Sportas

2012.12.21 14:47

„Žalgirio“ savininkas iš fanų laukia 10 mln. litų

basketnews.lt, LRT.lt2012.12.21 14:47

Kauno „Žalgirio“ gerbėjai turėtų surinkti maždaug trečdalį klubo biudžeto. Tokią mintį išreiškė komandos savininkas Vladimiras Romanovas.    

Kauno „Žalgirio“ gerbėjai turėtų surinkti maždaug trečdalį klubo biudžeto. Tokią mintį išreiškė komandos savininkas Vladimiras Romanovas.

Atsakydamas į klubo gerbėjus klausimus tinklalapyje „kauno.diena.lt“, V. Romanovas dažnai kartojo, jog gerbėjai turi aukoti pinigus komandai. Dažnai minima ir suma – 100 litų nuo vieno gerbėjo.

Anot V. Romanovo, šiemetinis „Žalgirio“ biudžetas – 36,6 mln. litų. 5 milijonus iš šios sumos surenkama iš bilietų pardavimo, pats savininkas skiria 10-15 mln. litų.

„Jeigu nesurinksime iš fanų papildomai mažiausiai 10 mln. litų, mes nesugebėsime konkuruoti su Eurolygos pajėgiausiais klubais ir būsime priversti verstis tik jaunimu“, – aiškino „Žalgirio“ savininkas.

„Jau keturis sezonus skiriu pinigus „Žalgiriui“. Atėjo laikas visiems prisidėt prie Lietuvos kultūros vertybės“, – pareiškė „Žalgirio“ savininkas.

Norint surinkti 10 mln. litų ir žmonėms aukojant po 100 litų, reikėtų 100 tūkst. žmonių indėlio.

Šįkart norėdamas surinkti daugiau, Romanovas klubo gerbėjus netgi mokė asmeninių finansų.

„Siūlau pasiskolinti 100 litų iš to, kuris turi, ir po 10 litų atidavinėti. Aš manau, kad tas žmogus, kuris jums paskolins, jus gerbs dvigubai“, – Rimui iš Šančių pasiūlė Romanovas.

Nėra jokios garantijos. Jeigu neprisidės kiti rėmėjai, visi žaidėjai bus parduoti“, – atskleidė V. Romanovas.

Vertindamas „Žalgirio“ pasirodymą grupių varžybų etape, verslininkas kiek netikėtai pareiškė, kad viskas turėjo būti dar geriau.

„Su mūsų galimybėmis galėjom dar daugiau pasiekti. Turėjom nugalėti „Cedevitą“, – priminė jis.

Paklaustas, ar kelia žalgiriečiams tikslą tapti 20122013 metų sezono Eurolygos čempionais, V. Romanovas buvo lakoniškas: „Pagal Jurgį – ir kepurė. Užsidėti Eurolygos karūną svajoja kiekvienas klubas. Kaip bus, pamatysim“.

Prieš ketverius metus, kai „Žalgirį“ buvo užklupusi didžiausia krizė klubo istorijoje, gerbėjai komandai paaukojo daugiau nei 300 tūkst. litų.