Sportas

2019.04.01 16:58

Rimtas signalas rinktinei: gydytojų verdiktą išgirdęs Mačiulis gali praleisti pasaulio taurės turnyrą

LRT.lt 2019.04.01 16:58

Panašu, kad ilgamečio Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės puolėjo Jono Mačiulio krepšinio sirgaliai pasaulio taurės turnyre gali ir neišvysti. Traumą FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynių metu patyręs J. Mačiulis sužinojo griežtesnę Lietuvos specialistų diagnozę – krepšininkui plyšo kairiosios rankos dvi sausgyslės ir lūžo alkūnės kaulas. Tokios traumos reabilitacija gali užtrukti apie penkis mėnesius, skelbia lrytas.lt.

Traumą Atėnų AEK klubo žaidėjas patyrė dvikovos su Bambergo „Brose“ metu. Pirminės diagnozės blogiausio scenarijaus nepranašavo – Graikijoje lietuvio ranką apžiūrėję gydytojai J. Mačiuliui prognozavo 2-3 mėnesius be krepšinio. Lietuvoje krepšininko ranką ištyrė su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine dirbantis ir sportininkų traumomis besirūpinantis ortopedas-traumatologas Rimtautas Gudas.

Specialisto teigimu, žaidėjui reikalinga operacija. Būtina procedūra krepšininkui bus atlikta balandžio 8 d. 

„Mano nuotaika gera, – portalui lrytas.lt pasakojo J. Mačiulis. – Nors ranką skauda, vaistais nepiktnaudžiauju. Bjauriausia yra naktimis, nes negaliu normaliai išsimiegoti – sužeistą ranką dedu ant pagalvių, bet vienas judesys – ir pašoku iš skausmo. Tada valandą žiūriu į lubas, negalėdamas užmigti. Vis dėlto žinau, kad tai – laikina ir tikiu, kad dar grįšiu į aikštę.“

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kovas pasaulio taurės turnyre Kinijoje pradės rugpjūčio 31 d. Specialistų teigimu, J. Mačiulis tokiu metų būtų tik pabaigęs reabilitaciją.