Sportas

2015.02.14 17:32

Jonas Valančiūnas: „Kai ant šito nulūžusio piršto turėsiu NBA žiedą, tada būsiu kažko pasiekęs“

15min.lt 2015.02.14 17:32

„Kaulas truputį pavažiavo žemyn. Lūžo skersai“, – rodydamas į sugipsuotą ranką bando paaiškinti Jonas Valančiūnas. Pasikalbėti „Real Sports Bar“ sporto bare NBA naujokas pakviečia sugrįžęs iš susitikimo su medikais. Jie nuramino jaunąjį talentą iš Lietuvos. Operacijos pavyks išvengti.

„Kaulas truputį pavažiavo žemyn. Lūžo skersai“, – rodydamas į sugipsuotą ranką bando paaiškinti Jonas Valančiūnas. Pasikalbėti „Real Sports Bar“ sporto bare NBA naujokas pakviečia sugrįžęs iš susitikimo su medikais. Jie nuramino jaunąjį talentą iš Lietuvos. Operacijos pavyks išvengti.

Nors Toronte siaučia žvarbūs vėjai, prie „Air Canada Center“ arenos jau sutemus J.Valančiūnas pasirodo su sportiniu kostiumu. Už keliolikos metrų – garsiausias Kanados sostinės sporto baras. To paties pastato 48-ajame aukšte – krepšininko apartamentai, todėl patekti į barą galima net neišėjus į lauką.

Kaustė nemiga

Penktadienio naktį J.Valančiūnui sunkiai sekėsi užmigti. Skausmo nejautė, jį malšino suleisti vaistai. Krepšininkai buvo sunku psichologiškai. „Jaučiausi nusivylęs. Atsigulęs jaudinausi, reikės operacijos, ar nereikės“, – prisipažino jis.

Šeštadienio rytą jis nuvyko į ligoninę ir išklausė medikų išvadas. „Toronto Raptors“ naujokas galėjo lengviau atsidusti, nes labiausiai bijojo operacijos ir narkozės.

„Tarp mano kaulų tarpas nėra toks didelis, kad reikėtų operuoti. Dabar reikės keturias savaites ranką laikyti gipse“, – vartydamas dešinę ranką į abi puses pasakojo vidurio puolėjas.

J.Valančiūnas tarsi per miglą prisimena epizodą, kuriame patyrė traumą. Mače prieš „Orlando Magic“ buvo tepraėjusios keturios minutės, kai lietuvis atsidūrė ant grindų.

„Net pats sunkiai atsimenu tą epizodą. Tik pajutau ir išgirdau kaip trakštelėjo pirštas. Jausmas buvo tikrai nemalonus. Buvo taip, kad aš kritau ant kamuolio ir bandžiau jį pagriebti, o tuomet trinktelėjau su krumpliu varžovui į alkūnę. Va tada pirštas ir perlūžo...“, – tik peržiūrėjęs vaizdo įrašą lengviau prisiminė J.Valančiūnas.

Medikai sugipsavo apatinę rankos dalį ir aptvarstė bintu. „Man daktaras liepė judinti pirštus. Tam, kad kraujo apytaka būtų geresnė. Lankstant dar šiek tiek skauda. Vakar visa ranka užtirpusi buvo, o ir šiandien dar šiek tiek skauda“, – neslėpė krepšinio žvaigždė.

Tobulins kairiąją ranką

Penktadienį „Raptors“ žaidė paskutinį mačą prieš didžiąsias metų šventes. „Apmaudu, nes buvo paskutinės rungtynės, o tada šventės. Dabar planai pasikeis“, – sakė J.Valančiūnas, kuriam komandos vadovybė leido pabūti su šeima ir po Šv.Kalėdų.

Gruodžio 26 dieną Toronto krepšininkai pradės trijų susitikimų San Antonijuje, Naujajame Orleane ir Orlande maratoną.

Prie komandos J.Valančiūnas prisijungs tik po naujųjų metų.

