Bus visai kitos sąlygos, nors, žiūrint iš šono, jos gali atrodyti panašios.

Jau esame pradėję geografinės vietos studijas, tyrinėjame pagrindinius dangų tipus. Turime suvokti valstybės specifiką, mat čia bus daugybė logistinių aspektų“, – pasakojo B. Vanagas.

Tarkime, organizatoriai techniką turbūt nugabens iš kažkurio Europos uosto (spėju, kad tai turėtų būti Italija arba Prancūzija), bet komandoms bus labai daug darbo su vidine logistika: ir skrydžiai skirtingi, ir viešbučiai, ir tas pats interneto ryšys, apgyvendinimas, kultūriniai dalykai, kuriuos reikia žinoti. Darbo bus tikrai nemažai, tačiau manau, kad pasiruošime.“

Tuo tarpu motociklininkas Arūnas Gelažninkas, šių metų Dakare likęs 24-as ir pagerinęs Lietuvos rekordą, sakė, jog jam didelės įtakos vietos pasikeitimas neturės – gal net išeis į naudą.

„Gal patogiau tai, jog būsime palankesnėje laiko zonoje, skristi reikės mažiau. Dėl pačių trasų – dar nesu labai susipažinęs, nėra oficialių maršrutų, bet turbūt bus daugiau smėlio, kopų, visgi pati valstybė yra dykumoje“, – spėliojo lenktynininkas.

Pozityvo naujoje renginio vietoje daugiau įžvelgė ir šių metų Dakare dvyliktąją vietą užėmęs Vaidotas Žala. Esą, vietos pakeitimas turėtų išeiti į naudą.

„Iš mūsų perspektyvos tai labai džiugu ir tinka, nes bus panaši laiko zona, ir toliau turėsime didelę dalį intensyvaus smėlio. Formatas išlieka sudėtingas, o kuo sudėtingesnės sąlygos, tuo mums daugiau šansų prasibrauti į priekį“, – svarstė V. Žala. – Įdomu, ar lenktynes organizuos viena valstybė, ar bus prijungta Jordanija, galbūt Egiptas. Mums idealus yra vienos valstybės modelis, pernai tai ypač atpigino logistiką, ypač mažesnėms komandoms. Patogiau ir žiūrovams, nes gali lengviau organizuotis keliones. Bet, aišku, atsiras ir daug sunkumų“.

Tačiau geografinės sąlygos – tik vienas iš aspektų, aktualus dalyviams. Toks organizatorių sprendimas gali būti sutiktas dviprasmiškai dėl kelių aplinkybių šalyje: suvaržytų žmogaus teisių, reklamų draudimų ar įtemptų santykių su Kataru – valstybe, kuriai atstovauja šių metų lenktynių laimėtojas Nasseras Al-Attiyahas.

Nepaisant to, kalbėdamas apie galimus polinius iššūkius B. Vanagas per daug spėlioti nebuvo linkęs.

„Saudo Arabija yra įvairiai vertinama žmogaus teisių atžvilgiu, tad šitas klausimas bus įdomus, matysime, kaip didieji partneriai įvertins lenktynes šioje šalyje. Teko girdėti visokių pareiškimų, esą yra komandų, kurios nenorėtų dalyvauti lenktynėse dėl to, kad negerbiamos žmonių teisės, o kaip bus iš tiesų – pamatysime“, – pripažino Vanagas.

Jam antrino ir A. Gelažninkas: „Kiekvieno požiūrio reikalas, kiek žinau, ten vyksta nesutarimai su Kataro valstybe, tai pagal dabartinę situaciją šių metų čempionas gal net negalėtų atvykti į Saudo Arabiją. Tikrai į tą situaciją per daug nesigilinau, bet turbūt tektų daryti daug išimčių pačios valstybės viduje, net ir dėl tų pačių reklamų, kaip, tarkime energetiniai gėrimai – jie yra daugelio komandų pagrindiniai rėmėjai, o ten ta reklama draudžiama. Šitie dalykai mūsų, kaip sportininkų, neturėtų liesti, tad kol nėra oficialiai patvirtinta, tai nereikėtų ir per daug jaudintis“.

Kiek kitokią nuomonę turėjo V. Žala. Šis spėja, jog Saudo Arabijos politinė pozicija neturėtų sudaryti kliūčių organizuoti lenktynes ir reikiami sprendimai bus rasti.

„Šalis turi didelį svorį pasaulio politikoje, o didžiosios valstybės stengiasi rasti sprendimus dėl reikiamų klausimų. Dakaras yra sportinis reiškinys ir nemanau, kad tai bus tas kertinis aspektas. Priešingai – gal tokio didelio renginio atėjimas privers juos įsitraukti į normalią diskusiją“, – portalui LRT.lt kalbėjo V. Žala. – Ta pati energetinių gėrimų reklama – mes tame nematome tragedijos, o ten tai yra draudžiamas dalykas. Bus labai įdomu stebėti, kaip organizatoriai tai apeis, atsiranda ir politinis aspektas. Praėjusio Dakaro laimėtojas yra iš Kataro ir Kataras yra pagrindinis jo rėmėjas. Diplomatinius ryšius šalys yra nutraukusios, tad bus labai įdomu stebėti situacijos sprendimą, nes Dakaras be N. Al-Attiyaho nėra įsivaizduojamas“.

Teigiama, jog į Arabijos pusiasalį Dakaro ralis turėtų persikelti mažiausiai dešimtmečiui, iki 2030-ųjų, tačiau B. Vanago ilgalaikiai susitarimai nestebina – taip pat buvo elgiamasi ir anksčiau.

„Iš esmės Dakaras apie trisdešimt metų vyko Afrikoje, vėliau dešimt – Pietų Amerikoje. Keisti žemyną, kontinentą yra labai didelis strateginis sprendimas ir aišku, kad su tuo susijusios labai didelės investicijos, o tokiais atvejais įprastai pasirašomos ilgalaikės sutartys. Manęs nei penki, nei dešimt metų nestebina. Lenktynių prasme visas tas regionas, neapimant vienos valstybės, gali tikrai pasiūlyti labai daug“.

Panašiai kalbėjo ir V. Žala – ilgalaikis įsipareigojimas yra suprantamas kaip natūralus dalykas.

„Tokio reiškinio, kaip Dakaras, dažnai nepastumdysi. Turint omenyje tai, kad jis Pietų Amerikoje lenktynės vyko dešimt metų, visai nenustebintų situacija, jei tiek pat būtų ir Vidurio Rytuose“, – sakė V. Žala. – Organizatoriai bandys stumdyti trasas, išlaikyti tą tarptautinio renginio etiketę, o tai nėra trūkumas, nes komandoms irgi norisi stabilumo. Komandos investuoja didžiulius pinigus ir nenori vienkartinio, nenuspėjamo produkto. Mažesnėms komandoms, kaip mūsų, labai svarbu žinoti, kad yra kažkoks tęstinumas, nes kalbant ir su rėmėjais, ir derinant viešuosius ryšius, turi būti tikras, kur ir kada tas renginys vyks kelis metus į priekį“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi