Sportas

2015.02.12 21:38

A. Sireika palieka „Šiaulius“

basketnews.lt2015.02.12 21:38

Kitą sezoną „Šiaulių“ ekipai vadovaus naujas treneris. Tai paaiškėjo po pirmadienį įvykusio „Šiaulių“ klubo vadovų ir trenerio Antano Sireikos susitikimo.

Kitą sezoną „Šiaulių“ ekipai vadovaus naujas treneris. Tai paaiškėjo po pirmadienį įvykusio „Šiaulių“ klubo vadovų ir trenerio Antano Sireikos susitikimo.

„Baigėsi iki šio sezono pabaigos galiojusi mano sutartis. Nutariau pats pasukti kitu keliu“, – po susitikimo lakoniškai kalbėjo 56 metų treneris Antanas Sireika.

Paklaustas, gal turi kitų klubų kvietimų, ilgametis komandos vedlys atsakė neigiamai: „Dabar pirmiausia atostogausiu ir būsiu su šeima. Duktė Toma gaus diplomą, bus žmonos Aurelijos jubiliejus“.

Žinia apie A. Sireikos pasitraukimą – nemaža staigmena. Ir pasibaigus sezonui, ir prieš dvi savaites tinklalapiui BasketNews.lt duotame interviu treneris leido suprasti, kad ruošiasi tęsti darbus gimtajame mieste.

„Šiaulių“ klubo direktoriaus Adomo Klimavičiaus teigimu, strategui buvo padėkota už darbą ir palinkėta sėkmės ateityje.

„Nieko nėra amžino, – BasketNews.lt sakė A. Klimavičius. – Kaip žaidėjai keičiasi, taip ir treneriai. Antanas geras treneris, turi vardą, gal ir kitų pasiūlymų yra gavęs.“

Anot klubo direktoriaus, vyriausiojo trenerio pareigas kitą sezoną gali užimti Vaidas Pauliukėnas, ketverius metus dirbęs Sireikos asistentu.

„Dar nesvarstome, kas gali vadovauti. Dabar atostogos ir darbai nevyksta. Pauliukėnas pagal rangą turėtų kilti, gyvenimas parodys, gal jis ir liks“, – sakė A. Klimavičius.

Treneris A. Sireika gimtųjų „Šiaulių“ ekipai vadovavo 1994–2002 m., po to priėmė Kauno „Žalgirio“ kvietimą ir iki 2006 m. kovo dirbo Kaune. 2006–2008 m. treneris vadovavo Kazanės „Uniks“ ekipai, o po to grįžo į Lietuvą. 2008/2009 m. pradžioje Sireika buvo perėmęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos vairą, o 2008 m. gruodį sugrįžo į „Šiaulių“ klubą.

A. Sireika 1997–2001 m. dirbo Lietuvos vyrų rinktinės trenerio asistentu, o nuo 2001 iki 2006 m. vadovavo nacionalinei ekipai. Sireikos vadovaujama rinktinė 2003 m. iškovojo Europos čempionų titulą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.