„Kol kas kažkokių specialių nurodymų negavau, bet aš dirbsiu ir toliau treniruosiuosi. Stiprinsiu apatinę kūno dalį, darysiu pratimus greičiui, ištvermei, eisiu į treniruoklių salę. Yra daugybė pratimų pečiams, krūtinei, tampysiu gumas“, – savo planus dėstė aukštaūgis.

Krepšinio kamuolio jis taip pat nežada atsisakyti: „O kodėl neimsiu kamuolio į rankas? Dar turiu kairę ranką, dabar bus proga ją išlavinti“, – šypsojosi J.Valančiūnas.

Tai pirmoji tokia trauma 20-mečio karjeroje. „Neturiu traumų patirties, geriau jau ir neturėčiau“, – tikino NBA naujokas. „Išskyrus šią traumą, viskas Toronte man buvo gerai. Gal ir ne viskas klostėsi kaip sviestu patepta, bet aš čia laimingas“, – nauju karjeros keliu džiaugėsi J.Valančiūnas.

Patekti į stipriausią pasaulio krepšinio lygą – tik vienas iš įgyvendintų krepšininko tikslų. Lietuvio svajonės kur kas didesnės.

„Kai ant šito nulūžusio piršto turėsiu NBA žiedą, tada būsiu kažko pasiekęs. Dabar dar nieko ypatingo nepasiekiau, o ir pirštas nulūžo (šypsosi). Vien patekti į NBA neužtenka. Reikia įsitvirtinti ir įrodyti savo vertę. NBA žaidžia geri krepšininkai, bet ne visi gali vadintis ypatingais.  Žinoma, malonu patekti į NBA, tai žingsnis į tobulėjimą“, – savo nuomone su 15min.lt dalijosi Lietuvos krepšinio talentas.

Stengiasi išvengti vienatvės

Priprasti prie kelionių ir dažnų skrydžių – iš pradžių J.Valančiūnui atrodė, kad tai padaryti bus tikrai nelengva.

„Ypač dėl skrydžių. Anksčiau negalėdavau užmigti lėktuve, bet jau išmokau. Aš niekada nemėgau skraidyti. Ar turiu skrydžių baimę? Šiokią tokią tikrai taip...“, – ištarė krepšininkas ir čia pat pradėjo juoktis, kai didžiuliame „Real Sports Bar“ baro ekrane išvydo juokingiausius Amerikietiško futbolo vaizdelius.

„Aš vieną kartą jau buvau Toronte žiūrėti futbolo. Ir man labai patiko. Buvo daug žmonių, atmosfera puiki“, – vis dar nukreipęs žvilgsnį į ekraną pasakojo „Raptors“ naujokas.

Laisvalaikio anapus Atlanto J.Valančiūnas turi nedaug. Krepšininkas mėgsta žaisti kompiuteriu, tačiau vis dažniau laiką leidžia ne namuose.

„Kai labai daug keliauji, čia Toronte norisi prasiblaškyti. Išeinu su draugais į restoraną, nes nesinori vienam užsidariusiam namuose sėdėti. Ta vienatvė vargina, ypač psichologiškai“, – ir netrukus tampa dar atviresnis: „Buvo akimirkų, kai jaučiausi labai vienišas. Tuomet labai norėdavosi, kad kas nors būtų šalia, kad galėčiau su kažkuo pasikalbėti.“

Artimiausias savaites J.Valančiūnas vienišas nesijaus. Iki sausio 12-osios Toronte viešės jo mama ir draugas. „Pasiilgau lietuviško maisto, bet atkeliavo mama, atkeliavo ir cepelinai“, – geros nuotaikos neprarado J.Valančiūnas.

Lietuvis žadėjo, kad padės mamai skusti bulves, o per Kūčias paruošti šventinį stalą. Bent jau kurį laiką jis stengsis negalvoti apie užgriuvusius sunkumus.

„Pasaulio pabaiga neatėjo, o ir mano trauma ne pasaulio pabaiga“, – nusišypsojo J.Valančiūnas.